362 Shares 9098 views

Kim są gangsterzy? Jakie są banda gangsterów?

W 2013 roku pojawił się pierwszy sezon amerykańskiego serialu telewizyjnego „Mob City” na ekranach telewizyjnych. Reżyserem tego dzieła jest Frank Darabont, znany wielu w filmie „The Walking Dead”. W tej taśmy główne role grają Dzhon Berntal, Edward Burns i wielu innych. Seria szczegółowy sposób opowiada o życiu w Ameryce lat 40., ukazuje widzowi kto gangsterzy jak byli i co robią. Fabuła – konfrontacja między policją i struktur przestępczych.


koncepcje dekodowania

Dla tych, którzy nie są zainteresowani oglądaniem tych produktów telewizyjnych, ale chce wiedzieć, kto gangsterzy, a ten artykuł jest przeznaczony. Jak wiesz, nasza mowa jest wypełniona ogromną liczbę słów kredytowych. Określenie „gangster” jest jednym z nich. Słowo przychodzi do nas z Nowego Świata. Początkowo w Ameryce były uliczne gangi (gangsterów gangu). Nazywano ich gangi. Wyjaśnienie powiązań z jakąkolwiek gangu pomogło słowo gangstera. Tłumaczone to znaczy „osoba, która jest członkiem grupy przestępczej w USA w 20 wieku 20-40-tych.”

Alphonse Gabriel Capone

Mieszkańcy Chicago wiedzieć z pierwszej ręki, który gangsterów. W mieście w jednym czasie (na początku lat dwudziestych XX wieku) mieszkał w jednym z niesławnych „ojców” działalności przestępczej na terenie całego kraju. Nazwa tego człowieka – Al Capone. Po przeprowadzce z rodziną do Brooklynu z Neapolu, przyniósł w strukturze kriminulnuyu Stany Zjednoczone własnej „smak”, który żywi go mafia. Gangsters jego zorganizowane grupy przestępcze były znane ze swej brutalności, przemocy i szybkiego oznaczania.

Warto zauważyć, że głównym „biały” biznes Al Capone było tworzenie i renowacja mebli. Jednak w ramach takiej przyziemnej ukryte bootlegging, stręczycielstwo, sprzedaż narkotyków, broni i hazardu.

Warto zauważyć, że w związku z tym organ przestępczej w Ameryce, wszędzie tam pralnia. Aby ukryć swoje dochody z działalności zabronionej, Al Capone nakazał budowę wokół landromatami pralnie miejskie. Cena za usługi powstała jako minimum, że instytucje te stały się popularne wśród wszystkich warstw ludności. Aby śledzić liczbę odwiedzających nie było możliwe. Tak więc również i zysk pozostał nierozliczony. Z tym Al Capone był w stanie ukryć jego „brudne” w ilości prania „czysty” zarobków. Od tego czasu nie było również stały wyrażenie – „w celu prania pieniędzy”.

„Ojcowie” w świecie przestępczym na dożywocie

Powiedz kto gangsterzy, może historia więzienia Alcatraz, który, z kolei, i spędził kilka lat swojego życia Al Kapone i wiele innych gangsterów. Znajduje się na wyspie u wybrzeży San Francisco, to miejsce w okresie jego pracy był jednym z najbardziej bezpieczny i niezawodny wszystkich istniejących podobnych instytucji ścisłego reżimu. Ucieczka stąd było praktycznie niemożliwe. Dlatego tutaj wygnany najbardziej brutalnych i bezwzględnych elementów przestępczych z całego kraju.

Należą do nich, oprócz już znanych nam Al Capone, są następujące:

  1. Dzhordzh Kelli, nazywany "Automatic" Kelly. Został skazany na dożywocie za morderstwa, porwania i inne sprawy mafii. W tym czasie, to zostało uznane za pierwszy gangster wrogiem państwa amerykańskiego.
  2. Roy Gardner – znany gangster i złodziej. Jego „chwała” Był okradanie pociągu. Służąc jednocześnie ich zdanie mafia napisał książkę „Piekło Alcatraz”, który opowiedział historię swojego życia, a opisany życia więziennego i innych bossów przestępczych.

bandyci Chicago

Poza gangsterów, odsiaduje wyrok w jednym z najcięższych więzień federalnych Ameryki, historia obejmuje również inne osobowości przestępczej. Wśród nich – elementu mafii chicagowskiej Stenli Mur, nazwanej „Inkwizytor”. Jego sława, a także wiele innych gangsterów, był o wątpliwej jakości. On „zarobione” na jego imię tej zasady i stanowczo, „pokonał” długów dłużnika. Jednak, był również odpowiedzialny za wykonanie tych, którzy w jakikolwiek sposób ingerować w „słusznej sprawie” gangu.

Oprócz Amerykanów były Azjatów wśród znanego amerykańskiego gangstera. Jednym z nich jest Pan Singh. Miał szczególne umiejętności. Był przyciągany do przypadku, gdyby konieczne było przedstawienie morderstwo jak wypadek z powodu zatrucia. Asian zabójca zastosowane w swoim zawodzie rzadkich orientalnych trucizn.

Kolejny groźny reputacji w tym czasie był gangsterem Chicago, nazywany „Bone rąk.” Wraz z jego asystentów, on sprzedawał narkotyki, hazard, „ochrona rakieta” z burdeli i burdeli, morderstw i rabunków.

Warto zauważyć, że chociaż przedstawiciele świata przestępczego i żył prawie sto lat temu (w 20-40-tych 20 wieku), zdjęcia Chicago gangsterzy doskonale zachowany w policyjnych baz danych i archiwów historycznych.