724 Shares 3774 views

Biorąc Plevna rosyjskich żołnierzy: opis, historia i ciekawostki

Zdobycie Plevna wojska Aleksandra II odwrócił losy wojny przeciwko Imperium Osmańskiego. Długie oblężenie zginęło wielu żołnierzy po obu stronach. To zwycięstwo pozwoliło wojska rosyjskie, aby otworzyć drogę do Konstantynopola i zwolnić Bałkany od tureckiego jarzma. Operacja wziąć twierdza stała się historia wojskowości jako jeden z najbardziej udanych. Wyniki kampanii na zawsze zmieniły sytuację geopolityczną w Europie i na Bliskim Wschodzie.


Wymagania wstępne

Aż do połowy XIX wieku, Imperium Osmańskie kontrolowany znacznie Bałkanów i Bułgarii. Turkish ucisk rozciąga się na prawie wszystkich ludów słowiańskich Południowej. Imperium rosyjskie zawsze odgrywał rolę protektora Słowian, a polityka zagraniczna jest w dużej mierze koncentruje się na ich uwolnienie. Jednak pod koniec poprzedniej wojnie, Rosja straciła flotę na Morzu Czarnym oraz szereg obszarów na południu. Stwierdzono również podpisane traktaty przymierza pomiędzy Imperium Osmańskiego i Wielkiej Brytanii. W przypadku reklamy rosyjskiej wojny, Brytyjczycy byli zobowiązani do udzielenia pomocy wojskowej dla Turków. Sytuacja ta wyklucza możliwość wypędzenia Turków z Europy. W zamian Turcy obiecał respektować prawa chrześcijan i prześladują je ze względów religijnych.

Ucisk Słowian

Jednak 60 lat 19 wieku został oznaczony przez nowe prześladowania chrześcijan. Muzułmanie mieli wielkie przywileje wobec prawa. W sądzie głosowanie Christian przeciwko muzułmanin nie miał wagę. Ponadto, większość rządów pozycjonuje na ziemi okupowanej przez Turków. Niezadowolenie z tej sytuacji spowodowała masowe protesty w Bułgarii i krajów bałkańskich. W lecie 1975 roku rozpoczyna powstanie w Bośni. Rok później, w kwietniu, popularne bunty pokrycie Bułgaria. W końcu Turcy brutalnie stłumione powstanie, zabijając dziesiątki tysięcy ludzi. Takie zbrodnie przeciwko chrześcijanom spowodowało niezadowolenie w Europie.

Pod naciskiem opinii publicznej Wielkiej Brytanii odmawia polityki pro-tureckiej. To rozwiązuje ręce imperium rosyjskiego, który przygotowuje kampanię przeciwko Turkom.

Wybuch wojny

Kwietnia rozpoczął się dwunasty wojny rosyjsko-tureckiej. Biorąc Plevna rzeczywiście zakończyć ją w ciągu sześciu miesięcy. Jednak przed tym, że musiał przejść długą drogę. Jak zostało przez rosyjskich siedziby, oddziały miały zaatakować z dwóch kierunków. Pierwsza grupa, aby przejść przez terytorium Rumunii na Bałkanach, a drugi uderzył w Kaukazie. Na obu tych frontach były nie do pokonania przeszkody. Balkan Zakres ingerować szybko trafić na Kaukazie i „czworobok” twierdz – od Rumunii. Ponadto, sytuacja komplikuje ewentualną interwencję Zjednoczonego Królestwa. Pomimo nacisków opinii publicznej, Brytyjczycy nadal kontynuował wspieranie Turków. Dlatego trzeba było jak najszybciej wygrać wojnę, by Imperium Osmańskie skapitulowała przed przybyciem posiłków.

szybki początek

Biorąc Plevna prowadzone przez wojska pod dowództwem generała Skobelev. Na początku lipca, rosyjski przekroczyli Dunaj i udał się w drogę do Sofii. W tej kampanii były połączone przez armię rumuńską. Początkowo Turcy zamiar znaleźć sojuszników nad brzegiem Dunaju. Jednak szybki postęp zmuszony Osman Pasha wycofać się do twierdzy. Właściwie pierwszy wychwytywania Plevna był more 26 czerwca. Elitarni pod dowództwem Ivana Gurko wszedł do miasta. Jednak podział był zaledwie pięćdziesiąt harcerze. Niemal równocześnie z rosyjskich Kozaków w mieście obejmowała trzy bataliony Turków, którzy je odsunięty.

