277 Shares 3182 views

Naturalne i kulturowe atrakcje Duszanbe: opis, ciekawostki i zalecenia

Stolica Tadżykistanie (Duszanbe) – piękne miasto, które ma wiele ciekawych miejsc turystycznych i obiektów. Dowiedz się więcej na ich temat, przeczytaj ten artykuł.


Historia miasta

W górach, na wysokości około 800 m, w dolinie Hissar były trzy wioski: Sari Osie, Shohmansur i Duszanbe. To ostatnie było około pięciuset jardów, i ryczał w poniedziałki największym rynku. Więc dla wsi i otrzymał nazwę „Monday”, czy w „Tadżykistanu Duszanbe”. Na mapie miasta pojawił się w 1875 roku. Wtedy to była twierdza, który żył około dziesięciu tysięcy osób. Ale były rzemieślnicze czwarte, karawanserajach, meczety i madrasy nawet.

Aktualny stan

Dziś, stolicy Tadżykistanu – jest duży, piękny, przestronny, słoneczny miasto, które znajduje się niedaleko od majestatycznych górach Góry Hisarskie. Duszanbe atrakcje skupione są głównie w centrum, co jest bardzo wygodne dla turystów. Z lotniska przez miasto przechodzi Rudaki Avenue. Na nim są wszystkie atrakcje Duszanbe.

W tym ważnym centrum politycznym, gospodarczym i kulturalnym kraju, rząd i Rada Ministrów, misja ONZ, MFW, OBWE i misji dyplomatycznych państw obcych.

Ogrody i parki

Duszanbe – zielona oaza, która rozciąga się na powierzchni 100 metrów kwadratowych. km. On obfituje w pięknych parkach i ogrodach, których jest więcej niż tuzin. Naturalne i kulturowe atrakcje Duszanbe także Ogród Botaniczny PAN Tadżykistanu, który znajduje się w dzielnicy Ismail Samani. Powstał w 1933 roku i przez 80 lat drzew i krzewów, posadzone pierwsze personel, pięknie uprawiane. Z całego świata zebrali się ten ogród eksponatów, wiele z nich jest teraz na liście zagrożonych. Później, w latach 50-tych, został zbudowany szklarnie.

A w 2007 roku, na terenie ogrodu nie było to obszar etnograficzny. Tam w plenerze zostały odtworzone tradycyjne domy Tadżykistanu, które zostały zbudowane przez długi czas w różnych częściach kraju. Ponadto, stare łaźnie, młyny, mleczarnie zostały dostarczone.

W 2010 roku, tutaj możemy ustawić altanie-ayvans, które są wykonane w tradycyjnym stylu, a obok nich rzeźby zwierząt i ławki.

Jednym z obszarów ogrodowych stała się „miastem rzemiosła”, gdzie można spróbować produktu z kuchni narodowej. Jest też kącik pawie. Są to wszystkie specyficzne atrakcje Duszanbe, gdzie się udać jest koniecznością.

gorące miasto

Lato zaczyna się od maja, a kończy w październiku, więc kto jest znudzony w wodzie, może iść do parku wodnego „Dolphin”, który znajduje się pod gołym niebem. Istnieje pięć basenów, z których dwa – dzieci. I istnieje pięć zjeżdżalnie dla dorosłych oraz mini zjeżdżalnie dla dzieci. Park wodny nie można pominąć, badając atrakcji Duszanbe.

zoo

Jest otwarty w 1961 roku. Składa się on z narażeniem rzadkich zwierząt, ptaków i stawy z parku.
Teraz zoo utrzymuje kontakty z ogrodów zoologicznych na całym świecie i przywraca populacje zwierząt, które zostały zabite w czasie wojny domowej w latach 90-tych.

Teatry i muzea

Wszystkie te atrakcje trzeba wyliczyć listę Duszanbe. Tak wiele z nich w stolicy. Jeszcze izolować Muzeum Narodowe Tadżykistanu (lokalne muzeum historii), gdzie bogata kolekcja starożytności (narzędzia kamienne starożytnych ludzi, którzy zamieszkiwali te tereny), średniowieczne przedmioty codziennego użytku, monety, biżuteria. Ci, którzy odwiedzają tę instytucję, głęboko poznać historię ludzi żyjących na terytorium Tadżykistanu. Jest to jeden z najlepszych muzeów w Azji. Również interesujące jest Muzeum Etnograficzne, który przechowuje próbki sztuki tego wspaniałego państwa: ceramika, dywany, biżuterię, instrumenty muzyczne. Muzeum Sztuk Pięknych można zobaczyć prace najlepszych artystów i rzeźbiarzy kraju.

