490 Shares 2222 views

Dzieci w przedszkolu eksperymentów: co to jest?

Zwinny i aktywne dziecko 4-5 lat w dniu rzędu 400 zestawów pytań. I nie wszystkie pytania można odpowiedzieć tak, że dzieciak dostał. Aby to zrobić, a są eksperymenty dla dzieci w przedszkolu. Dlaczego wieje wiatr? Dlaczego obiekty spadają w dół zamiast w górę? Dlaczego jest stały lód i woda – nie? Te i inne pytania można odpowiedzieć, można spędzić z Twojego doświadczenia dziecka, podczas którego widział na własne oczy ustawowych.


Dlaczego wprowadzenie dzieci do eksperymentowania w przedszkolu?

Dziecko jest przydatna eksperymentowanie w przedszkolu? Po pierwsze, dzieci nie ma kontaktu z przedmiotami, co pozwala im zrozumieć jakość właściwości. Po drugie, działalność eksperymentalna wzbudza jeszcze większą ciekawość, otwiera dla dziecka nowy świat, pełen cudów i tajemnic. Po trzecie, dzieci pogłębić wiedzę o przyrodzie – ożywionych i nieożywionych, oni poszerzyć swoje horyzonty, nauczyć się medytować, obserwować zjawiska, analizować i wyciągać wnioski. I, oczywiście, eksperymenty dla dzieci w przedszkolu pozwala dzieciom poczuć, że są self-odkrył to zjawisko, które, oczywiście, wpływa na ich samoocenę.

Rodzaje eksperymentów w przedszkolu

Eksperymenty mogą być demonstrację iz przodu.

  1. Demonstracja obserwacja – ten rodzaj działalności, w których przedmiotem samej obserwacji, to nauczyciele, która posiada doświadczenie i pokazy dla dzieci. Ten gatunek ma swoje plusy i minusy, ale osobista inicjatywa i zaangażowanie dzieci jest ograniczone do minimum. Tylko wtedy, gdy dziecko jest już zainteresowany w pracy doświadczalnej, będzie ściśle monitorować postęp eksperymentu. W przeciwnym razie możliwe grupa odpowiedź pasywny.
  2. Przedni obserwacja – działalność, w której znajduje się kilka obiektów, a są one – w rękach dzieci. Oczywiście, tego rodzaju eksperymentów jest bardziej odpowiedni do zintensyfikowania prac wszystkich dzieci, wprowadzają swoje zainteresowanie i ciekawość. Jednak uważaj na całej grupie jeden wychowawca może być trudne: prędkość dzieci jest inny, istnieje ryzyko braku zgodności z przepisami bezpieczeństwa, etc. Dlatego lepiej jest, jeśli w obserwacji czołowej wezmą udział kilku nauczycieli.

Jak zrobić dziedzinie doświadczeń w przedszkolu?

Pytanie nie jest bezczynny, ponieważ obszar musi być zgodne z przepisami bezpieczeństwa, a jednocześnie, by wzbudzić zainteresowanie u dzieci. Tak, wybrać miejsce w swoim kącie za:

  • Stała ekspozycja. Tutaj można przechowywać rzadkie przedmioty (kamienie, muszle, kryształy). Możesz dodać najlepsze kids rzemiosła.
  • Instrumentów. Na podstawie planu pracy, musi być niezbędne rzeczy (pipety, puszki, liny, lejek, plastikowe butelki, etc.) w celu uzyskania ciekawego i produktywnego eksperymentowania w przedszkolu.
  • Schemat. Przygotować notatkę dla dzieci, więc oni wiedzą co robią (na przykład „woda” na właściwości wody, „powietrze”, etc.). Przypomnienia powinny być kolorowe i zrozumiały dla dzieci.
  • Materiały (naturalne, nienaturalne, niestrukturalnych).
  • Miejsce dla eksperymentów.

Jak odebrać eksperymenty zgodnie z wiekiem dzieci?

To nie powinno być trudne, aby dać młodszym eksperymenty grupowe z obecności przedmiotów szklanych, mikroskop, etc. Przedstaw je do powietrza (doświadczenie „Złapaliśmy powietrza” z kulkami „Widzę powietrza«ze słomy i szklanką wody), wiatr «magnesy, woda (doświadczenie Zlewozmywak (» Co to jest wiatr?)»- nie tonie«» Czy kolor wody zmienia? „, z wykorzystaniem farb). Pamiętaj, że eksperymenty dla dzieci w przedszkolu – to jest sposób, aby wzbudzić zainteresowanie nauką, tak jak jasny i interesujący będzie się przeżyciami, to zależy od tego jak dziecko dorasta!