326 Shares 4535 views

Zarejestrować samochód w policji drogowej: nowe zasady, dokumenty, terminy

Zarejestrować samochód w policji drogowej z każdym rokiem staje się łatwiejsze. I to nie może nie podobać się ludziom, którzy chcą kupić samochód. Po tym wszystkim, tym łatwiej proces, tym szybciej dostanie za kierownicą swojego nowego „konia żelaza”. Niemniej jednak, bez względu na to, jak proste może być, istnieją pewne niuanse. I tak powinno być, aby powiedzieć w szczegółach.


Samochód z salonu

Jeżeli dana osoba nabywa pojazd w salonie, proces rejestracji i nie powoduje żadnych kłopotów. Pierwszą zaletą (i najważniejsze) – nie ma potrzeby, aby sprawdzić porwania. Jest to w zasadzie i tak nie jest to konieczne, to w trosce o własny spokój. Ale mimo to dobrze wiedzieć, że samochód jest nowy i czysty (dosłownie iw przenośni w znaczeniu tego słowa).

Po nabyciu samochodu człowiekiem wybitnego pakiecie ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami. Z tego zestawu nowo wykonanego właściciel samochodu będzie musiał przyjść do policji drogowej w Moskwie, Saratowie, Petersburg, Soczi – absolutnie nie ma znaczenia, w jakiego rodzaju pokoju. Jeżeli wcześniej konieczne było dostrzec samochody wyłącznie w regionie zamieszkania, ale teraz wszystko jest łatwiejsze. Osoba może być zarejestrowany na Sachalinie i kupić samochód w dowolnym miejscu w Krasnodarze i umieść go w tym samym miejscu.

Tak więc, do wydania podano 10 dni. Można jeszcze łatwiejsze – płacić pracownikom ASO (kilka tysięcy), i będą robić wszystko samemu.

Płatność i dokumenty

Oczywiście, jak w każdym innym służbom publicznym, rejestracja samochodu w policji drogowej nie jest wolny. W sumie będzie musiał zapłacić około 2000 rubli. Kwota ta obejmowała opłatę za wydanie dokumentu potwierdzającego rejestrację pojazdu, opłaty za zmiany w starym TCP i nowych tablic rejestracyjnych.

Pokoje koniecznie ludzi, którzy nabyli samochód w kabinie. Ale tych kierowców, którzy nabyli samochód od kogoś, to będzie łatwiejsze. Co do zasady, dawni właściciele dać samochód wraz z numerami. I to jest minus 1500 rubli płatności. W związku z tym do rejestracji samochodów muszą płacić tylko 500 rubli.

Poza kwitów potwierdzających wstrzymanie płatności i będzie wymagało wiele innych dokumentów. Po pierwsze, jest to oświadczenie o rejestrację samochodu. Po drugie, umowa na jego zakup. Po trzecie, PTS (w skrócie dokumencie rejestracyjnym pojazdu). Nadal potrzebujemy posiadacza paszportu cywilnego. Wreszcie ubezpieczenie CTP.

Jeśli używany samochód, a on był już właścicielem potrzebujemy innego dokumentu – umowy sprzedaży. Błogosławieństwo i teraz można pobrać swobodnie dostępne w Internecie. Wypełniony bardzo prosta – musimy tylko kompletne dane kupującego, sprzedający i maszyny. Oprócz wszystkich deklarowanej wartości ustawionej przez poprzedniego właściciela. Nawiasem mówiąc, koszt rejestracji samochodu w tym przypadku nie zmienia – kwota pozostaje taka sama.

Niuanse zakupie samochodu z ręką

To już zostało powiedziane, że rejestracja samochodu w policji drogowej w zasadzie takie same, czy to czyni nowego lub używanego samochodu. Ale jest jeden ciekawy niuans.

Począwszy od roku 2011, można sprzedać samochód, nawet jeśli go usunąć z rejestru. Ogłoszenia dotyczące sprzedaży takich samochodów nie wzbudzać podejrzeń. Ale tu oferty maszyn, stojąc na koncie, są podejrzane. Dlaczego? Ponieważ samochód może być zarejestrowany jako skradziony. Lub na ogromną liczbę aresztowań. I to może i zakazu komornika. Łatwo, jeśli ze względu na wysoko rozwiniętej korozji, na przykład, nie jest możliwe aby odczytać numer podwozia. W takich sytuacjach policja drogowa w Moskwie, Sankt Petersburgu i innych miastach po prostu odmówić rejestracji pojazdu. A jeśli trzeba być silnym, trzeba przejść przez wiele wiedzy.

