315 Shares 7274 views

Jak złożyć Kostka Rubika 2×2. Algorytm montaż Kostka Rubika 2×2

Kostka Rubika – to jedna z najbardziej popularnych i kochany przez wielu układanki.

Trochę faktów historycznych

Zabawka o nazwie „Kostka Rubika” został wynaleziony w 1974 roku przez węgierskiego rzeźbiarza i profesora architektury Erno Rubik. Istnieje wersja, że pierwotnie to puzzle został opracowany jako narzędzie edukacyjne, z którym dzieci byłyby łatwiejsze do zrozumienia matematycznej teorii grup.
Początkowo składała się z 27 drewnianych kostek z granicami o różnych kolorach. Później zmienił się więcej niż jeden raz, aż uzyskał swój ostateczny kształt. I już w 1975 roku, deweloper tej zabawki, ale jego patent wynalazku, po którym kostki Rubika (tak nazywają go często) wszedł do masowej produkcji. Po raz pierwszy trafił do sprzedaży jako noworoczny zabawki w 1978 roku pod nazwą „Magia Cube”
Potem było gwałtowny wzrost popularności tej układanki, a spadek popytu wśród kupujących. A w naszych czasach, zainteresowanie kostki Rubika znowu zaczął aktywnie rozwijać.

Jazda montaż kostki Rubika 2×2

Kupując ten puzzle, wielu może wydawać dni lub nawet tygodni, aby puzzle na, jak go zbierać. I nie wszystko uda. Aby dowiedzieć się, jak zbierać Kostka Rubika 2×2, nie trzeba być geniuszem. Wystarczy przeanalizować istniejące systemy i specjalne algorytmy, z którego można szybko i łatwo skompletowania. Oczywiste jest montaż Kostka Rubika 2×2 schemat pomoże Ci łatwo poradzić sobie z tym, jak to zrobić.

Obecnie w sklepach można znaleźć szeroką gamę opcji dla kostki Rubika: Cube z komórkami 2 na 2, 3 na 3, 4 na 4, 5 na 5, itd. Zatrzymajmy się na informacje, które są przydatne dla początkujących Kubera mianowicie .. jak złożyć kostki Rubika 2×2. Jest to specyficzny algorytm dla tego zespołu puzzle, bez wiedzy, która może być bardzo długo i bezskutecznie stara się go rozwiązać. Warto zauważyć, że ogromna liczba ludzi na całym świecie zbudować Rubika była przedmiotem konkursu. Na przykład, dobrze wyszkolony Cuber może zbierać Rubik Cube trzydzieści sekund, a mistrz świata – maksymalnie osiem. Aby dostać się bliżej do takich wyników, należy rozważyć opcje, jak zebrać Kostka Rubika 2×2. Ta zabawka jest mini-wersja składa się z sześciu kolorów sześciu stron, z których każdy posiada cztery kości. Ta kostka nie jest tak łatwa do złożenia, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nawet z mniejszą liczbą połączeń w porównaniu do standardowej kostki Rubika 3×3, nowicjusz Kubera trzeba poświęcić dużo czasu, aby zbudować udany 2×2 Kostka Rubika stała się rzeczywistością.

Zespół napędowy Rubik 2×2

Zespół napędowy Mini-Kostka Rubika (czasem określane jako kostki Rubika 2×2) jest bardzo proste. W następstwie tego systemu, możliwe jest zebranie Cube maksymalnie 2×2 Rubika 20 minut. Przed przystąpieniem bezpośrednio do procesu montażu, nie jest konieczne badanie instrukcje do tego logiczne, i warunki opisano.

terminologia

W opisie kostki Rubika schemat montażu, to zwykle można znaleźć specjalną terminologię używaną do wyświetlania sekwencji płaszczyznach rotacje kostki.

Po pierwsze i najważniejsze, co trzeba zrozumieć – symbole stron (płaszczyzn) Cube. Aby to zrobić, podjąć 2×2 kostki-Rubik w ręku tak, że jeden z jego samolotów był na poziomie oczu. Jest to strona z kośćmi nazywany jest z przodu, i jest oznaczona literą F (F). Po drugiej stronie są oznaczone w następujący sposób:
• H (D) – niższe
• B (U) jest górną,
• P (R) – prawy,
• l (l) – w lewo,
• T (B), – z tyłu.
W tym przypadku kolor boków sześcianu ma znaczenia.

Jak złożyć kostki Rubika 2×2, zgodnie ze schematem?

