759 Shares 9133 views

Jakie kupić opony: Niski profil lub głośnych?

Jak można określić konkretną oponę jest zdecydować, jaki profil? Na każdy autobus jest oznaczony standardowym rozmiarze, na przykład 210/70 R16. Druga cyfra w płycie (w tym przypadku – 70) przedstawiono (w procentach) Stosunek wysokości opony do jej szerokości. Jeżeli wartość tego stosunku mniej niż 55% (to znaczy, druga cyfra wielkości mniejszej niż 55), przy czym odnosi się do niskiego profilu opony. W przypadkach, w których stosunek ten jest większy niż 55%, na szynie – wysoki profil. W tym przypadku, jest opona wysokim profilu, od drugiej cyfry standardowej wielkości – 70> 55. Jeżeli druga cyfra jest nieobecny na etykiecie opony (na przykład wydaje się, znakowanie, 185R15), oznacza to, że jest to w oponach wysoki profil, przy czym stosunek wysokości przekroju do głębokości opona równą 82-85%. Czasami ten związek w domu określane po prostu jako seria opon.
Gdy chcesz kupić opony, trzeba pamiętać o różnicy między głośnych i niskoprofilowych opon.
Wysokim profilu (full-face) opon przeznaczonych do użytkowania w czasie jazdy po drogach nie są całkowicie wyposażone. – Unpaved, nierówna, itd. Cechą najbardziej narażone jest ich miękkość, co redukuje obsługę samochodu przy znacznych prędkościach. W związku z tym, dla samochodu, zwłaszcza z dużą prędkością, co jest powszechnie stosowane do sterowania jakości autostrad gładkiej, bardziej odpowiednie do opon niskoprofilowych. Opony te są bardziej rygorystyczne, dobrze reagują na wszystkie nierówności na drodze, a tym samym zapewnić lepszą sterowność samochodu przy wszystkich prędkościach.
Biorąc pod uwagę charakterystykę szybkich nowoczesnych pojazdów i ich warunków pracy (głównie w zakresie jakości powierzchni drogi) coraz bardziej powszechne opony niskoprofilowe. I słusznie, ponieważ mają one wiele zalet. Po pierwsze, niskoprofilowe opony dają wóz stylowe i modne w dzisiejszych czasach agresywny wygląd. Po drugie, niskoprofilowe opony letnie zapewnić ściślejszą kontrolę z szerokością drogi ze względu na jego pokrycie i specjalny wzór bieżnika. W efekcie pojazd staje się bardziej stabilny podczas pokonywania zakrętów i hamowania jego jakość się poprawiła.


Ale wraz z jego zalet, opon niskoprofilowych i ma szereg wad. Po pierwsze, opona ta nadaje się jedynie do jazdy na gładkiej, wysokiej jakości dróg. Podczas jazdy na gumie na „drodze”, a nawet przy znacznej prędkości, żywotność będzie bardzo ograniczona. I jazda na różnych uderzeniami zepsuć nie tylko autobusem, ale negatywny wpływ na samego samochodu. Jest to spowodowane faktem, że pojazd na oponach niskoprofilowych ostrzejszych przechodzi nieprawidłowości, a tym samym w całej jej obudowa jest poddawane dużym obciążeniom. Ponadto, mniejszy profil gumowy zmniejsza amortyzację pojazdu , które dosłownie filcu i jego pasażerów. Kolejny minus niskoprofilowe opony – piskliwy hałas, który pojawia się, gdy sprzęgło gumy na drodze.

Podsumowując, możemy zauważyć, że praktyczne niskoprofilowe opony do jazdy po dobrych drogach, ale jeśli kupisz opony i zestaw gumową, na przykład, na jeepa, to znacznie zmniejszy jego drożności w warunkach terenowych.