A najlepiej przed dają swoje pieniądze do sprzedającego „koń żelaza”, aby przejść do jednej procedury. I to jest test porwać. Jest to bardzo proste. To wystarczy, aby poznać właściciel samochodu VIN-kod i wpisz go w odpowiedniej linii na oficjalnej stronie internetowej policji drogowej. Ten wniosek nie jest niczym niezwykłym, a jeśli urządzenie jest czyste, właściciel poda kod bez żadnych problemów.

Ale swoją drogą, a sprzedawców wskazane jest, aby być ostrożnym. Ponieważ człowiek może po prostu kupić samochód i nie odnawia się – po prostu jeździć. I grzywny i podatku drogowego będą przychodzić do byłego właściciela.

Obowiązkowa rejestracja

Zarejestrować samochód w policji drogowej nie jest możliwe, chyba że jest to osoba w posiadaniu polisy ubezpieczeniowej. Jej obecność jest obowiązkowa. Ale, niestety, obsługa policja drogowa nie jest częścią jego konstrukcji. Ponieważ firma ubezpieczeniowa będzie musiała znaleźć urząd i zrobić to samemu.

trzeba będzie przynieść zaświadczenie o przejściu badań technicznych (diagnoza). Zdecydowana większość maszyn jest zwykle ważne. Ale jeśli dokument wygasł, można wziąć samochód na stacji paliw – tam zrobić inspekcję i wystawia odpowiedni dokument. Nadal potrzebują paszportu technicznego samochodu. W takim przypadku, jeśli został kupiony w salonie, a zatem nie zarejestrowany potrzebę doprowadzenia coraz PTSD.

Paszport, nawiasem mówiąc, również będą musiały przynieść. Jak prawo jazdy. Ważne jest, aby wiedzieć, że ubezpieczenie samochodu mogą być wydawane do kilku osób. Tylko ich nazwy zostaną zapisane w polityce. Ale do tego potrzebujemy i prawa każdej osoby. Dla wielu osób to dodatkowe zamieszanie. Bo po prostu decydują się wydać nieograniczoną ubezpieczenia. Oznacza to, że aby działać maszyna będzie w stanie każdej osoby, która daje właścicielowi zgody samochodu.

I oczywiście, jeśli dana osoba nie jest właścicielem pojazdu, ale zajmuje się projektowaniem polityki, to będzie potrzebował pełnomocnictwa. Po ubezpieczeń, jesteś gotowy, aby kontynuować wykonanie urządzenia do policji drogowej.

Ile będzie moja polisa?

Jest to również bardzo ciekawe pytanie. Powyższe ile obowiązku państwa rejestracji pojazdu. Teraz – o cenie polisy.

Nie ma specyficzny, stała kwota. Jest ona obliczana indywidualnie, w zależności od pewnych kryteriów. Pierwszy – jest typem osoby, które zostaną wydane polityki (fizyczna lub prawna). Drugim kryterium, które określa cenę, – region. Po trzecie – rodzaj pojazdu. Jest również ważne, liczba kierowców mają być zapisywane w dokumencie, a także ich wrażenia z jazdy i wiek. Cena zależy również od pojemności silnika samochodu. Wreszcie, ostatnie dwa kryteria – okres polityki używać, a współczynnik mocy dziwny tytuł bonus-malus. Tak zwany system rabatowy, dystrybuowane do klientów. Im mniejszy współczynnik wybranej osoby, tym większa będzie Sidky.

Tak więc, na przykład, że rejestracja odbędzie się w jednostce, w mieście Pskowa, na nieograniczonej liczby kierowców i silnika zakresie mocy od 101 do 120 litrów. a. Tak więc znany współczynnik wynosi do pięciu. Wartości zostały wybrane podłoże. Jeśli go obliczyć na specjalnym kalkulatorze CTP, można stwierdzić, że cena polisy – 9606 rubli (10 miesiące i więcej).

