566 Shares 2033 views

Czy wiesz, kto wynalazł komputer?

W ciągu zaledwie kilku lat, komputer był w stanie uzyskać tak blisko ludzkiego życia, które przedkłada istnieć bez stało się niemal niemożliwe. Z jego pomocą możliwe jest nie tylko do pisania tekstów, ale także słuchać muzyki, oglądać filmy, czat online i wiele innych. Nawet trudno sobie wyobrazić, że kilka lat temu nie istniała! Ale tak było wcześniej, natomiast ci, którzy wynaleźli komputer nie wykazały je światu.

Oczywiście, na początku było tylko na urządzeniu komputerowym i wykorzystywane mały krąg uczonych. Ale dziś, komputer osobisty lub laptop jest prawie każdy. Je codziennie używać, a nie wiadomo, kiedy, gdzie i kto wynalazł komputer? Ale to dość ciekawe pytanie. Spójrzmy prawdzie w oczy.

Kiedy i gdzie wynaleziono komputer?

Ludzie zawsze dążył do automatyzacji obliczeń, aby ułatwić proces czasochłonny. Takie próby zostały wprowadzone dawno temu: liczydło od starożytnego Babilonu, starożytnego chińskiego liczydła, znany Antikythera mechanizmu z Grecji – wszystkich prekursorów nowoczesnego komputera.

Na rozwój technologii komputerowych ma w dzisiejszych czasach, dzieło wielu znanych naukowców: Leibniz, Muller, Pascal i inni. Wynikiem ich pracy było wynalezienie 1820 poprzecznym maszyny dodawania.

Pierwszy komputer podobizna pojawiła się w Tokio. W 1941 roku, został zaprojektowany i zbudowany uniwersalny analityczną maszynę liczącą, które mogą wykonywać zadania bez interwencji człowieka. Z3 – był nazwą osiągnięcia nauki.

Kto jest twórcą?

Tak, pierwszy pozory PC został zbudowany w Japonii. Ale kto wymyślił, który wynalazł komputer? Niewiele osób wie, że w 19 wieku angielski matematyk Charlz Bebbidzh pomyślany i opracowany plan na taką maszynę analityczną. On nawet udało się stworzyć prototyp, ale Skarb Państwa nie można było znaleźć dla pełnej realizacji projektu.

W 1946 roku amerykańska firma ENIAC, prowadzone projekty Mauchly i Eckert, wykonany pierwszy komputer oparty na tranzystorach. Nad jego rozwój pracował przez około trzech lat, spędził pół miliona dolarów. Maszyna ta może być przeprogramowany i wykorzystywane do rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów. Jednakże ten komputer był bardzo imponujące urządzenie. Ważył około 28 ton i jest chłodzony za pomocą silników lotniczych! W 1971 roku wynalazł dyskietkę i pierwszego mikroprocesora.

Jednak te komputery były ogromne i doroguschy urządzenia, które mogą sobie pozwolić tylko do dużych przedsiębiorstw i agencji rządowych …

Pierwszy mini-maszyna w 1965 roku został stworzony przez Digital Equipment Corporation. Został nazwany PDP-8, a rozmiar nie było już w … lodówka. Następnie przez kilka kolejnych modeli, ale nie za dużo mniej.

Kto wynalazł komputer osobisty, którego jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania?

Decydującym krokiem do czego używamy dzisiaj, w 1976 roku, czy dwóch młodych Amerykanów – Wozniak i Jobs. Oni opracowali urządzenie do gier wideo, które również mogą być programowane. Został nazwany «Jabłko». Następnie Stiv Dzhobs stworzył korporację o tej samej nazwie, który przejął produkcję komputerów osobistych.

Otóż w 1986 roku przez maszynę IBM powstał IBM PC z 16-bitowym procesorem Intel oraz oprogramowania opracowanego przez firmę Microsoft. Na początku 1990 roku. Urządzenia te stały element konsumpcji masowej.

Komputer do znanego ścieżce urządzenia do nas dzisiaj była dość długa i trudna. Dziś sytuacja jest o wiele łatwiejsze. PC jest niemal w każdym domu, a niektóre nie są jednym. I powinniśmy być wdzięczni tym, którzy wynaleźli komputer i pracuje nad jego poprawą. Po tym wszystkim, urządzenie to stało się niemal niezbędnym dla każdego z nas. Ktoś potrzebuje do pracy, a ktoś do komunikowania się i po prostu dobry czas.