Ponadto można przejść do lalki sztukę teatralną „Lukhtak” lub na Teatr Opery i Baletu. Aini. Budynek ten został wybudowany w monumentalnym stylu klasycznym. Przedstawienia są zarówno tadżycki i rosyjskim.

Balet też nie wymagają tłumaczenia. Choreografowie już umieścić „Giselle” i „Don Kichota”. Artyści – najlepsi absolwenci Szkoły Perm.

Rynki i bazary

Będąc w Azji Środkowej i odwiedzić bazar? Tak, i to jest niemożliwe, aby wyobrazić! Są, oczywiście, wiele, ale najbardziej kolorowy, wesoły i hałaśliwy teraz uważane za „Shohmansur” lub „Zielony Bazar”. Tu można kupić wszystko: świeże owoce i warzywa, orzechy, suszone owoce, przyprawy, ciastka, słodycze, skullcaps wschodnie, suknie z jedwabiu z krajowymi hafty, tkaniny w rolkach z wzorców krajowych.
Jest to możliwe i do rokowań, a niektóre podmioty oferują sami. I prawie wszyscy kupcy są w tradycyjnych strojach. Egzotyczne wrażenia trwać długo. Ostrzega się, że wszystkie obliczenia wykonywane są tylko w walucie krajowej – TJS.

Wzdłuż głównej ulicy

Całe miasto od lotniska przecina szosę – Rudaki Avenue. Na nim można pieszo lub przejechać i zobaczyć przestrzeni, pomniki, najlepiej budynkach Duszanbe – zabytków. Co zrobić, gdzie się udać? Dobry pomysł – przyjemny spacer wzdłuż alei i fotografowanie.
Turyści zobaczą majestatyczny pomnik do Ismail Samani one dziedzinie. Aini i im. Dusti, obszar Putovskogo (znajduje się na pałacu prezydenckiego, który jest ozdobiony fontannami i ogrody kwiatowe).

Rekreacja i najlepsza rozrywka w Duszanbe

Ale jeśli dusza prosi nowoczesnej rozrywki, można udać się do kręgielni, która jest przytulne i znajduje się kawiarnia. Lub kino „Tamasha”, które zawsze pokazują najnowsze filmy. A jakość dźwięku i obrazu jest bardzo dobra. Kto chce być ugniata intensywnie, pójdzie do nowej siłowni sportowej „55 duchów.” Jego doskonale uzupełniają sauna i prysznic. I obok teatru lalkowego jest park dla dzieci. To miło wędrować wśród czystych i przytulnych dobrze utrzymanych zieleni. I można patrzeć w gastronomii i spróbować kuchni narodowej. Jest to bardzo oryginalny. Na przykład, słodkie serwowane jest przed jedzeniem. Okazuje się, że są w Tadżykistanie deser przed i podczas posiłku. Najbardziej popularne miejsca – herbaciarnia „Rohat”. Ponadto, można wyjść z miasta i zobaczyć wodospady w Varzob wąwozu lub zrelaksować się w ośrodku narciarskim.

Ciekawostki o Duszanbe

Tylko miasto Duszanbe jest podzielony na dzielnice w Tadżykistanie. Są w nim cztery.

W 1966 roku posąg Buddy został znaleziony w turkmeńskiego SRR, która jest obecnie w Muzeum Narodowym.

Kolekcja ogrodu botanicznego przez ponad cztery i pół tysiąca okazów flory. Są one zebrane z całego świata.

W Duszanbe, istnieje siedemnaście miast bliźniaczych.

Architektura stolicy jest dość prosta. Jest zdominowany przez niskich budynków, które zostały zbudowane w latach 30-40 XX wieku.

W sąsiedztwie Duszanbe ma starożytną Hissar twierdzy. Od pozostał jedynie fragment w stylu Buchary budynków XVIII-XIX wieku. Jest to związane z dwóch pięknych legend. Niedaleko rosną dwa platany, które wynosi nie mniej niż cztery lata. I mimo, że zamek znajduje się 25 km od stolicy, warto odwiedzić w chłodny dzień. Ta autentyczna starożytnych zabytków miasta Duszanbe.

Jak dostać się do Duszanbe

Jeśli zaoszczędzić czas, najlepiej jest dostać się na samolot do Moskwy, 4 godziny i 20 minut będziesz w stolicy Tadżykistanu. Z Petersburga, po drodze trochę dłużej – 5 godzin. Można podróżować pociągiem i powoli cieszyć kraj w ciągu czterech dni.