251 Shares 1162 views

Opowieści Saltykov-Szczedrina: lista i analiza

Wiadomym jest, aby wszyscy pisarz Michaił Sałtykow-Szczedrin był naprawdę wielki twórca. Jako urzędnik, on po mistrzowsku wypowiedziana niedouczony szlachetność i chwalił prostych Rosjan. Opowieści Saltykov-Szczedrina, których wykaz zawiera więcej niż tuzin, są dziedzictwem naszej klasycznej literaturze.


„Dziki właściciel”

Wszystkie historie Mihaila Evgrafovicha napisane przy użyciu ostrego sarkazm. Z pomocą bohaterów (zwierzęcych lub ludzkich), wyśmiewa on nie tyle ludzkie przywary jak bałwan wyższych rang. Opowieści Saltykov-Szczedrina, których lista nie będzie kompletna bez opowieści o dzikim właściciela, pomaga nam zrozumieć postawę szlachty 19 wieku do swoich poddanych. Historia mały, ale to sprawia, że myślę o wielu poważnych rzeczy.

Ziemianin o dziwnej nazwie Urus Kuczum Kildibaev żyje dla przyjemności: zbierając obfite żniwo, ma elegancką obudowę i dużo ziemi. Ale gdy był zmęczony z obfitości chłopów w swoim domu i postanowił się ich pozbyć. Błagałam właściciela do Boga, ale nie słuchać jego prośbę. Zaczął w każdy możliwy sposób, aby Mock mężczyzn, zacząłem zniszczyć ich podatki. I wtedy Pan ulitował się nad nimi, a one zniknęły.

Na początku głupi właściciel był zadowolony: teraz nie ma jednego zakłócane. Ale później zaczął odczuwać ich brak: brak gotowane jedzenie dla niego, nie posprzątać dom. Odwiedzając generałowie i kapitan policji nazwał go głupcem. Ale nie rozumiem, dlaczego tak się do niego. W rezultacie, był tak dziki, że nawet wyglądał jak bestia zarośniętych włosami, drzewa wspinaczki, a zdobycz oderwał ręce i zjadł.

Satyryczne imadła Guise szlachcic mistrzowsko wcielił Saltykov-Szczedrina. Tale „Dziki Właściciel” pokazuje jak głupie może być osoba, która nie rozumie, że on dobrze żyli tylko z powodu swoich chłopów.

Na koniec wszystkich poddanych z powrotem do właściciela, a kwitnie życia ponownie w sprzedaży na rynku mięsa w domu czyste i uporządkowane. Ale to dopiero Urus Kuczum nie powrócił do poprzedniego wyglądu. On ciągle mamrocze, brakuje jego starego dzikiego życia.

"Wise Minnow"

Wiele osób pamięta z dzieciństwa opowieści czarodziejskich Saltykov-Szczedrina, który nie jest krótka lista: „Jak człowiek karmione dwóch generałów”, „Niedźwiedź w prowincji”, „Kisiel«»Konyaga”. Jednak, aby zrozumieć prawdziwe znaczenie tych opowieści zaczniemy, gdy stajemy się dorośli.

Taka jest opowieść „Wise Minnow”. Żył całe swoje życie i był najbardziej boi: Rakiem, pchły wody, człowieka, a nawet jego własny brat. Rodzice przekazali mu: „Spójrz na niego!” I postanowił Piscary całe ukrywanie życia i nikomu w oczy nie dostać. I tak żył ponad sto lat. Nic w moim życiu nie widział ani nie słyszał.

„Wise Minnow” Tale Saltykov-Szczedrin za wyśmiewa głupich ludzi, którzy są gotowi, aby żyć w strachu przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem. Myśl jest teraz stare ryby, dla których żył. I był tak smutny, bo nie widać białe światło. Postanowiłem wymyślić powodu korzeni. I wtedy nikt nie widział go.

Writer śmieje się, że nawet taki stary szczupak ryb tam nie będzie. Minnow w dziele zwanym mądry, ale jest to niewątpliwie satyryczne odbioru, ponieważ mądry nazywają to niezwykle trudne.

wniosek

Ostrzegawczych Saltykov- Shchedrina (lista wymienionych powyżej) mają niniejszą literatury dobrze rosyjskiego. Jak wyraźnie i mądrze autor opisuje ludzkie wady! Te historie nie są tracone znaczenie w naszych czasach. W tym są one podobne do bajek.