A jeśli rejestracją samochodu w Moskwie? Rzeczywiście, w stolicy, w teorii, powinno być najdroższe. I tak to jest. Jeśli wziąć te same dane, ale zamiast umieścić Pskowa do Moskwy, potem cena wzrośnie do 16 100 rubli. W ogóle, jeśli ktoś kupił samochód w obszarze odległym od stolicy, to lepiej tam i wykonać ją.

ciekawe informacje

Istnieje wiele niuansów, które wpływają na tak ważną jak proces rejestracji samochodu w policji drogowej. Oto, na przykład, co zrobić, jeśli istnieje potrzeba wystawienia TS dziedziczna? Tak więc, pierwszym krokiem będzie musiał dostarczyć pojazd do kontroli w NOK. Jest to konieczne, ponieważ właściciel przebieralni. Pokoje mogą też zostawić lub poprosić o nowy – nie jest w gestii przyszłego właściciela. Ale ruch służby policyjne są płatne – należy zdawać sobie sprawę z tego, a jeśli chcesz nowy numer, a następnie jeden i pół tysiąca rubli będzie musiał zapłacić więcej.

A jeśli samochód raz zaprotokołowane i że nagle otworzył jej mroczną przeszłość? Przypuśćmy, w niewłaściwym czasie opłaty celne płacone raz lub paszport pojazd był kuty. W tej sytuacji, inspektor bierze pod uwagę tzw przedawnienia. Warto pamiętać, że jeśli od momentu rejestracji samochodów było pięć lat lub więcej, rejestracja nie będzie działać w żaden sposób odwołać.

W ogóle, jeśli dana osoba nie planuje wziąć samochód do salonu i rozważa kupić pojazd stojący na koncie, trzeba być ostrożnym. Pożądane jest, aby znaleźć odpowiednią opcję przez znajomego dla dobra własnego spokoju. Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś popełnił błąd i okazało się, że dał pieniądze na samochód z aresztowań, zakazów lub dowolnego innego znaczącego zwrotu, jego transakcji z poprzedniego właściciela automatycznie staje się nieważny. I będzie on zobowiązany do zwrotu pełnej kwoty do grosza oszukać kupującego. W przeciwnym razie, to jest artykuł Kodeksu karnego.

W sprawie terminu

Jak wspomniano wcześniej, jest teraz bardzo prosta rejestracja samochód policji ruchu zaczęło. Nowe przepisy naprawdę zachęcające. Do teraz nie trzeba się spieszyć, aby zarejestrować samochód w pierwszym dniu po zakupie, a nie tak dawno temu, to okres, w którym możliwe było zarejestrowanie pojazdu, było tylko pięć dni. Teraz ludzie mają dużo więcej czasu. Aż 10 dni. To wystarczy, aby bezpiecznie wyprzedzać samochód z innego regionu w ich projektowaniu i zrobić w domu. Ale! Aby opóźnić sprawa nadal nie jest tego warta. Po pierwsze, trzeba będzie zebrać dokumenty do rejestracji samochodu. Po drugie, kwestia polityki. Po trzecie, sprawdź wszystko. Jednak nie wolno nam zapomnieć o kolejkach i że nie zawsze mają czas, aby spotkać się w danym dniu. Jednak poczucie konieczności tymczasowego dostawy broni nie może nie cieszyć.

Jeżeli dana osoba nie ma czasu, aby utrzymać w ciągu 10 dni, będzie musiał zapłacić grzywnę. Na ogół, pożądane jest, aby obliczyć z góry wszystko. Jeśli przyszły kierowca będzie mieć pewność, że 10 dni z jakiegokolwiek powodu nie wystarczy, wtedy będzie możliwe wydanie numerów tranzytowych – są wykonane przez 3 tygodnie.

Umowa sprzedaży

Wszyscy gotowi zobowiązać się do zakupu samochodu za rękę, chce wiedzieć, jak ten dokument został wydany. Cóż, to muszą być wymienione, ponieważ mówimy o tym, jak zarejestrować samochód w policji drogowej, ale sprzedaż nie pracują bez umowy.

Trzeba wydrukować dwie formy. A najlepiej trzech. Jeden z nich należą do sprzedawcy, a drugi będzie musiał uwzględnić w NOK, jak we wniosku o rejestrację pojazdu w policji drogowej i innych dokumentów. A trzecia pozwoli nowego właściciela pojazdu.

Data, podpis, regionu – są to pierwsze dane, które są określone w dokumencie. Są one następnie imię i nazwisko, a także informacje od kupującego i sprzedającego paszportów. Ta seria, numer, kod dział ich karty plus Umieść zamieszkania.

