858 Shares 1482 views

Jak uczyć się ręce papużka falista? praktyczne porady

Edukacja i szkolenia – to złożony proces wymagający maksymalną spójność i cierpliwości. I nie ma znaczenia, kto będzie educability: baby, szczeniąt lub papugi. Zakup falistym piskląt, wystarczy upewnić się, że nie sprzedają dorosłych lub starą papugę, a reszta – trick.


Znajomość z ptakiem

Zazwyczaj poprosić o jak uczyć ich rąk papużka falista, kupujący zaczynają z powrotem do sklepu. Ale nie od razu po przyjeździe do domu biec do przeprowadzenia wszystkich zaleceń. Czekaj! Parrot doświadczył wiele stresu, kiedy złapany z wszystkich komórek, gdzie mieszkał z rodziną, doznał bolesnej przeprawy i skończyło się w nieznanym miejscu. Cóż, kiedy pisklęta hodowca przyzwyczajeni do rąk rozpatrywane do nich, jeśli nie, to papuga – straszny potwór.

Wskazówka numer 1. Klatka powinna być przygotowana z wyprzedzeniem, wypełniona podajniki i waterers. Uruchamianie papugę, przykryć światła, prześwitującej tkaniny, więc miał czas, aby uświadomić sobie, że to jest bezpieczne, mają jedzenie, dostosować się do zapachów. Kilka godzin później tkanka może zostać usunięta, dając ptak okazję obserwować co się dzieje.

Wskazówka numer 2. Najlepszym sposobem, jak nauczyć swoje ręce papużka falista, – jest, aby utrzymać proces w miarę możliwości oczywiście. Pierwsze kilka tygodni nie trzeba czyścić klatkę i stworzenie dodatkowego hałasu podczas wypełniania karmniki lub pijących. Przechodząc obok, rozmawiać z papugą, obserwować jego zachowanie. Jak najszybciej przestał uciekać na drugi koniec okoń na widok swojego podejścia, można iść dalej. Teraz można zatrzymać się na dłuższy czas o komórkach. Jeśli ptak pecks jedzenie spokojnie, pomimo swojej obecności tam, starają się oferować smakołyk przez kraty, a po udanym karmienia – i dłońmi.

Wskazówka numer 3. Nie ma ptaka w ręku, gdy jest to wyraźnie przerażony i protesty takie działanie. Gdy papuga tyle wiesz, będzie on zacząć brać skrzydło na rękę i spróbować odkryć delikatność dłoni. Wszelkie przemoc puka procesu edukacyjnego daleko z tyłu, a ponieważ ptaki te mściwe, marzę przystojny instrukcji mogą nie ziściło.

Nadal komunikować się w środowisku naturalnym

Oswajanie papugi w ręku można uznać za zakończoną, gdy ptak siedzi spokojnie na wyciągniętą rękę do klatki, nawet jeśli nie istnieją żadne smakołyki. Teraz można spróbować ostrożnie wyjąć kończynę z klatki. Parrot może pozostać w pozycji siedzącej w jej pereporhnut na okonie lub latać na ich pierwszy spacer po pokoju. Każde zachowanie w tej sytuacji mówić o stopień adaptacji.

Teraz otwiera się jeszcze więcej możliwości w kwestii jak trenować swoje ręce papużka falista. Na chodzie będzie on bardziej aktywne zainteresowanie, spróbuj usiąść na ramieniu lub na łaskotanie głowy za uszami lub ciągnąć włosy. Inną ulubioną formą komunikacji – jest to gra, która polega na tym, że przyciąganie dziób coś ukrytego w dłoni, i wyciągnąć taśmę. Ty i Twój pupil wymyślić dużo większymi możliwościami dobry czas. Co najważniejsze – nie zmuszaj problem. Dać czas papugę do odkrywania pokój i zacząć na powrót do domu. Nie martw się, po raz pierwszy, że ośmiela się siedzieć na ramieniu, jeszcze czas poklepać go po plecach. Cierpliwość tutaj – najlepszy pomocnik.

