133 Shares 3710 views

Biografia Musorgski. kilka faktów

Główną postacią tego artykułu jest Modest Musorgski. Biografia kompozytora zaczyna się 16 marca 1839 roku w jednej z małych wiosek w rejonie Pskowa. Od wczesnego wieku rodziców, którzy należeli do starożytnego rodu możnowładców, aby dołączyć chłopca do muzyki. Matka nauczyła go grać na pianinie, a w wieku siedmiu lat miał już wykonywane luz. Po kilku latach, przyszłość jest już geniuszem osilival całych koncertów.

Biografia Musorgski we wczesnych latach życia

Kilka Modest przodkowie mógł sobie wyobrazić, że mógłby stać się wielkim muzykiem i kompozytorem. Wszyscy krewni oddano stan Musorgskis i mężczyźni służący w armii królewskiej. Wyjątkiem był pierwszy ojciec – Piotr Musorgski, który charakteryzuje się wielką pasją do muzyki, a później jego syn, który odziedziczył ten prezent. Pierwszy nauczyciel na fortepianie była mama Modest – Julia Chirikov.

W 1849 roku, Modest Musorgski wysłał do Petersburga i tam zaczął swoje pierwsze profesjonalne lekcje muzyki z AA nauczyciela Gerke. Pod jego dowództwem wykonuje on na koncertach kameralnych, rodzinnych spotkań i innych wydarzeń. Aw 1852 roku napisał i opublikował swoją własną polka nazwie „chorąży”.

Baza okres „Mighty Five”

Od 1856 roku rozwija się w Musorgski biografia Przemienienia pułku, w Petersburgu, gdzie spotkał się równolegle kompozytora Aleksandra Borodina. Stają się one bardzo dobrymi przyjaciółmi, którzy dzielą się nie tylko wspólną przyczynę, ale także kreatywność – muzyka. Jakiś czas później także zapoznał się z Dargomyzhsky, M. Bałakiriewa, C. Cui i Stašov z braćmi. Wszystkie te kompozytorzy są nam znane dzięki grupie „Mighty Garść”, którą założył.

Główną postacią w ich „galaktyki” Bałakiriewa było – stał się nauczycielem i duchowym przewodnikiem dla każdego kompozytora. Z niego Musorgski uczy nowych koncertów i prace na dużą skalę takich znanych kompozytorów jak Beethoven, Schubert, Strauss. Widziany Philharmonic, spektakle operowe i inne imprezy muzyczne przyczynił się do tego, że dla celów życia był skromny znajomość piękne i stworzenie własnej.

Biografia Musorgski w okresie nowego stworzenia „Mighty Garść”

W następnej dekadzie, kompozytorzy z „Mighty Garść” powstał regułę, że muszą przestrzegać wszystkich muzyczne kanony Glinka. W tym okresie, Musorgski skomponował muzykę do historii Sofoklesa Król Edyp «a następnie zajął się operę» Salambo”. Niestety, pozostał niedokończony, ale wiele prac pisemnych do niej włączone w dzieło kompozytora – opery „Borys Godunow”.

termin podróży i rozkwitu kreatywności

W ciągu 60 lat rozwija w biografii Musorgskiego nowych ziem. Wyrusza w podróż, w której głównym punktem staje miasto Moskwa. To miejsce zainspirowało go do napisania opery „Borys Godunow”, ponieważ, jego zdaniem, nadają się do inscenizacji „kobiet i mężczyzn” spotkała go tam.

W przyszłości, kompozytor nie zapomnij dać koncerty instrumentalne, wokalne występy. Wśród pianistów nie miał sobie równych, a jego własne prace były chwalone przez wielu koneserów. Jest na tym świecie, spędził młodości, kompozytora Musorgskiego.

Jego biografia nagle zmienił się w 80 lat. Następnie naruszyło jego zdrowia pogorszył sytuację finansową. Ma ponad nie było zbyt wiele czasu na pracę, więc zaczął pić. Zmarł w dniu jego urodzin, w 1881 roku, w szpitalu wojskowym.