749 Shares 9523 views

„Tarta” multi-wyceniane przymiotnik. Ściągający smak, zapach, charakter, pocałunek …

Język rosyjski ma bardzo wyraziste przymiotników, sama wzmianka o których żywe emocje i powoduje odruch odpowiedzi. Słowa te odnoszą się, na przykład, przymiotnik „cierpki”.

„Tarta” – tak cierpki, więc rozumie słowo słynny słownik Ozhegova. Mały słownik akademicki określa pojęcie, wyjaśniając, że przymiotnik odnosi się do czegoś, co powoduje ściągającą odczucie w ustach. Jednym z przykładów jest cierpkość wina, kilka jagód lub bardzo mocnej herbaty. W objaśniających słowniku Vladimira Dalya – słowo odnosi się do smaku kwaśnego naftowej, co w ustach. W ten sposób smak lub posiadać niedojrzałe dzikiego jabłka, wiśnie solanki arkusza lub dąb. Tarta to młode wino z silną cierpkim smaku i uczucie suchości, która pozostaje w ustach po degustacji.

dwuznaczne słowa

Pod względem smaku jest cierpki napój, talerz owoców, nektar, wlew, sos, miód. Jest to pierwsza i bezpośrednie znaczenie tego słowa. Inne właściwości semantyczne z nim związane. Tak silny, niepokojący, a czasami ostry zapach może być również postrzegana jako tart.

ostry bukiet

Mocny zapachy kwitnących wiśni ptaków, jarzębina, a także niektóre dzikie rośliny śmiało można nazwać tart. Wśród nich wyróżnia się rozmaryn, którego nazwa botaniczna (Ledum) pochodzi z języka greckiego. W Grecji, roślina ta otrzymała żywicę pachnącą dla kościelnego kadzidła. Specyficzny ostry zapach różne kwiaty magnolii, szałwia, narcyz, jałowiec i inne znane rośliny. Gryzący zapach kwiatów i ziół oraz olejków eterycznych z nich przygotowane, zdolnych do zapewnienia działania lekarza w naszym organizmie.

Eksperci twierdzą, że zapach lawendy uspokaja, gorący imbir wzmacnia zdecydowania, gryzący zapach cedru pomaga przezwyciężyć stres nerwowy, a smak Tui – radzenia sobie z chorobą.

Z punktu widzenia zapachu tarta można nazwać powietrza, dym, wiatr, kwiat, tytoń, Kolonia.

żywy metafora

Istnieje również graficzny sens tarta słowo. Tarta, że to bolesne, gorzkie, wymaga wytrwałości i cierpliwości – to jest znaczenie tego słowa w interpretacji T. Efraima (nowy słownik języka rosyjskiego). Wartość ta może być używana w wyrażeniu „tarta temperamentem”, „rzemiosła tarta”, „tarta przeznaczenie” i tak dalej. D. To właśnie w tym sensie, że jest często używany Przymiotnik ten Iwan Turgieniew w swoich pracach.

Inny metaforyczny sens słowa „tart” – „rude, sarkastyczny, ostry, piekący zadając ciężkie przestępstwo” a Metaforycznie tarta może być pocałunek, słowa, głos, poczucie obrazu działce.

Nie ma wątpliwości, że graficzny znaczenie słowa łączy psychologiczne i fizjologiczne doświadczenia. Jest oczywiste, że słodki smak i zapach emocjonalnie odbierane jako przyjemne, kojące, pieszcząc i cierpki smak i aromat i podnieca irytuje. Podobno może to być skorelowane i interpretacja snu, w którym nie ma cierpki cierpki smak. Takie sny, według książki snu, zapowiadają łzy, ból, zniewagę.

Portret słowa gramatyczne

Z punktu widzenia gramatyki słowa „tart” – Program przymiotnik jakościowy zdolny chude, mają stopnie porównania, pełnej i krótkich form. Od okazało się przysłówek „cierpki”, używane z czasownikami: pachnące, powiedzmy, winnow i innych.

W zależności od częstotliwości użytkowania jest liderem słowo w dziedzinie gotowania. W przemyśle perfumeryjnym i wszystko z nią związane, to również nie jest niczym niezwykłym, aby znaleźć charakterystyczny „tarta”.

Tarta „perfumy”

Perfumy z gorzkich lub słodko-kwaśny zapach są bardzo popularne wśród niezależnych, jasnych i odważnych kobiet. Ten zapach otacza Jej posiadacz znakomity tajemnice smakowe. Istnieje specjalna linia perfum zawierających ściągające i pachnących notatki w składzie.

Wśród znakomite smaki obejmują, na przykład, perfumy „opium” przez francuską firmę Yves Saint Laurent przez ponad czterdzieści lat temu. Kompozycja oparta jest tylko na ostre i cierpki zapach drzewo sandałowe, piżmo, cedr i składa się w średnich i zapach Nuta śliwki, kolendra, liść laurowy, brzoskwinia, ząbek. duchy przyszedł do smaku charakteru młodych kobiet do trzydziestu lat.

Wspaniały, lekko odurzający zapach z perfum Cacharel Anais Anais nazwany być również uważany świeży i cierpki. Jest on oparty na bursztynu, mchu dębowego, cedru i wetiweru – Indian ziołowym z nutą goryczy zadymionych żywicznej. Zapach jest uzupełnione nutami świeżych cytrusów, tuberozy, granatu.

Perfumy woda Borneo Serge Lutens 1834 jest zapewne produkty w „unisex” stylu. Głęboki i zmysłowy zapach odzwierciedla główne uroki wyspy o tej samej nazwie – egzotyczny zapach przypraw, drewna i ciemnej czekolady.

Aromat „Euphoria” z marką „Kelvin Klyayn” uroczo łączy skład notatki piżmo, fiolet, granat, Lotus i storczyki.

Wreszcie, bardzo oryginalny i elegancki zapach perfum może być wywołana przez wodę Ultraviolet Paco Rabanne. Francuski projektant mody Pako Raban rozpoczął tworzenie perfum w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Ten zapach wywołał szok zmysłowy, to ekstrawagancki, jasne i cierpki.

Cierpki smak miłości

Ta piękna fraza entuzjastycznie wykorzystywane poetów, pisarzy, twórców fantastyki wentylatora i pleykastov. Brzmi w tytułowym wierszu Zhargal Garmaeva, zwieńczony poetyckiej opus Ruslana Sapronova. Prawie tak języku rosyjskim historycznej romans przez amerykańskiego pisarza Johansa Iris, wiatru Tancerz, zmieniając słowo „miłość” na „pasja”. O cierpki smak pocałunek bez miłości, pisał poeta Anna Shternliht.