Jak długo będzie to adaptacja

Transformacja dzikiego ptactwa w całkowicie ręczny, który nurkuje ufnie do rąk właściciela, pływające swobodnie po pokoju, w zależności od wieku papugi i jego wcześniejszych doświadczeń. Laska hodowane przez człowieka, może iść dobrowolnie na ręce w pierwszych dniach po zakupie. Dorosły ptak, wychowany w klatce z innych wspólnych, gdzie funkcja host ma zastąpić koryto może pozostać dziki miesięcy, jeśli nie lat. Rannych papugę, który ma za sobą negatywne doświadczenia z człowiekiem (złowioną, mimo zaciekłego oporu, boli) może nigdy nie ufasz.

Zwracamy się do procedur wodnych

Prawdopodobnie wszyscy widzieli zabawny film o tym, jak mają przelewanie zabawa w Papużka falista wody. Jak nauczyć swojego zwierzaka i pływać? Nie ma nic trudnego – prawie wszystkie ptaki kochają ciepłą wodę, pamiętaj wróble i gołębie w kałużach po deszczu. Które są wymagane, aby zapewnić możliwość papugą i możliwość dokonywania własnych wyborów i decydowania, czy chce pływać lub nie. Jakie są opcje?

  • Specjalna kupalka. Zainstalowany w komórce, jest konstrukcją z tworzywa sztucznego, który wlewa się do wody. Kupalki zwykle dość blisko, więc nie każdy lubi ptaki.
  • Kuwetą zwykle, że można umieścić obok komórki lub nawet samej komórce. Tu jest miejsce, gdzie wiele splash.
  • Rośliny imitacje basenu. Jeśli ptak jest całkowicie ignoruje wszystkie proponowane sposoby wykąpać, odłożyła kubek z nieznacznie zagłębionej sałaty.
  • Dodawanie kupalki różne słodycze, owoce i jagody także pobudza zainteresowanie w pierwszym etapie.
  • Niektóre ptaki lubią wziąć prysznic – spróbuj posypać papugę z natrysku. Koniecznie Woda powinna być bardzo ciepłe. Ale jeśli zwierzę evinces niezadowolenie, to nie jest wariantem.

Nie zapomnij o kilku zasadach. Woda w kupalke muszą być czyste i ciepłe. Kiedy dać Ptak okazję wykąpać, sprawdzać brak przeciągów i odwołania pływać, jeśli jest zimno w pokoju.

Raz słowo, dwa słowa – nauczyć papugę mówić

Sekwencja musi być dokładnie w ten sposób: po pierwsze, relacje przystosowawcze i ufne, a następnie nauczania. Można sobie wyobrazić, że kule z przerażeniem w oczach właściciela, papuga jest w stanie nauczyć się niczego. Jak uczyć papużka falista powiedzieć? To odnosi się do naszych umiejętności dydaktycznych, talent od samego ptaka. Wynik zależy od tego jak skonfigurować na sukces, ile czasu dziennie są gotowi zwrócić uwagę na szkolenia wys przyjaciela. Sam proces uczenia zbudowany jest na mechanicznym powtarzaniu tego samego zwrotu z tą samą intonacją, każde słowo powinno być „cut off”, w przeciwnym razie cała papuga pamiętam jedną frazę, nieczytelne słowo.

Codzienne ćwiczenia przez 20 minut wcześnie rano i wieczorem (w tym czasie papugi są bardziej otwarci na uczenie się) będzie koniecznie doprowadzić. Jeśli zauważysz, że podczas okupacji przystanki ptaków i zaczyna ziewać, jesteś blisko sukcesu. Ważne emocjonalny ton swoimi słowami, a sens i treść są nieistotne. Gościmy parę ptaków, zbyt często pojawia się pytanie o tym, jak uczyć budgies rozmawiać, ale zwykle jest w społeczeństwie własnej naturze, komunikują się wyłącznie w języku ptaków.

wnioski podsumowanie

Nie potrzeba żadnych specjalnych technik, aby zdobyć wiedzę o tym, jak trenować swoje ręce papużka falista. Wszystkie Twoje narzędzia – jest cierpliwość i delikatność. Nie daj się przed siebie, niech ptak szansę uwierzyć. Powtórzenie już osiągnięte wyniki pozwolą go naprawić i stworzenie platformy do następnego kroku.