433 Shares 5475 views

Małe, tak udalenky: Honda NS 1 lub Aprilia RS 50?

Skutery dawna stanowią integralną część użytkowników dróg w każdym kraju. Są zwarte, dostępne i wymagają praktycznie żadnych kosztów utrzymania. Technika ta jest idealnym pojazdem do poruszania się po mieście.

Z drugiej strony, podróż na motorowerach dość nudne.

Skutery prawie nigdy nie osiągnąć prędkość większą niż 75 km / h. Dodatkowo, transport jest tani, wielu nie podoba jest konstrukcja skuterów. Co zrobić, gdy trzeba motocyklem 50 cc z uderzającym wyglądem i wysokiej prędkości maksymalnej?

W takich przypadkach, wielu producentów produkować modele, które można połączyć w jeden segment – mini Sportbike.

Co one oznaczają? Aby lepiej zrozumieć ten problem, należy wybrać kilka typowych przedstawicieli tej klasy. Aby zachować rzeczy sprawiedliwe, uważają przedstawiciele z różnych krajów: Aprilia RS 50 włoski rower i motocykl japońska Honda NS 1.

Zacznijmy od japońskiego „baby”. Honda Motor Company oferuje szeroką gamę auto i motocykli. W szczególności, motocykle sportowe z Hondy zawsze cieszył niesamowity sukces. Model Honda NS1 – tylko przedstawiciel rodziny sportbikes. Jednak najmłodszych.

Motocykl ma sportową obudowę projektowania. Również sport daje specjalną kolorystykę (zob. Pierwsze zdjęcie). Ale to tylko wygląd. Wewnątrz znajduje się malutki 50 cc dwusuwowych. Jego pojemność – tylko 7 „konie”. Niemniej jednak, urządzenie waży tylko 92 kg, które umożliwia odbiór prędkości 115 km / h, nawet przy małym silniku.

Zbiornik gazu jest przeznaczony do 8 litrów. motocykl Base – 1295 mm Wysokość siedziska – 750 mm. Moment obrotowy jest przenoszony za pośrednictwem przekładni łańcuchowej i 6 przekładnią.

Warto zauważyć, że posiada również wersję Honda NS 1 indeksu NSB80. Model ten jest wyposażony w silnik 80 cc o mocy 14 KM Niestety, zmiana ta jest dostępna tylko w Hiszpanii.

Zwróćmy się teraz do eleganckich włoski modelowych Aprilia RS 50. Konstrukcja motocykla, oczywiście, podkreśla doskonałą włoską smaku. Zewnętrznie, Aprilia nie różni się od drogiego roweru sportowego. Honda NS 1 do tego jeszcze daleko.

Jeśli chodzi o silnik, to różni się od japońskiego odpowiednika, praktycznie żaden. Ten sam silnik 50 cc i 7 KM moc. Dwusuwowy silnik, jest chłodzona płynem. Średnia przekładnia i łańcuch 6 prędkości jazdy umożliwia najbardziej efektywne wykorzystanie silnikami.

Waga „włoski” to 89 kg. Zmniejszenie masy pojazdu pozwoliła na zastosowanie przekątnej ramy stopu aluminium.

Takie wypełnienie pozwala techniczne RS50 wzrosła do 112 km / h. Warto zauważyć, że w wielu krajach na motocyklach w tym zbiorze seria ograniczniki prędkości, dlatego zwracamy się do motorowerów z maksymalną prędkością 50 km / h.

Oprócz bezpieczeństwa, firma Aprilia dba o ekologię. Dzięki zaawansowanym układem wydechowym, silnik spełnia wymagania Euro „1”.

Tak, niech podsumować. Motocykl Honda NS 1 nieco szybciej i bardziej zwinny, „włoski”, ale ma przestarzałą konstrukcję. Więc jeśli potrzebujesz transportu wysokiej jakości i stylowe, wybrać Aprilia RS 50, ale jeśli cenisz sobie szybkość i dostępność, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie Honda NS 1.