180 Shares 6231 views

Zamki Obwód Kaliningradzki: Opis

W 13 wieku, w jakim jest teraz Kaliningradzki i region ma rząd utworzony przez Krzyżaków. Wojujący Knights krzyżowcy podbili Prusy swoją ziemię razem z siecią średniowiecznych zamków i dalej budować swoje fortyfikacje. Stała walka z sąsiedniej Litwy i Polski doprowadziła do szeregu fortyfikacji i zamków jak kamień, ponieważ nie było żadnych innych europejskich krajów średniowieczne.


Wszystkich regionu zamki Kaliningrad liczyła około 40 budynków, teraz część z nich jest zachowana i przekształcony w muzeum i obiektów turystycznych, jest często stosowany do potrzeb różnych organizacji (np kolegium, a nawet więzienie), część zniszczonych, a są tacy, którzy nie przeżyli w ogóle.

Bałga

jego pochodzenie zamek Bałga w obwodzie kaliningradzkim jest zobowiązany do Prus, który miał w 5-wiecznej fortecy zbudowanej w strategicznym miejscu – na wybrzeżu Zatoki. Drewniana twierdza King of Prussia Widewuto dozwolony dobry widok na całą zatokę. To właśnie ta cecha to przyciąga Germanie. W 13 wieku, walczyli przez długi czas z gospodarzami tego ważnego budynku. 10 lat po podboju Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego nakazał być zbudowany na miejscu drewnianego, a nie tylko płonącym zamku, nowego budownictwa z kamienia.

To nie był tylko twierdza. Pierwsza struktura był monumentalny budynek klasztoru, zbudowany z cegły i kamienia pola.

Jednak nawet taka konstrukcja na dużą skalę nie oszczędza czas. Bałga przekazywane z rąk do rąk różnych właścicieli, a w 16 wieku, zamek stopniowo zaczął się pogarszać. To przyczyniło się do tego i szwedzka wojna, podczas której zamek został wykorzystany jako baza wojskowa. Następnie zamek pełni rolę restauracji, a nawet rolę latarni morskiej. Ostatnim punktem w swojej historii został wydany przez króla Fryderyka pierwszy na początku 18. wieku. Rozpoczął budowę zamku Pilau, kamień do budowy którego zamówił pobranej od ścian Bałgi.

Mała próba ożywienia dawnych entuzjastów świetności miały w pierwszej połowie 20 wieku. Turystów w zamkach Obwodu Kaliningradzkiego, w tym w Bałga ekspozycja przyciągnęła regionalnego muzeum o historii Krzyżaków, ale kolejna wojna w końcu okazało się, że zamek w gruzach. Bombardowanie 45. dosłownie nie pozostawia kamienia na kamieniu.

Pomimo tego, Bałga nadal przyciąga turystów jednak nie tylko na jego ruinach, ile bogactwa, osiadłych na ziemiach wokół niego. Te miejsca są dosłownie roi się od pocisków i odłamków z II wojny światowej, który przyciąga miłośników poszukiwania skarbów. W dobrej słonecznej pogodzie tutaj jest bardzo miła – ruiny, zagubiony pośród stuletnich sosen i widokiem Zatoki Ryskiej czynią to miejsce bardzo malownicze.

Ci, którzy chcą podziwiać fragmenty pit i fundamentu Bałgi trzeba iść do stacji Nowy Znamenka, która znajduje się pomiędzy rozliczeń Mamonovo i Ladushki. Jednak od dworca do zamku tyle jako 5 kilometrów, więc lepiej jechać tam samochodem.

Zamek Georgenburg

kaliningradzkiego ma w sumie trzy dobrze zachowany zamek. Jeden z nich – Georgenburg. Jest on położony na terytorium współczesnej Chernichovsky i przyciąga turystów nie tylko ze względu na wycieczki, ale stadnina o tej samej nazwie, znanym na całym świecie.

Zamek został zbudowany w 13 wieku, a dokładniej w tym okresie powstały pierwsze fortyfikacje. Sto lat później, przebudowany pierwszy drewniany zamek, a później w kamieniu. Przez lata Georgenburg wielokrotnie poddawany oblężenia i zniszczenia przez Litwinów, Tatarów, Szwedów. W dzisiejszych czasach to starał się odzyskać, ale kryzys z roku 1997 nie może kontynuować pracę i przez długi czas, zamek był w spadku. Dziś jest własnością ROC i powoli odzyskuje.

Brandenburg

Zamek Brandenburgia w obwodzie kaliningradzkim, ale raczej jego ruiny można zwiedzać w miejscowości Uszakowo (który przed Great Patriotic nosiły jedną nazwę zamku). Brandenburg został zbudowany w połowie 13 wieku, specjalny strategiczne położenie – na żeglowną portu rzecznego, który otwiera bram głębokie ziem pruskich. Brandenburgia stała się jednym z najważniejszych węzłów w sieci zamków krzyżackich, łącząc Balga i Królewca. Tutaj przechowywane są największe sanktuarium Zakonu – krzyża, na którym Jezus został ukrzyżowany.

Druga wojna światowa zniszczyła Brandenburgia, jak również wiele innych zamków Obwodu Kaliningradzkiego. Po jej ukończeniu w zachowanym skrzydle hostelu został zorganizowany dla imigrantów ze Związku Radzieckiego, jednak zamek popadł w ruinę, a wkrótce do 2013 roku była na skraju wyginięcia. Do tej pory, to w końcu doprowadził do odbudowy i aktywnie bierze udział ochotnicy.

Waldau

Zamki Obwód Kaliningradzki w przeważającej części są w ruinie, ale Waldau Castle – jeden z najlepiej zachowanych budynków pruskiego w obwodzie kaliningradzkim. W zamku znajduje się w miejscowości dolnym biegu blisko do Kaliningradu, dostać się do niego autobusem.

