236 Shares 5231 views

Większość wyników testowania farmaceutyków w Chinach została sfałszowana

Firmy farmaceutyczne w Chinach przeprowadzają próby kliniczne, aby uzyskać zgodę społeczeństwa na wytwarzanie narkotyków. Taki wniosek został złożony w raporcie Państwowej Administracji Żywności i Leków (SFDA). Dochodzenie rządu doprowadziło do oszałamiających wyników: około 80% wszystkich danych opublikowanych przez chińskich producentów leków może zostać sfałszowanych.

Co to jest raport?

Według chińskiej gazety "Economic Information Daily", zbadano wyniki 1622 badań klinicznych nad lekami, które czekają na zatwierdzenie. Stwierdzono, że większość z tych wniosków jest niemożliwa do zweryfikowania, są niekompletne lub nie są w stanie spełnić wymaganego standardu analizy. SFDA stwierdziła, że silna motywacja do tak fałszywych praktyk jest silną konkurencją ekonomiczną i presją finansową, ponieważ firmy farmaceutyczne często są zdesperowane, aby uzyskać zielone światło do dostarczania swoich produktów na rynek.

Niemniej jednak takie bardzo niemoralne zachowanie może mieć katastrofalne konsekwencje dla tych, którzy zdecydują się na stosowanie tych leków. Na przykład w raporcie wykazano, że wiele firm celowo lekceważy skutki uboczne, jakie napotkały uczestnicy podczas badania, mając nadzieję na uzyskanie niezbędnej zgody na zdrowie i bezpieczeństwo. SFDA potępia tę praktykę jako naruszenie obowiązków przez departamenty nadzoru i nadużywanie władzy przez firmy farmaceutyczne, pośredników i personelu medycznego.

Opinia pracowników medycznych kraju

Chiński lekarz medycyny Luo Liang powiedział Radio Free Asia, że przemysł farmaceutyczny w Chinach pozostaje za USA i Europą, co oznacza, że firmy często uciekają się do nieuczciwej gry, aby wygrać prawo do dostarczania swoim drugorzędnym lekom na rynek. W Chinach nie ma opracowania nowych leków, jak można to zobaczyć za granicą, powiedział, dodając, że chińskie firmy farmaceutyczne regularnie produkują produkty z użyciem wzorów, które kiedyś miały patent, ale data wygaśnięcia upłynęła.