Zdając sobie sprawę, że biorąc Plevna rosyjski pełni strategiczną przewagę, Osman Pasha postanawia zająć miasto przed przybyciem głównych sił. W tym czasie jego żołnierze byli w mieście Widin. Stamtąd, Turcy, aby przejść wzdłuż Dunaju, aby zapobiec krzyż rosyjskiej. Jednak niebezpieczeństwo okrążenia zmuszony muzułmanów porzucić pierwotny plan. Pierwsze 19 lipca bataliony wystawać z Widin. Przez sześć dni były ponad dwieście kilometrów od artylerii, bagażu, artykułów spożywczych i tak dalej. O świcie 7 lipca Turcy wszedł do twierdzy.

Na rosyjskim miał szansę zdobyć miasto przed Osmana Paszy. Jednak zaniedbanie zagrał kilka generałów. Ze względu na brak wywiadu wojskowego, rosyjski nie rozpoznała czasu Turków marca w mieście. W rezultacie, branie twierdzy Plevna Turkami przeszedł bez walki. Rosyjski generał Jurij Schilder-Shuldner późno tylko na dzień. Ale w tym czasie Turcy już kopać i zająć pozycje obronne. Po pewnym siedzibie namysłu decyduje się szturmować twierdzę.

Pierwsza próba ataku

wojska rosyjskie wkroczyły na miasto z dwóch stron. Ogólne Schilder-Shuldern nie miał pojęcia o wielu Turków w mieście. Ruszył prawą kolumnę wojsk, podczas gdy lewa była w odległości czterech kilometrów. Jak pierwotnie zaprojektowane, dwie kolumny jednocześnie wejść do miasta. Jednak ze względu na nieprawidłowo przygotowany karty po prostu rosły od siebie. Około jednej godziny głównej kolumny przyszedł do miasta. Nagle zostali zaatakowani przez Turków jednostek zaliczek, które miały Plevna w zaledwie kilka godzin wcześniej. Walka wybuchła, który przekształcił się w pojedynku artyleryjskim.

Schilder-Shuldner nie miał pojęcia o działaniach lewej kolumnie, dlatego nakazał odstąpić od łuskane pozycjach i rozbili obóz. W kolumnie po lewej stronie pod dowództwem Kleyngauza przybył do miasta z Grivitsa. Został on wysłany Kozak inteligencję. Dwieście żołnierzy naprzód wzdłuż rzeki do celów poszukiwawczych najbliższej wsi i samej twierdzy. Jednak, gdy usłyszał odgłosy bitwy, ale wycofał się do ich własnych.

obraźliwy

Noc w dniu 8 lipca, zdecydowano atak. Grivitsa na części przyszedł lewej kolumnie. Generał z większością mężczyzn udał się do północy. Główne pozycje Osmana Paszy były blisko Opanets wsi. Przeciwko nim na przodzie do trzech kilometrów chodził osiem tysięcy rosyjskich. Ze względu na nizinach Schilder-Shuldner utraciła zdolność do manewru. Jego oddziały musiał udać się do frontalnego ataku. O piątej rano rozpoczął przygotowania artyleryjskiego. Vanguard atak na rosyjski Bukovlek i dwie godziny znokautowany Turków. Droga do Plewen została otwarta. Arkhangelogorodskaya pułk poszedł do głównego akumulatora wroga. Żołnierze zostali zastrzeleni w pewnej odległości od stanowisk artyleryjskich Turków. Osman Pasha wiedział, że przewagę liczebną na bok i dał rozkaz do kontrataku. Pod naciskiem Turks dwa Regimenty przeniesione do cieśninie. Generalna zwróciła się do wsparcia w lewej kolumnie, ale nieprzyjaciel posuwa się zbyt szybko. Dlatego Schilder-Shuldner zarządził odwrót.

Pokonać drugą flankę

Jednocześnie Kridener pogłębianie z Grivitsa. O szóstej rano (gdy główne siły rozpoczęły już przygotowania artyleryjskiego) Kaukaski Korpus uderzył prawą flankę tureckiej obrony. Po niepowstrzymaną atakiem Kozaków osmańskich w panice zaczęli uciekać do twierdzy. Jednak w momencie objęcia stanowiska w Grivitsa Schilder-Shuldner już wycofał. W związku z tym, w lewej kolumnie również odbiegają do pierwotnej pozycji. Biorąc Plevna wojsk rosyjskich został zatrzymany z ciężkimi stratami dla tych drugich. W dużej mierze wpływa na brak inteligencji i niezgrabne rozwiązań generalnych.

