352 Shares 8964 views

Mount Sugarloaf – atrakcja turystyczna w Brazylii

Spośród wszystkich miejsc na świecie, które mogą zaskoczyć turystów, Sugar Loaf Mountain zajmuje jedną z wiodących pozycji na liście. Obszar, w którym się znajduje, jest tak malownicza, że niezwykle trudno jest przekazać całe piękno słów. Dlaczego to jest nazwa góry, nikt nie wie na pewno. Z wersji roboczych można wyróżnić dwa:


  • Z daleka, kontur elewacji przypomina formę, w której cukier został wyrzucony w czasach starożytnych.
  • Nazwa skały została przekazana przez lokalne plemiona, a jej oryginalne nazwisko przyszło do nas przez wieki.

Krajem, w którym leży Góra Sugarloaf, jest Brazylia. Rock znajduje się w pobliżu najpiękniejszych i najbardziej znanych miejscowości Rio de Janeiro. Znajduje się w części półwyspu, gdzie zatoka Guanabara oddziela ziemię od Oceanu Atlantyckiego.

Trochę historii

Historycy mają rzetelne informacje, że w 1565 r. U stóp kilku osad Portugalii pojawiły się, które zjednoczyły się w małej wiosce. Ta wioska w przyszłości była przeznaczona do przekształcenia się w nowoczesne miasto, jedno z najlepszych i najpiękniejszych w kraju – Rio de Janeiro. Henrietta Carstairs jako pierwsza, która oficjalnie podbiła szczyt skały w 1817 roku i podniosła flagę Anglii.

W pierwszej dekadzie XX w. Rząd rozpoczął budowę kolejki linowej, która pomimo znacznego wieku funkcjonuje nadal dobrze, przynosząc znaczne dochody skarbowi państwa. Wśród ludności lokalnej połączenie pojęć "Sugar Loaf Mountain – Rio" jest nierozłączne. To prawie jedna całość. Od czasów starożytnych uważano, że skała jest symbolem ochrony i straży miasta.

Kolejka linowa

Nowoczesne wyposażenie, które trzeba było zainstalować w miejsce starych, otwiera nowe możliwości badania pięknych krajobrazów z wysokości 400 m. Droga może obsługiwać 72 pasażerów na przelot. Pomimo tego, że wiek koryta jest stały (ponad sto lat), przez cały okres jego istnienia nigdy nie było sytuacji kryzysowych.

Miejscowi mieszkańcy zajęli się rozmaitymi rozrywkami dla turystów. Na szczycie góry można wspiąć się na trasę łączącą Moro da Urca i Praia Vermella. Jak stwierdziły fakty historyczne, ten mechanizm był unikalny w swoim własnym sposobie w momencie jego utworzenia (1912). W kraju był to pierwszy kolejka linowa, aw trzecim świecie.

Ciekawy fakt: góra Sugarloaf jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Brazylii, a kolejka linowa musi obsługiwać do 30 milionów turystów rocznie. Najbardziej zaskakujące jest to, że jako specjaliści, którzy monitorują stan kolejki linowej, można zaplanować naprawy z tak napływem turystów.

Jak dostać się na wycieczkę

Kiedyś w Rio de Janeiro, pierwszym miejscem, które chcesz udać się do podróżnika jest Góra Naczynia Cukrowego. Jak osiągnąć ten cud natury, każdy powie: od małych do dużych. Skała jest dumą mieszkańców, a ponadto przynosi znaczne wkłady finansowe do budżetu. Dochodzenie do góry z centralnego placu miasta jest bardzo proste. Autobusy turystyczne biegną na półwysep. Aby nie mylić numerów tras, najlepiej go natychmiast zapamiętać lub zapisać. Dla ludzi, którzy mieszkają w różnych częściach miasta, najprostszym sposobem, aby dostać się do centrum jest taksówka, z centralnego placu można dostać się do stóp skały przez autobus turystyczny w pół godziny.

Koszt wyjazdu

W Brazylii można zobaczyć coś: Statua Jezusa Chrystusa, słynny most Niteroi, Góra Naczynia Cukrowego. Rio de Janeiro jest bogaty w piękne i niepowtarzalne miejsca, turyści tu nie będą się nudzić. Z geologicznego punktu widzenia skała kwarcowa nie może być nazwana górami. Głowa cukru jest monolitem powstającym podczas powstawania skorupy ziemskiej. Jego lokalizacja, najprawdopodobniej, kilka udanych przypadków okoliczności. Z tego wzgórza roztaczają się przepiękne panoramiczne widoki na miasto, ocean i półwysep, a tu naprawdę można coś zobaczyć.

Góra Górska głowa w wysokości 396 m. Można wspinać się po tej elewacji kolejką linową. Dla dzieci do sześciu lat jazda na rowerze jest bezpłatna. Starsze dzieci będą musiały zapłacić za wycieczkę w wysokości 26 USD, ale dla dorosłych będzie to kosztować dwa razy więcej. Bilety sprzedawane są w specjalnych kasetach na centralnym placu miasta i u podnóża góry, jednak kolejka będzie musiała przetrwać dość duże.

Co jeszcze można zobaczyć w Rio de Janeiro

Miliony podróżnych rocznie przyjeżdżają do Brazylii, a podczas sezonu karnawałowego liczba turystów wzrasta kilka razy. Tłumy widzów z różnych krajów są po prostu ogłupione akcją, która odbywa się na ulicach miasta. Najlepszym miejscem do zwiedzenia Rio jest Góra Naczynia Cukrowego, a raczej plastykowa kabina przezroczysta, która powoli podnosi się ku górze, a następnie powoli opada.

Ale w trasie kolejowej są inne miejsca:

  • PraiaVermelha lub Red Beach. Właściwie to jest tłumaczenie nazwy małego miasteczka, obok którego jest plaża dla turystów. Gatunki, które otwierają się z lotu ptaka, są po prostu niesamowite. Przed turystą są krajobrazy: niewiarogodny biały piasek plażowy i błękit morza. Widać to tylko z okładki znanych wydawnictw błyszczących.
  • Góra Urka (220 m). Pomimo tego, że elewacja jest gorsza w wysokości do Sugar Loaf, nie ma jednak nic do zobaczenia. Krajobrazy pozostawi w pamięci trwałe wrażenie przez resztę swojego życia. To tutaj powstał amfiteatr, gdzie organizowane są różne zabawne pokazy, przygotowania do karnawału, pokazano programy tańca.

Co przynieść ze sobą

Brazylia – kraj kontrastów i jasnych kolorów, czego i czego nie zobaczysz. Chcę się dobrze przyjrzeć i zrobić zdjęcie. Dla wygody, najlepiej jest mieć plecak: możesz umieścić wszystkie niezbędne rzeczy, aby uwolnić ręce do kamery wideo lub aparatu fotograficznego. Jeśli w tym samym czasie sprzęt ma dobrą optykę, możesz mieć pewność, że zdjęcia będą mogły zbadać wszystko do najmniejszych szczegółów.

Możesz też wynająć dobrą optykę: teleskop lub lornetkę. Pomagają znaleźć obiekty potrzebne do zdjęć. Upewnij się, że baterie są naładowane i że masz zapasowy akumulator. Zadbaj o dysk wewnętrzny (dysk flash) z dużą ilością pamięci. Oprócz dokumentów i pewnej kwoty trzeba przygotować parę kanapek: dla siebie i dla dzieci – świeże powietrze i adrenalina powodują poczucie głodu.