To bardzo proste – ważne jest, aby stosować się do boków sześcianu wybranej lokalizacji na początku połączenia.
Dzięki determinacji i wyznaczania płaszczyzn kostki wydają się dowiedzieć, co z nimi zrobić teraz? Istnieją dwa rodzaje kości obraca płaszczyznę: po pierwsze – skręt o 90 ° w kierunku ruchu wskazówek zegara, a drugi – 90 ° w przeciwnym kierunku – w lewo.
Istnieje kilka symboli stosowanych w procesie montażu, kostka Rubika:
• Symbol „„”- służy do obracania się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara wskazano poprzednio z boku;
• można również użyć zapis „2”, co oznacza, że po stronie dwukrotnie razem o 90 ° (w sumie – 180 stopni).
Tak więc, należy rozważyć 2×2 zespole algorytmu kostki Rubika.

Etap № 1. Umieszczenie pierwszej (dolnej) warstwy

Pierwszą rzeczą do zrobienia – zebrać dolną warstwę tak, że wszystkie cztery kości dolne były tego samego koloru, a pozostałe dwa mecze kostki koloru znajdujące się w sąsiedztwie. Po zmontowaniu, dolna warstwa może przejść do następnego kroku pozwala zrozumieć, jak zrobić Kostka Rubika 2×2 (lub raczej, aby odebrać).

Etap № 2. Umieszczenie kości warstwą wierzchnią

Na tym etapie montażu należy umieścić bloki, znajduje się w górnej części, na swoim miejscu, nie jest konieczne, aby dopasować ich kolory. Te ostatnie mogą być wykonane później.

Po pierwsze, trzeba określić kolor górnej płaszczyźnie. Sprawiają, że absolutnie prosta: kolor górnej powierzchni kostki – kolor, który nie jest obecny w dolnej warstwie. Ponadto jest to konieczne, aby obrócić górną część, aż wybrana kostka nie ma górne położenie, uderzając kąt przecięcia wszystkich trzech kolorów elementu. W tym przypadku nie jest konieczne, na tym etapie, do wybranego elementu dopasowanie barwy.

Po jednym z czterech narożników sześcianu jest stała, konieczne jest, aby prawidłowo ustawić część pozostałych rogach. Można to zrobić poprzez wybranie jednego z dwóch istniejących kombinacji. Pierwsza kombinacja pozwala zamienić diagonalne bloki, drugi – sąsiednie. W rezultacie, aby prawidłowo ustawić wszystkie kostki narożne, wymagane jest jedynie, aby wybrać właściwą kombinację. To połączenie może być w następujący sposób: VFPVP'V'F”(1) FVF'V'L'V'L (2).

Akcja № 3. Obrót kostki warstwa wierzchnia

Wszystkie kombinacje produkowane na tym etapie montażu kostki Rubika, powinny być sparowane. Początkowo trzeba kąt skrętu (na przykład w lewo), a następnie drugą, lecz w przeciwnym kierunku, zgodnym z drugim połączeniu (w prawo). Te same czynności mogą być wykonane na trzech rogach, które trzeba włączyć do tej samej stronie (w tym przypadku trzy razy, jedną z tych kombinacji).

W tym momencie może się wydawać, że kostka stała się jeszcze bardziej skomplikowana forma, ale nie martw się. By ponownie powrócić do widoku zmontowanej kostki, konieczne jest, aby obrócić inny kąt w innym kierunku, dopóki to nie nastąpi. Jednocześnie między bieżących operacji, wystarczy obrócić górną ścianę tak długo, jak pewien kąt będzie zlokalizowany w prawym górnym rogu. Kombinacja: P'N2PFN2F”(3) FN2F'P'N2P (4).
Na trzy rogi, które muszą być obracane w tym samym kierunku, można również korzystać z innych opcji kombinacji. Na przykład, kostki mogą być umieszczone tak, że wybrany kąt okazał się skrajnie lewym górnym rogu.

Aby przeprowadzić obrót pozostałych trzech rogach, w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu wskazówek zegara, stosując następujące kombinacje: (VFPVP'V'F ') 2 (5), – połączenie (1) wykonane dwa razy; V2FV2F'V'FV'F”lub (6); lub FVF2LFL2VLV2 (7);
Obrót o ten sam kąt, lecz mogą być wykonywane w kierunku ruchu wskazówek zegara przez wykonanie takiej kombinacji (FVPV'P'F'V ') 2 (8), – połączenie (2) przeprowadza się dwa razy; FVF'VFV2F'V2 lub (9); lub V2L'V'L2F'L'F2V'F”(10).

W rzeczywistości, zespół 2×2 Kostka Rubika może być proste i nawet zabawne. Najważniejsze jest, aby stosować się do opisanego wyżej algorytmu działań, a potem wszystko wyjdzie. A następnie można bezpiecznie przyjąć więcej łamigłówek!