Nazwa zamku pochodzi od słowiańskiego „valdati” oznaczającego „właścicielem”, a pierwsza z jego właścicieli w połowie 13 wieku były książęta pruscy, co dało Germanie zamku w podzięce za jego służbę dla Zakonu. Dokładniej, to przeniesiono do działki, gdzie twierdza została zbudowana. Jest często służył jako schronienie dla Rycerzy Zakonu i do kapłanów, którzy podróżowali do tych ziem.

W 15 wieku zamek został przebudowany w zamku, a jego pozycja wzrosła. Waldau stał się letnią rezydencją Mistrza Zakonu. Zamek jest znany z tego, że biorąc Piotra Wielkiego w 1697 roku.

W 18 wieku nie było potrzebne do rządu pruskiego, a jej wynajęła Akademii Rolniczej. Instytucja ta objęła mury zamku aż do 2007 roku. We współczesnej historii, skrzydło służył jako internat dla akademii, która później przekształciła się w szkole 2,5-wiecznej. Konwersja do różnych potrzeb, z jednej strony, pozwoliło uratować zamek przed zniszczeniem, az drugiej strony, prawie ukryte oblicze Zakonu zamku, ale jego szlachetne zamierzchłej przeszłości peeps poprzez restrukturyzację i renowacji. Innym ciekawym faktem jest to, że zachowane oryginalne Waldau średniowieczne piwnice, które nie zostały zachowane w innych podobnych zamków Obwodu Kaliningradzkiego.

Zdjęcia pozwalają nam oszacować piękno dawnych czasów i struktur, ale lepiej, żeby go zobaczyć na żywo, tym bardziej, że oprócz murów szkoły w Waldau tam i muzeum. Przez 750-lecia zamku (który jest obchodzony w wielkim stylu w 2014 roku), muzeum przygotowało prezent dla turystów i miłośników antyku – poprzednio opuszczone pomieszczenia były czyszczone i otwarty do oglądania, a także zostały wyczyszczone średniowieczną studnię.

Stałe wystawy pozwalają zapoznać się ze znalezisk archeologicznych na terenie zamku, z historią Prus krzyżackich i samego zamku. Ponadto, muzeum opowiada historię, jak w konstrukcji świata i wpłynęła na wojen napoleońskich.

Kenigsberg

W Kaliningradzie na ulicy Szewczenki, budynek 2 znajdują się ruiny jednego z najciekawszych zamków nie tylko Rosji, ale w całej Europie. Ten zamek Königsberg, który dał nazwę i życia współczesnego Kaliningradzie. Początkowo wieś o tej samej nazwie wokół zamku wzrosła do małego miasteczka, a potem zwrócił się do dużego miasta. Oraz ruiny zamku przyciąga turystów nie tylko ze względu na antyku i ciekawych eksponatów muzeum, ale także aurą tajemnicy, ponieważ, według archeologów i historyków, gdzieś tu pochowany tajemnicza Amber Room.

Königsberg Zamek został zbudowany przez Krzyżaków w połowie 13 wieku, później weszła w posiadanie Prus, został odbudowany przez króla, wówczas własnością władz niemieckich. Długa historia zamku przepuszczają dużo ważnych wydarzeń historycznych. Tak, to był koronowany pruskich władców, wzięli Piotr Wielki i cesarze rosyjscy i Napoleon. Odbyła się w zamku i innych uroczystych imprez, festiwali, wystaw i targów.

Druga wojna światowa całkowicie zniszczony zamek i ruiny zostały porzucone przed 1993 r. Tylko w tym okresie, Rosyjska Akademia Nauk z częściowym wsparciu finansowym Niemiec odbyło się na terenie wykopalisk Königsberg, aby szukać Bursztynowej Komnaty. Jedna z wersji jej zniknięcia – jest pochowany pod ruinami zamku zawalił. Wykopaliska kontynuowane aż do 2007 roku, ale ich nie dokończył, tymczasowo zamrozić projekt. Amber Room nigdy nie znaleziono, ale wykopano wiele innych wartościach historycznych. To i przedmiotów gospodarstwa domowego z różnych epok, począwszy od budowy zamku w 14 wieku i elementów architektonicznych zamku (wiele z nich jest obecnie wystawiony w muzeum otwarta wystawa Koenigsberg), a nawet pewne interesujące odkrycia jak tajnych tuneli podziemnych.

Dziś Kenigsberg – jest to muzeum, które nazywa się „widokowa” dla wyjątkowej ekspozycji zewnętrznej. Regularnie spędzają tu targi, które będą organizować rekonstrukcję rycerskiej walce. Turyści mogą spróbować opanować średniowiecznych broni, zakup pamiątek i rzemieślnicy mogą korzystać ze specjalnych traktuje.

Nesselbeck

Zamek ten nazywany jest aktywna tylko w obwodzie kaliningradzkim. W rzeczywistości Nesselbeck – to nie jest prawdziwy zamek, hotel i restauracja jest nowoczesna konstrukcja, która jednak dość dokładnie odtwarza wygląd prawdziwego zamku krzyżackiego. Dysponuje on muzeum, które opowiada historię Zakonu, jak również o ekspozycję poświęconą średniowiecznych tortur. Zatem Nesselbeck może być doskonałym rozwiązaniem na wyjazd turystyczny do Kaliningradu – kontrolne autentyczne zamki logicznie nadal umiejętnie odrestaurowany średniowieczny klimat. Hotel położony jest w miejscowości Orlovka (Obwód Kaliningradzki). Zamek oferuje zakwaterowanie jak również zaproszenia do restauracji, browar i spa.