731 Shares 6977 views

Grand Prix Brazylii: historia, najbardziej ekscytujące wyścigi i ciekawostki

„Formuła 1” – jedna z najbardziej ekscytujących i spektakularnych mistrzostw świata. Każde Grand Prix – to pokaz gdzie publiczność może zobaczyć blask poważnej walce do ostatniego odległości metra. Ta rywalizacja nie tylko zawodników, ale również zespoły. Grand Prix Brazylii jest jednym z najbardziej ruchliwych w całym kalendarzu. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest tradycyjnie odbywają się tu ostatni wyścig sezonu. Czasami los mistrzostwach decyduje się na tym torze.

„Formuła 1” Grand Prix Brazylii: historia

Pierwszy wyścig samochodowy w Brazylii rozpoczęły się już w 1934 roku, ale etap został oficjalnie dodany do kalendarza dopiero w 1973 roku został wybrany miejsce Sao Paulo. Pierwsze dwa lata wyścigu wygrał Brazylijczyk Emerson Fittipaldi. W 1977 roku ze względu na skargi zdecydowano się przenieść na scenę w Rio de Janeiro, ale w 1979 roku, „Formuła 1” Grand Prix Brazylii był z powrotem w Sao Paulo.

W tym okresie miasto odbył się proces urbanizacji, ludność stale wzrasta. Wzrosła, a liczba ubogich, którzy żyją w slumsach. Jak powszechnie wiadomo, „Formuła 1” – jest to sport dla bogatych. Są w tył dużo pieniędzy. To ostro kontrastuje z ubóstwem wielu ludzi w Brazylii. Dlatego też, w Grand Prix Brazylii 1981 został przeniesiony z powrotem do Rio, gdzie było bardziej bogaty. W tym roku konkurencja była dość skandaliczny.

Riders Alan Dzhons i Keke Rosberg, który zajął pierwsze i drugie, odpowiednio, zostały zdyskwalifikowane z powodu naruszenia regulaminu. Został ogłoszony zwycięzcą Alain Prost. To świetny zawodnik zwany Królem Rio, ponieważ udało mu się wygrać na tym torze wygrać cztery razy. Nelson Piquet konkurować z nim dwa razy.

W 1990 roku, "Formuła 1" Grand Prix Brazylii powraca do Sao Paulo. Czterdziestym szóstym i kariera wygrać w Brazylii udaje się wygrać Alain Prost. W następnym roku, wygrywając wyścig Ayrton Senna, a następnie w 1993 r. Rok później jego pierwsza wygrana w Brazylii wygrał Michael Schumacher. udało mu się zakończyć w pierwszej kolejności trzy razy w swojej karierze.

"Formuła 1" Grand Prix Brazylii 2007

Jest na ten utwór jest czasem losy mistrzostwa. Przed wyścigiem o tytuł deklarowanym przez trzech pilotów. Zakończony z reguły sezon Grand Prix Brazylii. Kwalifikacje były bardzo ważne, ponieważ każdy potrzebuje nie ukończył niższy niż pewnej pozycji i oczekiwać na niepowodzenie rywali. Kimi zadowolony z tak wygraną, ale Hamilton mógł nastąpić nie mniej niż jedną piątą, Alonso musiał przyjść przynajmniej sekund.

Ale nie za nic, że jest nieprzewidywalna „Formuła 1” Grand Prix Brazylii. Kwalifikacja składa się z trzech sesji. Zdobył pole position Felipe Massa, Hamilton był drugi, Alonso – trzeci i Raikkonen udało tylko brać czwarte miejsce. Ale w wyścigu sytuacja się zmieniła. Massa udało się utrzymać pierwszą pozycję, a tu w Hamilton rozpoczął problemy. Raikkonen zdołał ominąć Alonso. Teraz mistrzostwa zależał od Felipe Massa. Tęsknił Kimi Raikkonen, który był w stanie ukończyć pierwszy i stać się mistrzem świata. To był fantastyczny wyścig.

Najbardziej dramatyczny Grand Prix w historii

Ale prawdziwy dramat rozegrał się w ciągu roku. Aktorzy byli sami uczestnicy. Tylko tytuł twierdzi brazylijski kierowca Felipe Massa i Brytyjczyk Lewis Hamilton. Byli oni w stanie wykazać, dlaczego nie jest popularna w świecie „Formuły 1”. Grand Prix Brazylii kwalifikacje mogłyby wpłynąć na przebieg wyścigu, ponieważ Felipe miał mieć pewność, aby wygrać wyścig i oczekiwać, że Hamilton odbędzie się poniżej piątego. Jedynym sposobem Massa może stać się mistrzem.

Weekendu składa się z kilku etapów. Różni się ona od innych sportów, „Formuła 1”. Grand Prix Brazylii kwalifikacje dla zespołu Lewis Hamilton był bardzo ważny. Postanowili postawić zakład na niezawodności, aby Brytyjczyk był zdecydowanie w pierwszej piątce. Felipe Massa był domem Grand Prix Brazylii. Kwalifikacyjna miała zakończyć pole position dla niego. I tak się stało. Po starcie, Massa udało się utrzymać pierwszą pozycję, natomiast Hamilton wziął piąty, że było w porządku. Ale przez dziesięć okrążeń przed metą poszedł prysznice, zawodnicy pereobul ale Timo Glock i Jarno Trulli.

Pomimo faktu, że Hamilton wrócił na tor na Glocka, jest on nadal na piątym miejscu, dopóki nie został wyprzedzony przez młodego niemieckiego Sebastiana Vettela. To było fantastyczne, ponieważ wyprzedzanie zrobił Massa mistrz. W polach „Ferrari” już zaczęły być szczęśliwy, ale po kilku sekundach zauważyć, że Glock nie mógł poradzić sobie z samochodem na mokrym torze, a Lewis jeszcze udało się zakończyć piąty.

Massu wtedy nazywa się 30-sekundowy mistrz. Wygrał wyścig, ale stracił mistrzostwo. Prawdopodobnie był to jeden z obrzędów kilka nagród, w którym nikt nie uśmiechał, a zwycięzca jest nawet płakał. Takie niespodzianki czasami zawiera „wzór 1”. Grand Prix Brazylii kwalifikacje, gdzie Massa zdobył pole position i wygrał wyścig nie jest wygrana mu tytuł mistrzowski.

ciekawostki

„Formuła 1” Grand Prix Brazylii odbędzie się na torze „Interlagos”. To jest bardzo trudne dla zawodników, ponieważ muszą one przejść w lewo. Istnieje kilka możliwości wyprzedzania.

„Formuła 1” Grand Prix Brazylii (kwalifikacje i wyścig) może przejść z zmiennych warunkach pogodowych. Ciepło może być zastąpiony przez silne ulewy. Przy wysokich temperaturach w samochodach istnieje duże zużycie opon. „Formuła 1” Grand Prix Brazylii – specjalny wyścig nie został mistrzem świata Alonso i Hamilton, ale nigdy nie wygrał. jest to etap, aby zakończyć sezon od 2004 roku.

Grand Prix Brazylii – historyczny szlak z niesamowitej atmosfery i wspaniałych kibiców. Każdy wyścig to prawdziwy pokaz. Nigdy nie jest nudno. Dobrą wiadomością dla fanów jest to, że umowa o Grand Prix Brazylii został przedłużony do 2020 roku.