137 Shares 2107 views

Oleina palmowa – wątpliwy produkt

W ostatnich latach coraz częściej natknąć się produkty, które mają bardzo wątpliwą jakość w naszej diecie. Tak, wielu z nas obawia się takich materiałów jak oleina palmowa, która znajduje się nawet w żywności dla niemowląt. Co to jest produkt i jak go leczyć? Oleina palmowa, szkody i korzyści, która jest równie kwestionowane przez wielu ekspertów, jest produkowany przez oddzielenie ciekłe frakcje oleju palmowego, który z kolei jest otrzymywany z owoców palmy olejowej. Częściej niż nie otrzymać go za pomocą krystalizacji. On jest rafinowany dezodorowany bielone. jakość produktu w temperaturze pokojowej jest jasnożółtą ciecz.


właściwości

Jego cechy jakościowe oleina palmowa jest substancją podobną do super oleiny. Ma wąski skład trójglicerydów i nie wymaga dodatkowego leczenia. Dlatego to jest najczęściej używany jako doskonałą alternatywą dla soi lub oleju słonecznikowego. Oleina palmowa ma inną ważną właściwość – jest to długi czas nie utlenia. To dlatego, że jest pomijalnie małe ilości kwasu linolowego, lecz zawiera wiele tokoferoli zapobiegając produkt utleniania.

Palm oleiny jest szeroko stosowany, ponieważ pozwala chronić produkty przed osadem, zmniejsza koszt oleju do smażenia, likwiduje nieprzyjemny smak w produkcie gotowym. Dzięki tej substancji producenci poszukują bardzo atrakcyjny wygląd pokarmu, zmniejszenia pienienia, uniknąć problemów po zmieszaniu z innymi olejami.

zakres

Najczęstszym oleina palmowa jest stosowany jako olej do gotowania i oleju do smażenia różnych potraw. Jest to ze względu na jego odporność na utlenianie. Po podgrzaniu w dłoni oleiny nie pojawiają się szkodliwe substancje rakotwórcze. Ponieważ produkt ten jest o 40% tańszy niż olej słonecznikowy i są przechowywane znacznie dłużej niż inne rodzaje olejów roślinnych, jest coraz częściej używane do gotowania i w naszym kraju. Mimo wielu wątpliwości co do przydatności oleiny palmowej, naukowcy mówią o jego wpływie na zdrowie człowieka. To jest, według wielu, jest podobny do efektu oliwy z oliwek.

Oleina palmowa w żywności dla niemowląt

Pomimo wszystkich użytecznych właściwości tego produktu, co do zasady, ludzie wolą unikać go jako części pokarmu dla niemowląt. Wynika to z faktu, że dzieci są bardziej wrażliwe niż dorośli składu chemicznego żywności. Specjaliści potwierdzają pogląd, że oleiny palmowej zmniejsza absorpcję wapnia z preparatów dla niemowląt mlecznych , które ją zawierają. Substancja ta zwiększa również apetyt, co często prowadzi do przejadania się, która z biegiem czasu przyczynia się do wczesnej otyłości. Jest to często na polach z podobnymi produktami wskazują, że zawierają one olej palmowy, podczas gdy w rzeczywistości zawierają one dłoni oleiny.