427 Shares 2504 views

Tikhvin. Zwiedzanie starego miasta

Miasto Tikhvin znajduje się w rejonie Leningradu. Jej ludność (stan na rok 2009) jest sześćdziesiąt tysięcy osób. Tihvin atrakcji, które są znane daleko poza, stanowi jeden z największych węzłów komunikacyjnych w okolicy. Jest to również centrum kulturalnym i przemysłowym.


Miasto Tikhvin. Atrakcje. klasztor

Tikhvin Założenie Klasztor jest obiektem architektonicznym bardzo interesujące dla wszystkich miłośników starożytności. Jego budowę rozpoczęto przez rzędu Ivan Groźnego zakończono 1560. Klasztor Świętej znajduje się nad brzegiem Tikhvinka – miejscowej rzeki. Głównym zabytkiem klasztoru – ikona Matki Bożej. Obecnie przyciąga wielu pielgrzymów. W 1943 roku, cudowna relikwia została przewieziona do okupantów Pskowa. Niemieccy żołnierze wręczył przedstawicielom Prawosławia. Następnie ikona odwiedził w Jabloncu, Lipawa, Riga i Chicago. W 2004 roku zabytek został zwrócony do klasztoru.

Tikhvin. Atrakcje. Dom-muzeum NA Rimski-Korsakow

W 1844 roku wielki rosyjski kompozytor, urodził się w tym budynku. Unikalny budynek zachował się do dnia dzisiejszego. Przykładem tego w domu, można zobaczyć jak konstrukcja cała szlachta prowincjonalna dwór zbudowany na początku XIX wieku. Budynek ma status publicznego muzeum. Pracownicy instytucji naukowych i oświatowych biorących udział w odbudowie, badań, nabywanie i przechowywanie materiałów zawartych w środkach trwałych związanych z życiem i działalnością twórczą z Rimskiego-Korsakowa.

Tikhvin. Atrakcje. Rekonskaya kaplica

Budynek został wzniesiony w 1787 roku przez architekta MA Schurupova. Struktura uzupełnia czworoboczna namiot z bulwiasta głowy. Obecnie, unikalny zabytek architektoniczny otwarte dla publiczności. Teraz przemianowany budynkowi kaplicę Aleksandra Nevskogo.

Tikhvin. Atrakcje. „Vepsian las”

Obszar parku przyrody chronionej przez państwo. Rozciąga się na 190 ha. Ze względu na istnienie „Vepsian lesie” możliwe jest zapewnienie ochrony zasobów naturalnych, szczegółowe badanie Vepsian kultury i historii, aby stworzyć komfortowe warunki do wypoczynku. Na terenie Parku przeprowadzić ważne badania naukowe. Regularnie organizuje programy edukacji ekologicznej mieszkańców i turystów.

Nie mniej interesujące jest muzeum „Vepsian las”. Pierwsza część wystawy przedstawia wszystko, co jest związane z parku przyrody. Drugi wprowadza turystów do sposobu życia ludzi, którzy żyli w tych miejscach przed wieloma wiekami. W muzeum można dotrzeć tylko z przewodnikiem. Wystawa znajduje się na drugim piętrze w lokalnej administracji.

mapa Tikhvin z miejscami w okolicy są jeszcze jedną ciekawą miejsce. To muzeum, znajduje się w murach klasztoru Matki Bożej. Tam turyści mogą zapoznać się z ponad dwudziestu tysięcy eksponatów, które są w pełni charakteryzują kulturę i historię Tichwin.