Przygotowanie nowej ofensywie

Po nieudanej napaści rozpoczęła przygotowania do nowego ataku. wojska rosyjskie otrzymały znaczne posiłki. kawalerii i artylerii zysk jednostki. Miasto zostało otoczone. Zaczęło nadzór wszystkich drogach, zwłaszcza dla liderów Lovcen. Przez kilka dni, przeprowadził rekonesans w życie. Stała wymiana ognia słychać było w ciągu dnia iw nocy. Jednak to nie było możliwe, aby znać liczbę osmańskiego garnizonu w mieście.

Nowy atak

Przygotowując się do rosyjskiego ataku, Turcy szybko wznoszone fortyfikacje. Budowa miała miejsce w warunkach niedoboru instrumentów i ciągłych bombardowań. osiemnastego lipca rozpoczął kolejny atak. Biorąc Plevna rosyjsku oznaczałoby przegranej wojny. Dlatego Osman Pasha wydał rozkaz do walki na śmierć i życie. Atak został poprzedzony długim przygotowaniu artyleryjskim. Żołnierze rzucili się do walki na dwóch bokach. Wojska pod dowództwem Kridener udało się uchwycić pierwszą linię obrony. Jednak blisko reduty zostały one spełnione przez przeważającą karabinu. Po krwawych starciach rosyjski musiał wrócić. Skoblew zaatakowały lewą flankę. Jego żołnierze również nie udało się przebić się przez linię obrony Turków. Bitwa trwała cały dzień. Wieczorem Turcy rozpoczęła kontrofensywę i wyparli żołnierzy Krindera ze swoich okopów. Rosjanin musiał ponownie wycofać. Po tej porażce, rząd zwrócił się o pomoc do Rumunów.

blokada

Po przybyciu wojsk rumuńskich blokady i zdobyciu Plevna stała się nieunikniona. Dlatego Osman Pasha postanowił wyrwać się z oblężonej twierdzy. Trzydziestego pierwszego sierpnia jego żołnierze wykonane dywersji. Po tym, gdy główne siły poza miasto i uderzył w najbliższe placówki. Po krótkiej walce, byli w stanie wcisnąć się po rosyjsku, a nawet przechwytywać pojedynczą baterię. Jednak pojawił się w czasie posiłków w najbliższej przyszłości. Melee wywiązała. Turcy złamał i uciekł z powrotem do miasta, pozostawiając na polu bitwy za prawie półtora tysiąca swoich żołnierzy.

Pełną oblężenia trzeba było uchwycić Lovcen. To dzięki jej Turks otrzymali posiłki i przepisy. Miasto zostało zajęte przez wojska tureckie i jednostek pomocniczych Bashi-bazouks. Robią świetną robotę z represyjnych działań wobec ludności cywilnej, ale szybko opuścił pozycję na myśl o spotkaniu z regularnej armii. Dlatego też, gdy w dniu 22 sierpnia, rosyjskie zaatakowały miasto, Turcy uciekali stamtąd bez większego oporu. Po rozpoczęciu przechwytywania miasta oblężenie i zdobycie Plevna było tylko kwestią czasu. Rosyjskich wzmocnień przyjechał. Rezerwy odebranych i Osman Pasha.

Zdobycie twierdzy Pleven: 10 grudzień 1877

Po pełnym okręgu miasta Turcy całkowicie odcięty od świata zewnętrznego. Osman Pasha odmówił poddania się i umacniał twierdzę. W tym momencie w mieście schronienia 50.000 Turków wobec 120 tysięcy żołnierzy rosyjskich i rumuńskich. Wokół miasta został zbudowany umocnień oblężniczych. Od czasu do czasu Plevna artylerii ostrzał. Turcy skończyło się przepisy i amunicji. Armia cierpiała z powodu chorób i głodu.

Osman Pasha postanowił wyrwać się z oblężenia, wiedząc, że nieuchronnie nadciągającego wychwytywanie Plevna. Przełomowa data została ustalona na 10 grudnia. Rano wojska tureckie ustalono nadziewane w fortach i zaczął się wyrwać z miasta. Ale na ich drodze, aby stać się Mała półka rosyjski i syberyjski. Ale Turcy przyszedł ze skradzionej własności i dużego bagażu. Oczywiście, to skomplikowane zwrotność. Po walce, do miejsca przełomu wysłano posiłki. Po pierwsze, Turcy byli w stanie rzucić naprzód oddziały, ale po ataku na bok zaczął się wycofywać do nizinnych. Po włączeniu w walce artyleryjskiej Turcy prowadził chaotycznie i ostatecznie poddał.

Po tym zwycięstwie, General Skoblew nakazał obchodzić 10 grudnia Dniem Historii Wojskowości. Notatek Plevna w Bułgarii i naszego czasu. W wyniku tego zwycięstwa, chrześcijanie pozbył muzułmańskim ucisku.