818 Shares 6288 views

plamica

Przez wysypki zrozumienia różnych zmian w skórze ludzkiej. Jest to pierwsza oznaka rozwoju choroby. Plamica spowodowana pęknięciem ścian naczyń włosowatych krew. Po naciśnięciu ona nie zniknie lub nawet blada. Podstawą tej choroby jest wiele microthrombogenesis powodujące uszkodzenie naczyń skóry, jak również narządy wewnętrzne (jelicie i nerkach). Najczęściej występuje wysypka krwotoczna w postaci punktów, cienkie paski lub dużymi łatami fioletowy, fioletowy, czarny lub niebieski. Małe zmiany nazywane „wybroczyny” i większych – „wybroczyny” czy „fioletowy”. W praktyce klinicznej najczęściej wysypka na stopach, co jest bardzo trudne do zdiagnozowania choroby, jak ta cecha jest charakterystyczna dla wielu dolegliwości.


Plamica może być spowodowana dziedziczną lub chorób zakaźnych, steroidów, a także wszelkiego rodzaju zaburzeń wpływających na naczynia krwionośne. Jedną z przyczyn tej choroby uważa się za związane z wiekiem zmiany. U dzieci w wieku poniżej pięciu lat plamicy mogą wskazywać na poważną chorobę mikronaczynia. Leczenie tej choroby jest przeprowadzane w środowisku szpitalnym, a zazwyczaj ma korzystny wynik.

Krwotoczne zapalenie naczyń – poważną chorobą, w której występuje utrata naczyń skóry, przewodu pokarmowego, stawów i nerek. Ta dolegliwość narażona jest głównie do dzieci w wieku od 4 do 12 lat, którzy mieli ból gardła, szkarlatynę, SARS, hipotermia, uraz, alergia pokarmowa lub niedawnego szczepienia.

pokaz

Choroba zaczyna się od charakterystycznego wysypka – drobne elementy sinyachkovye nie znikają po naciśnięciu. Zwykle na powierzchniach kończyn, w pobliżu stawów i na pośladkach pojawia się wysypka, co najmniej – na twarzy, tułowia, nóg i rąk. Jest z różną intensywnością – od wielokrotności do pojedynczych elementów. Po zniknięciu wysypki na ciele pozostaje pigmentacja, towarzyszyć złuszczanie.

Drugą cechą – klęska stawów. Choroba ta występuje u 2/3 pacjentów, głównie w pierwszym tygodniu choroby. Porażka może spowodować zarówno ból i stan zapalny krótkoterminowego. Choroby narażona jest duże stawy (kolana i kostki).

Trzeci objaw – ból brzucha. Zwykle jest umiarkowany, nie powodując niestrawność. Jednakże, w rzadkich przypadkach, występuje nagle epizodyczna, przypominający kolki jelitowej. Ból może być powtarzana kilka razy w ciągu dnia. Często nie ma wymioty, nudności, niestabilna stolca, gorączka. Dość rzadko pojawiają się krwawienia z żołądka lub jelit.

Czasami krwotoczne zapalenie naczyń obserwowano uszkodzenie nerek i innych narządów.

Krwotoczne zapalenie naczyń. leczenie

W tej chorobie są zobowiązani do przestrzegania leżenia w łóżku. Przypisane odczulania leków (leki przeciwhistaminowe, salicylany), a także w trudnych – kortykosteroidy oczyszczaniu od 4 do 8 tygodni. Również zaleca sosudouplotnyayuschie leków ( „kwas askorbinowy” „chlorek wapnia” „Rutyna”).

Wybroczynowa wysypki z powodu chorób układu krwionośnego i immunologiczną, powodując małopłytkowość. Grudki pojawiają trzeciego dnia choroby w obręczy barkowej i powierzchni klatki piersiowej. Dość często występuje krwawienie z dziąseł i nosa. Cechą charakterystyczną jest to choroba nerek, w którym pacjentów skarży się na ból. W przypadku ciężkiej choroby są krwawienia z przewodu pokarmowego i wymioty. Często występuje przekrwienie szyi i twarzy. Dla omskiej gorączki krwotocznej charakteryzuje żołądka, szyjki, do płuc, do nosa, do krwawiącej jelitowa.

Pomoc z chorobą

Pacjenci, u których zidentyfikowano wysypka krwotoczna, potrzebują wykwalifikowanej opieki medycznej. Do chwili przybycia personelu medycznego, w wysokiej temperaturze, pacjent powinien być nakładany na głowę i na zimno kompresji z wytworzeniem przeciwgorączkowe. Farmakoterapia jest podana dopiero po badaniu lekarz wymagane i identyfikację cech choroby.