738 Shares 9541 views

Kompozycja malarstwa Yuona "Koniec zimy. Południe »: zalecenia

Kompozycja malarstwa Yuona "Koniec zimy. Południe "musi być napisane do wielu uczniów. Badanie tego kanwy jest częścią programu nauczania. Piękno rosyjskiej zimy i piękny słoneczny dzień – właśnie tego chciał artysta. Spróbujmy bardziej rozważać proponowane prace.

Tło

Przed nami wspaniały krajobraz: jasny i jasny wokół. Kompozycja obrazu K. Yuona "Koniec zimy. Południe "powinien odbywać się za pomocą tego rodzaju mowy w opisie. Dlatego też nie powinieneś odejść od tego i pozostawić, na przykład w dyskusjach o tym, jak spędzasz ferie zimowe.

Dzieciaki, przedstawione na tym płótnie, bawią się i są zadowolone z wczesnego przyjazdu wiosny. W tle widać małe wzgórze z drzewami porośnięty śniegiem. Możemy zgadywać, że pora roku przedstawiona na zdjęciu jest zima w jej finale. Być może jest to koniec lutego. Po prawej, w oddali widać ślizg śnieżny. Prawdopodobnie faceci jeździć na sankach lub nartach.

Kompozycja malarstwa Yuona "Koniec zimy. Południe "musi zawierać opis pierwszego i drugiego tła. Śnieg na skraju lasu jest biały i czysty, nietknięty. Ale pod wpływem słońca zaczął topić się.

Niebo jest przedstawione w jasnoszarym kolorze. Pomimo faktu, że zima kończy się i powstaje wiosenna pogoda, nie zostało jeszcze w pełni wyjaśnione.

Niewielka chata może być postrzegana niedaleko. Możemy tylko zgadnąć, co to jest. Prawdopodobnie jest to dom mieszkańców. A może mamy łaźnię lub stodołę, w której trzymane są zwierzęta. Na przykład te kurczaki, przedstawione na pierwszym planie.

Pierwszeństwo

Możemy podziwiać piękny widok na rosyjską naturę dzięki pracy, którą napisał KF Yuon: "Koniec zimy. Południe ". Skład malarstwa należy pisać według ścisłego planu. Lepiej jest przygotować go przed przystąpieniem do opisu.

Po szczegółowej analizie tła płótna należy przejść na front. Tutaj widzimy kogoś w wiosce. Jak wiesz, jest to własność samego artysty, ale o tym później opowiemy. Kąpie się w słońcu, wygląda jak magicznie i magicznie. Po prawej – zbiór drewna. Bez rosyjskiego pieca we wsiach i wsiach nie można zrobić, więc właściciele musieli ciężko pracować.

Kompozycja malarstwa Yuona "Koniec zimy. Południe "zawiera opis drzew brzozy, bez których trudno sobie wyobrazić piękno naszej natury. Śnieżnobiałe pnie tych piękności wzrastają do samego nieba i doskonale harmonizują z otaczającym blaskiem. Ich korony są ciągle nagie, ale wraz z pojawieniem się pąków wiosny zaczynają pęcznieć, a liści się pojawią. Ale jest jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić, bo prawdziwą kochanką jest moment zimy.

Nie da się zauważyć szmaragdowych choinek, umieszczonych na płótnie po prawej stronie. Są prawie bez śniegu. Prawdopodobnie słońce ją topiło.

Widzimy również szczęśliwe dzieci powracające z podróży na nartach. Od rana już jeździli i teraz, zmęczeni, wracajcie do domu.

Kurczęta i cockerel zacierają na podwórzu. Cieszą się też ciepłą pogodą pod koniec zimy. Zostali wypuszczeni na podwórko, ale nie prosili o powrót do swojego mieszkania, ale spokojnie chodzić pod słońcem.

Piękno i dziewictwo naszej rosyjskiej natury są przekazane przez autora w całej przepychu. Aby przedstawić rosyjską zimę, artyści wielokrotnie uciekają.

Działka

Opis kompozycji malarstwa Yuona "Koniec zimy. Południe "jest niemożliwe bez odtworzenia jego fabuły. Najwyraźniej mamy ciepły, zimowy dzień. Pora dnia jest południe, bo właśnie w tej chwili słońce tak jasno oświetla wszystko wokół. Przekraczanie dwóch pór roku sprawia, że malarstwo jest jeszcze bardziej niezwykłe. Odeszła zima, nadciąga panowanie ciepłej wiosny, którą widzimy na tym zdjęciu.

Pomimo tego, że centralne miejsce na tym zdjęciu jest śniegiem, czujemy, że trochę więcej – a pora roku ulegnie zmianie. Warto zauważyć, że ten śnieg nie jest wykonany tylko w kolorze białym. Są rozmrożone plamy i ślady butów. W tym przypadku autor używa odcieni szarości. Takie pozornie proste zadanie – przedstawiające śnieg – jest wykonywane artystycznie przez artystę. Więc chcesz tam być, w tej wiosce i chodź w kruchym, chrupiącym bękartze! Na tym tle domowe ptaki wyglądają bardzo żywe i jasne. Oni, jak kolorowe plamy, nadają obrazowi motyw motylkowy i baśniowy.

Warto zauważyć, że to płótno nie jest wcale artystyczną fikcją autora. Podstawą był wiejski dom z domem na przedmieściach moskiewskich, gdzie KF lubił odpocząć. Yuon. "Koniec zimy. Południe "(esej na obraz tego autora robimy) – dzieło, które sprawiło, że artysta był bardzo znany. Dla każdego mistrza nie jest tak łatwo pokazać taką zmianę sezonów w żywy i szczegółowy sposób. Ale Konstantin Yuon zdołał to zrobić w pełni.

Wnioski

Podziwując tę pracę, niesłusznie wykonując zimę i pamiętaj, jak pięknie oszałamiająco w słoneczny zimowy dzień. Choć obraz nie może transmitować dźwięków, ale możemy sobie wyobrazić ciszę i spokój wiejskiego życia, towarzyszy jedynie radość chłopięcych głosów i zachowanie ptaków. Kompozycja malarstwa Yuona "Koniec zimy. Południe "daje nam okazję do wyrażania swoich myśli i dzielenia się swoimi emocjami i wrażeniami. Każdy z nas ma możliwość opowiedzenia o tym, co widzi na tym płótnie, co było najbardziej udane dla autora. Pomimo faktu, że w ogóle nie ma słońca, ukazuje się w jasnych promieniach i cieniach obsadzonych drzewami. To zdjęcie daje bardzo przyjemne uczucie.

Każdy uczeń będzie w stanie opanować zbiór zadań przed nim – aby opisać tę wspaniałą pracę.

Warto pamiętać, że pierwszym krokiem jest sporządzenie planu.

Na pierwszy rzut oka dzieci uważają, że wcale nie jest to konieczne, a bez niego można bez trudu. Aby jednak uniknąć takich problemów, jak skakanie z jednego do drugiego, plan należy jeszcze sporządzić. Potem powoli, na stopniach można opisać nie tylko obraz, ale także inne przedmioty.