633 Shares 3703 views

Leg skurcze: przyczyny, leczenie i pierwsza pomoc

Istnieją różne, wywołując powstanie tego nieprzyjemnego zjawiska jak skurcze nóg, powodach. Leczenie powinno być rozpoczęte dopiero po dowiedzieć się, dlaczego ten objaw pojawił się w ogóle.

Najczęściej problem ten ludzie stoją w średnim i starszym wieku. I skurcze są głównie w nocy, podczas snu.

Co powoduje drgawki?

Oczywiście, prawidłowa diagnoza w każdym przypadku da się z lekarzem, po dokładnej kontroli. Jednak patrzymy na głównych powodów, dla których mogą wystąpić skurcze nóg.

W niektórych przypadkach mogą one być objawem innych chorób. Tak więc, nawracających ataków może wskazywać, który rozpoczął się miażdżycy, żylaki, cukrzyca, marskość wątroby i chorób tarczycy.

Niewłaściwa dieta może również powodować problemy. Jeśli ciało brakuje niektórych minerałów (szczególnie wapnia i magnezu), jest prawdopodobne, że wkrótce będzie można natknąć się takiego problemu jak skurcze nóg.

Przyczyny, leczenie i profilaktyka takich warunkach jest bardzo ważne. Mimo wszystko, jeśli czas nie zwraca uwagi na problem, to nie odejdzie sam, ale wręcz przeciwnie, pogorszy.

Kolejny wspólny czynnik zdolny do prowokowania bolesne skurcze mięśni, jest niedobór tlenu lokalny. Wydaje się, gdy w dowolnym określonym obszarze rozerwanych naczyń krwionośnych.

osteochondrosis może również towarzyszyć drgawki. W tym przypadku pojawiają się one na ściskanie włókien nerwowych na drodze z kręgosłupa.

Czasami nawet pozornie zdrowi ludzie mają do czynienia ze zjawiskiem skurcze w nogach. Przyczyny, leczenie i kolejne środki zapobiegawcze w takich sytuacjach są oczywiste. Napady występują po ciężkim stresem, wysiłkiem fizycznym. Są one często nękane przez osoby otyłe, prowadzące nieaktywny tryb życia. Do nieprzyjemne objawy zniknęły, trzeba dołączyć do zdrowego stylu życia i dać sobie spokój.

Ze względu na wzrost masy ciała i obciążenia na skurcze nóg występuje u kobiet w ciąży.

Ponadto powodować niekontrolowane skurcze mięśniowe odbierania niektórych leków (na przykład, nifedypina, raloksyfen, różne leki moczopędne i statyny, kwas nikotynowy).

Nadmierna ilość nikotyny, kofeiny i cukru w organizmie – kolejny wyjaśniające kurcze nóg w nocy, powodem.

Jak leczyć skurcze?

Przede wszystkim konieczne jest ustalenie dokładnej przyczyny ich występowania. Następnie lekarz powinien przypisać konkretną dietę, a czasami specjalne leki, które pomogą Ci rozwiązać przyczynę skurcze i się ich pozbyć.

Wśród najlepszych produktów, aby pomóc w takich sytuacjach, w szczególności środki „Ortokaltsy + magnez” i „Ortho Tauryna Ergo”.

Staraj się jeść regularnie posiłki z fasoli, twardego sera i twarogu. Aby poprawić mięśnie gumką, poprawiają ich ukrwienie i normalizuje procesy metaboliczne, konieczne jest wykonywanie specjalnych ćwiczeń, aby rozciągnąć je:

  • przemian wyginać wyprostu palce (10 sekund);

  • kilka razy, aby dostać się na palcach, a następnie ostro w dół na całej stopy;

  • stojącej lub siedzącej połóż nogi na krzyż, powołując się na zewnątrz.

Ważne jest, aby uniknąć perenagruzok i nosić wygodne buty. Wieczorem, dzięki czemu koszt dla nóg Bicze lub wanny (alternatywna temperatury wody o 40 ° C i 28-30 °).

pierwsza pomoc

Czasami to pomaga skurcze tylko kropla stopę na zimnej podłodze. Jednakże, jeśli nieprzyjemny stan się przedłuża, szczypta obszarze zagrożonym kilkakrotnie, wmasuj go. Można następnie natrzeć nogi maścią rozgrzewającą (jeśli nie, to regularne ocet jabłkowy lub wódki), a następnie – położyć na rolce koce.

Teraz, gdy wiemy, że są skurcze w nogach, przyczyny, leczenie i pierwszej pomocy dla tych państw. Bądź zdrowy!