Po potrzeby pisać jak najwięcej szczegółów o sprzedaży pojazdu – marka, model, rok produkcji, kolor, serię i numer podwozia, silnika i podwozia. Następnie dane są zapisywane PTS. W przedostatnim akapicie jest wskazany przez Sprzedającego cenę samochodu. I w końcu – podpis. Tak szybko, jak uczestnicy transakcji będą je dostarczyć, możemy założyć, że samochód został oficjalnie wyprzedane.

Nawiasem mówiąc, wielu ludzi oszukać. Jeśli nie masz czasu, aby spotkać się z 10-dniowego okresu, po prostu poprzez kalki przepisać oświadczenie i zmienić datę. Udar mózgu jest na pewno wyrafinowany, ale nie powinno to być zrobione.

Wykonywanie usług publicznych za pośrednictwem portalu

Internet mocno wpisana w nasze życie, a mamy prawie żadnego pojęcia o jego istnieniu bez niego. I World Wide Web naprawdę robi wszystko wygodniejsze czasami. A konstrukcja maszyny nie jest wyjątkiem. Korzystanie z portalu usług publicznych, pozwoli zaoszczędzić swój czas, i że nie może nie cieszyć.

Ale wymagana jest rejestracja. To proste – imię i nazwisko, numer paszportu, numer telefonu i adres e-mail. Po wprowadzeniu tych informacji jest wymagane zamówić list z kodem, który jest za darmo „Poczta Rosji” w 14 dni. Końcowych wyników konieczne jest, aby wejść na stronę na koncie – konto zostanie aktywowane, a osoba zyska dostęp do wszystkich usług publicznych.

Portal będzie trzeba znaleźć wiersz „rejestracja pojazdu” i kliknij na nią, a następnie kliknij, aby podświetlić „Pobierz usługę” guzik. Następnie potwierdzić swoją zgodę na obrabiarki za pośrednictwem portalu. I na następnej stronie trzeba będzie wybrać region i typ pojazdu. Poza tym momencie, którzy potrzebują usługi (osoba fizyczna lub prawna), a jeśli to konieczne nowego numeru do przyszłego właściciela samochodu.

Kolejny krok – rejestracja danych własnych. Jest zarejestrowany adres i NIP (a ta jest opcjonalna). A potem może żądać informacji o samochodzie. W zasadzie wszystko jest proste – bloki są pomalowane w jasne i przejść przez proces rejestracji, wystarczy tylko podążać napisane.

Nawiasem mówiąc, obowiązkiem państwa rejestracji pojazdu należy uiścić z góry. Jej skanowania będą musiały być dołączone do kwestionariusza dotyczącego usług publicznych w Internecie.

Co jeszcze warto wiedzieć

Proces rejestracji TS został opisany bardzo szczegółowo. A co, jeśli trzeba dokonać zwrotu, czyli usunąć samochód z konta? Wreszcie, można mówić o tym.

PTSD i potrzebują umowy sprzedaży, wraz z otrzymaniem zapłaty opłat państwowych. Po tym, gdy właściwe władze w celu sprawdzenia samochodu w obecności lub braku uszkodzeń. W takim przypadku, jeśli samochód został kupiony na kredyt, konieczne jest, aby pamiętać, że w momencie wykreślenie wszystkich długów trzeba spłacić.

Po przejściu kontroli w policji mężczyzna ruchu otrzyma listę co trzeba zapłacić. Samochód odpis z konta, niestety, proces ten nie jest tani. Trzeba zapłacić opłatę transportową, rzeczoznawca i usług na potrzeby podatku od samochodów. A po tym samochodzie zapewnić oglądania. Po zakończeniu osobę technicznej otrzyma paszport z kartą rejestracyjną. Jeszcze dostanie pokwitowanie zapłaty wszelkich podatków i numerów tranzytowych. Wszystko to można sprzedać samochód.

Proces rejestracji urządzenia lub usunięcie go z rejestracją – proces odpowiedzialny. Ale mimo takiego szczegółowego opisu wszystkich szczegółów, jest to dość proste. Główne zasady -sledovat i nie zapomnieć niezbędnych dokumentów, a następnie wszystko przebiegło bez problemów. Co najważniejsze, jeśli planujesz zakup samochodu z ręką – nie zapomnieć o ostrożności. Podejrzanie korzystne oferty pożądane ponowne zbadanie, więc nie żałuję.