581 Shares 2352 views

Podstawowe okresy gorączki Opis:

Zidentyfikować główne okresy gorączki, należy zrozumieć, co w tym wszystkim chodzi. Od dawna sprawdzony i jest faktem naukowym, że taki stan jest ochronny i adaptacyjna reakcja organizmu ludzkiego na pewnych warunkach. Wirus gorączki krwotocznej – jest to niezwykle rzadka choroba. Mają różne objawy. Często takie gorączka są śmiertelne. Dlatego bardzo ważne jest, aby zauważyć chorobę. Należy zauważyć, że istnieją pewne okresy gorączki. Ponadto, każdy z nich ma przyrodzone objawy i oznaki niego. Ustal termin może być na ogólny stan pacjenta. Opieka nad pacjentem zależy od stopnia choroby. Okresy gorączki nastąpić szybko, co jest niebezpieczne. Po tym wszystkim, kto troszczy się o chorych, musi szybko reagować na wszelkie pogorszenie stanu pacjenta.


Pierwszy okres gorączki

W tym czasie następuje wzrost temperatury ciała. W tym przypadku, proces przenoszenia ciepła są gorsze w procesach cieplnych w organizmie pacjenta. Podobne zjawisko występuje z powodu zwężenia mniejszych zbiorników rozmieszczonych w warstwach skóry. To znacznie zmniejsza pocenie się.

Jest też inny znak. Pacjent skóra staje się bardziej lepka, sucha i zimna w dotyku. Ponadto, zmieniając ich kolor – stają się jaśniejsze. W rezultacie pacjent może wystąpić drżenie mięśni i dreszcze. Często w tym okresie pacjent ma gorączkę, silne osłabienie, złe samopoczucie i bóle mięśni i tkanek w stawach, i czuje zimno.

opieki pielęgniarskiej

W pierwszym okresie pacjentów gorączka powinny dbać, aby złagodzić jego stan. Aby to zrobić:

  1. Umieścić pacjenta na łóżku.
  2. Ciepła to, pokryte ciepłym kocem.
  3. Herbata napój, najlepiej gorące.

Działania te pomogą złagodzić objawy choroby i złagodzić stan ogólny pacjenta.

Drugi okres gorączki

Gorączka drugi okres ma zupełnie inne objawy. W tym stanie, procesy wymiany ciepła są przywracane. Jednak temperatura ciała pacjenta jest bardzo wysoka. Co więcej, liczba ta nie wzrasta.

W tym okresie, gorączka, skóra zmienia swój kolor. Są to kolory rumieńcem. Zatem istnieje rozszerzenie naczyń, pocenie się rozpoczyna. Pacjent uruchamia gorączkę i dreszcze na całym ciele. Jednak pacjent odczuwa ogólne osłabienie i złe samopoczucie. Ból głowy, uderzenia gorąca i uczucie pragnienia. W tym okresie mogą pojawić się halucynacje. Często pacjenci zaczynają wędrować.

Co robić?

Aby temperatura spadła pacjenta, konieczne jest w celu zwiększenia wymiany ciepła. Aby zacząć, to ujawni pacjenta i wyjąć podgrzewacze. Następnie, w okolicy skroniowej pacjenta i jego czole należy położyć ręcznik uprzednio zwilżony zimną wodą. Może być również stosowany w tym celu z paczki z lodem. Należy umieścić na tętnicach obwodowych, które znajdują się pod pachą i miednicy. Aby zwiększyć pocenie się, trzeba dać pacjent bardziej płynna.

Takie okresy gorączki niebezpieczne dla pacjenta. Musimy uważnie monitorować jego stan. Jeśli niektóre ludzkie mięśnie zaczęły drgać, drgawki lub mające, należy natychmiast wezwać lekarza.

trzeci okres

Nie zapominajmy, że jest to bardzo niebezpieczna gorączka krwotoczna. Okres inkubacji bez właściwej opieki i leczenia często kończy się śmiercią. W trzecim okresie złe samopoczucie znaczny spadek temperatury. Ostry spadek wskaźnika jest obarczona poważnymi komplikacjami, które wpływają na nerwowego, układu moczowego i układu sercowo-naczyniowego. W tym przypadku pacjent może stracić przytomność i istnieje silne osłabienie całego organizmu.

Jak pomóc pacjentowi

Okresy gorączka, której objawy są opisane powyżej wymaga pewnej ostrożności. Ten, kto przestrzega pacjenta, powinien spróbować jak najwięcej, aby ułatwić stan pacjenta. W trzecim etapie, gorączka ciągłego monitorowania ciśnienia krwi i parametrów temperaturowych dla impulsu. W takim przypadku pacjent powinien być tylko w pozycji poziomej. On nie może wstać i usiąść. W przeciwnym razie mogą wystąpić pewne zaburzenia w organizmie.

Jeżeli istnieją oznaki niewydolności serca, konieczne jest, aby podnosić stóp łóżka towarowych, ogrzać pacjenta i dać mu herbatę. Powinno to poprawić krążenie krwi. Skóra pacjenta należy stale czyszczone. Po jej garnka zawierają dużą ilość toksyny, która może ponownie wnikania do organizmu.

profilaktyka

Gorączka krwotoczna – niebezpieczna choroba. Mając na uwadze środków zapobiegawczych są podejmowane, może zmniejszyć liczbę nosicieli wirusa. Każdy z nich jest warta rozważenia, że wiosną zaostrzenia powinno skrócić czas spędzony na świeżym powietrzu. Ponadto, należy stosować środki ochrony osobistej. Jeśli ktoś jest chory gorączka krwotoczna, powinien być natychmiast hospitalizowany i odizolowany od innych pacjentów. W każdym zakątku świata ludzkości próbuje przeprowadzić profilaktykę tej choroby. Jest to obowiązkowe i szybki przepis. Zwracać uwagę na swoje zdrowie.