671 Shares 4030 views

Wspólna mol rat: Opis i zdjęcia

Ślepiec stepowy jest całkowicie pozbawiony widzenia, zamiast Posiada dotykowe włosy, dobrze rozwinięty zmysł węchu i słuchu. To zwierzę jest wystarczające dla normalnego życia, podczas której prawie nigdy nie widzi światła słonecznego. Dla wielu właścicieli szczura mol ziemia stała się prawdziwą karą, ponieważ jest w stanie wszędzie kopać dziury cały obszar lądowania, a nawet wpływać na trwałość budynków znajdujących się tam.


Niewiele widziałem zwykłe szczury mol żyć ze względu na ich styl życia. Oni rzadko wybiera się na powierzchni, a ich aktywność wzrasta wraz z nadejściem ciemności. Więc jakiś pomysł na wielkość i styl życia wielu zwierząt musi być jedynie po lewej stronie powinny. Aby pomóc tym, którzy chcą dowiedzieć się, jak żyć, i wygląda na zwykłe mole rat – zdjęcia i historie biologów ekspertów.

Opis wspólnego szczura molowym

Maksymalna długość tych gryzoni wynosi 32 cm, a masa – 700 Mają wydłużonego ciała stałego w formie cylindra, krótkiej szyi, na nogach i ogona i spłaszczone na wierzchu głowy. Uszy zwierzęta ledwo widoczne, a jego oczy ukryte pod skórą i całkowicie zanikły. Kolor różne osoby mogą mieć pewne różnice.

Krótkie miękkiej szczurów futra mola zazwyczaj wygląda mieszaniny brązowe, szare i brązowej barwy w różnych proporcjach, a czasem od ciała użytkownika nie są jasne plamy. Gryzoń ma nos, zwykle kolorowy czarny lub brązowy. Na pierwszym spotkaniu ze wspólnym szczura mol widoczne są rozszerzone daleko od górnych i dolnych siekaczy.

Zamieszkałych przez zwykłych szczurów moli

Do stałego zamieszkania zwykły szczur Mole zwykle wybiera step lub lesie-step. Lubi rozstrzygać w pobliżu belek wzdłuż drogi oddzielającej pól i dróg leśnych. Można go znaleźć w Rosji, na Ukrainie iw Mołdawii. W północnej części obszaru szczura wspólny mola uważa się za rzadkie, chociaż jest najbardziej rozpowszechnionym typem rodzaju, które są również piaszczyste, powietrznego Bukowiny i Podolsk szczury molowych.

W tej chwili zachowanie liczby gatunków zagrożonych przez orki, środki mające na celu poprawę właściwości ochrony ziemi i roślin. Tymczasem, nie możemy powiedzieć, że gatunek jest na skraju wyginięcia. Niepokój w odpowiednich organizacjach występuje jedynie na utrzymywanie się populacji w niektórych północnych i południowych obszarach, gdzie wzmożona mieszka mol-szczur. Czerwonej Księdze Międzynarodowej Unii Ochrony ma go w swoich listach. W związku z odłowu zwierząt w niektórych obszarach jest zakazane, a działania osoby w rdzennych obszarów ich siedlisk jest ograniczona.

Jak to zwykłe szczury mole

Ślepiec stepowy, krótko mówiąc, całe moje życie, i to jest średnio 2,5-4 lat, jest pod ziemią, kopanie skomplikowany system tuneli i kopalniach żywności. Większość zwierząt kocha korzenie, bulwy i cebulki roślin, ale można jeść i łodyg z liśćmi. Około 10 kg materiałów spożywczych niezbędne do przygotowania szczura Winter molowych. W tym czasie, jego aktywność życie jest znacznie zmniejszona, ale nie wchodzi w stan hibernacji gryzoń.

