227 Shares 3809 views

Stary Testament: podsumowanie i ogólne poczucie

Słowo „Biblia” oznacza „książka”, to jest to świetna książka, która składa się z kilku sama. W rzeczywistości, cała Biblia składa się z wielu części, które nie różnią się tylko pod względem treści i stylu prezentacji, ale również zostały napisane przez różnych autorów na kilka stuleci.


Przede wszystkim Biblia dzieli się na Nowym Testamencie i Starego Testamentu. Podsumowanie każda część, a dokładniej mała adnotacja do każdego rejestru mogą być odczytywane w ustawie prawosławnego Bożego lub encyklopedii. Stary Testament zaczyna się od Księgi Rodzaju.

Genesis (Stary Testament), podsumowanie

„Genesis” – książka, która opowiada o stworzeniu świata, upadek człowieka, historię przedpotopowych cywilizacji historię powodziowe. Mniej więcej w połowie książki historia przełącza się na historii rodziny: rodzina Abrahama. Było to potomkowie Abrahama stało się przodkowie narodu żydowskiego. Jest to mały naród przez stulecia utrzymywanych wiarę w prawdziwego Boga, więc jego historia zwrócić szczególną uwagę. Dwunastu synów Jakuba, Józefa, a przybyciem Żydów w Egipcie – podkreśla, że najnowsze rozdziały Księgi Rodzaju.

Exodus (Stary Testament), podsumowanie

Książka „Exodus” – druga książka Starego Testamentu. Został on napisany przez Mojżesza, a także „Life” i rozpoczyna historię od czasu kiedy życie potomków Jakuba w Egipcie stała się nie do zniesienia. „Exodus” – opowieść o ucieczce ludu wybranego z Egiptu i szukać ich z ziemi. Na pustyni, przykazania zostały podane do Mojżesza, te same Dziesięć przykazań, które wciąż uczy się dzieci w szkołach niedzielnych. Historie o Morzu rozstaniu manny który z nieba zstępuje i około złotego cielca – wszystko z książki „Exodus”.

Książki w Starym Testamencie, 39, i wszyscy są bardzo różne. Nie wszystkie z nich historyczny lub zakonopolozhitelnye jako „Genesis” i „Exodus”. Są dzieła poetyckie, takie jak „Kaznodziei”, jest proroczy, takie jak „Księgi proroka Izajasza.”

Być może najbardziej znany i często stosowany jest książka Ps (OT). Fabuła książki jest trudne do przejścia, ponieważ wszystko to składa się z wierszy. Te wiersze zostały napisane, oczywiście, nie po rosyjsku, więc tłumaczenie rymu i wielkość utracone. Mimo to, poetyckie obrazy, skruszony bądź szczęśliwy nastrój, argument o woli Boga pozostaje.

Faktycznie, Stary Testament – Księga Żydów. Chrześcijanie wierzą, że ich proroczy znaleźć w tekście wiele wskazań, że Chrystus jest Mesjaszem. Dla nich istotą Starego Testamentu jest sprowadzenie Żydów do Chrystusa, aby przyjąć Go jako Zbawiciela. Nowoczesne Żydzi całkowicie zgadzam. Dla Żydów, kompozycja i tekst tych książek różni się nieco od wersji chrześcijańskiej.

Powinienem czytać Biblię, a jeśli tak, to dlaczego?

Przede wszystkim Biblia – Księga od Boga. Jeżeli osoba wiary procentowej, jeśli chce znaleźć dla siebie sens ich życiu i wszystko, co się dzieje, jest to konieczne, aby czytać Biblię.

Wielu bohaterów obrazów, książek, a nawet muzyki wymienionych w Biblii. W celu odświeżenia pamięci o Król Saul działać szybko i zapamiętać wszystkie plagi egipskie, można przeczytać broszurę „Biblia. Stary Testament. Streszczenie”. Mimo to, każdy powinien przynajmniej raz, aby przeczytać całą książkę.