Optymalna gęstość zaludnienia większa mol szczura – 3 osoby na hektar, ale liczba ta może wynosić do 20 z ostrymi siekaczy i łap zwierząt ingerowania w sobie rozległą dwustopniowego systemu nor. Górny poziom znajduje się na głębokości od 20-25 cm, a na dole, w której szczur mola formy galerii i gniazda mieszczące zapasy żywności, -. na głębokości 3,4 m otwory zewnętrzne nie są stałe, lecz tworzy się tylko w celu usunięcia z powierzchni przekopanym ziem ,

Jako ras zwierząt

Struktura społeczna zwykłych kretoszczury tworzą grupę rodziny, które obejmują jedną mysz płci męskiej i jedną lub dwie kobiety. Jeśli kobiety są dwa, dają początek jednego roku w danym momencie. Gody odbywa się na wiosnę i urodzić potomstwo składa się z 2-3 szczeniąt, może od lutego do maja. Połowa mężczyzn mieszkają osobno i nie produkować potomstwo.

młody Osadzanie występuje w odległości kilkudziesięciu lub kilkuset metrów. Kobiety to zrobić w pierwszym roku życia, dotarcie do powierzchni, co tłumaczy ich wysoką śmiertelność. Najczęściej są one przedmiotem polowania ptaków drapieżnych i lisów. Mężczyźni są oddzielone od matki po roku bez wychodzenia z wnętrzności ziemi. Głównym wroga podziemnych szczurów mola zwykłe – step tchórz.

szkodniki zwierzęce

Rozgałęzione labirynty podziemnych są idealne do zamieszkania kretoszczury, ale może stać się przyczyną troski o człowieka. Jeśli ogród lub prywatny fabuła staje się siedliskiem tego gryzonia, z lwią uprawy, można pożegnać. Najprawdopodobniej małe zwierzę będzie jak marchew, ziemniaki i cebulę. Na podniebieniu, to może również pochodzić kwiaty cebula, fasola, kukurydza i młodych drzewek.

Niekończące się stosy wykopanej ziemi, obsunięcie ziemi, nagłe zniknięcie roślin posadzonych, a nawet małych drzewek – to ludzie oglądają, kiedy osiedlili działka ślepiec stepowy. Opis jego Wrecking jest długa, a ich zatrzymać – dla wielu niemożliwe.

Jak pozbyć kretoszczury

Powstaje tylko jedno pytanie, gdy działka jest umieścić zwykłe szczury mole – jak pozbyć się szkodnika? Dla wielu, staje się trudne zadanie. Po zwierzę jest stale ukrywa w ziemi i jej obecności, tworząc nowe i niszczenie wałów posadzone rośliny tylko w nocy.

Najlepiej jest, aby spróbować stworzyć takie warunki, że zwierzę opuściło swój kraj. Aby to zrobić, wynalazł wiele sposobów, ale żaden z nich nie gwarantuje, że zwierzę ucieknie zawsze. Ale wciąż warte każdego wysiłku, aby pozbyć się moli szczurów, nie przelewając swoją krew.

Jednym z powszechnie stosowanych metod – jest wypełnienie go z wody tunelu. Ale może to zająć zbyt dużo wody, jak przejść podziemnych zwierzęcia jest bardzo rozgałęziona. A jeśli gleba szybko absorbuje wilgoć, metoda ta jest zupełnie bezużyteczne. Niektórzy ludzie próbują palić czworonożnego sąsiadów z dymem, wypełnienie otworu lub cuchnący mieszaninę nafty. Innym sposobem – jest stworzenie obszaru swojej rezydencji ciągłego hałasu, który nie przenosi ślepiec stepowy. Alternatywnie, można użyć ultradźwiękowy Odstraszacza.

Radykalne sposoby, aby pozbyć się kretoszczury

Gdy szczur pościg kret nie działa, niektórzy uciekają się do bardziej radykalnych środków – morderstwo. Aby to zrobić, można oglądać do zwierzęcia, otwierając jeden z jego ruchów. On nie lubi przeciągów, więc upewnij się, że chcesz zamknąć ziemi dziura. Jak tylko zbliża, to będzie w stanie go zniszczyć.

Inny sposób – zrobić w otwór nory i umieść go w pułapkę tak, że kret szczur dostał się do niego na drodze do otwartych drzwiach. Istotne jest to, że pułapka nie miała ludzki zapach, który jest wart swojej ziemniaki ruszt lub zmielone. Można użyć trucizny do zabijania gryzoni. Ale jeśli powierzchnia ma coś do zarabiania pieniędzy, gryzoń nie pożądaj na zatrutego chleba.

Ślepiec stepowy – gryzoń, który jest rzadko spotykane żyje. Podziemne życie o aktywności nocnej doprowadziła do tego, że niewiele osób wie o jego istnieniu. Wielu wolałoby nie wiedzieć o istnieniu podziemnego mieszkańca, niż zobaczyć jak to niszczy kulturę uprawy na miejscu.