207 Shares 2315 views

Wybitny kulturysta Oliva Serdzhio: biografia, osiągnięcie

Oliva Serdzhio – niezrównana legenda wśród kulturystów. Oczywiście, nazwa ta nie jest tak dobrze znane ogółowi społeczeństwa, jak nazwa Arnolda Shvartseneggera, ale mitem, i to było pod tym pseudonimem znają bohatera naszych specjalistów historię tego sportu, jest nadal uważana za jedną z najlepszych kulturystów.


Dzieciństwo i młodość

Oliva Serdzhio urodził się w stolicy Kuby, Hawana, 4 lipca 1941 roku, syn kolektora trzciny cukrowej, aw 12 lat, zaczął pomagać ojcu na plantacji w Guanabakao. To była ciężka praca, co jest prawdopodobne, i dał impuls do rozwoju sportowca mięśni. Ojciec Sergio w życiu odgrywa ogromną rolę, ponieważ w jego rad sportowca wieku 16 łączy armię Batisty. Młody wiek nie stał się przeszkodą dla bojownika z komunizmem, ponieważ ojciec Oliwii zapewnił oficer, że przyszłość jest już dorosły kulturysta, a metryka jest stracone. Po zwycięstwie Fidel Castro, zawodnik opuszcza armię.

Przez pewien czas przyszłość kulturystyki legendy nie zajmuje się coś konkretnego. Spędza większość czasu na plaży, gdzie spotkał się z przyjacielem, który zaprosił go do podnoszenia ciężarów klubu. W ciągu sześciu miesięcy od szkolenia Sergio osiąga imponujące wyniki i wchodzi sportowców National League.

Ucieczka z wyspy Liberty

W 1962 Oliva Serdzhio dostaje drugą honorowe miejsce w Mistrzostwach Narodowy kubańskich ciężarowców, tracąc niewielką ilość punktów – lidera Alberto Rey Geyms Hernandez. Ale po zwycięzca jest rannych, Sergio jest wysyłany do reprezentowania swojego kraju w konkursach na Jamajce. Sportowiec w grach łukowaty całkowicie nieoczekiwany trik: czekając kiedy rozprasza strażnik, młody kulturysta ucieka i idzie prosto do konsulatu USA, gdzie jest on ubiegającą się o azyl. Ciekawostka: po pewnym czasie ta sama sztuczka provernuli kolejne 65 kubańskich sportowców, w tym ciężarowców i całego zespołu wraz z osłoną.

nowe życie

Pierwszy amerykański miasto, spotkać zbieg był Miami, Floryda, gdzie osiadł po uzyskaniu obywatelstwa Oliva. Sergio zaczął zarabiać telewizory naprawy. W 1963 roku, przyszły mistrz przeniósł się do Chicago, Illinois, gdzie dostaje pracę w sklepie stalowniczego. Pomimo czasie 10-12 godzin, kulturysta nie kończy swój trening i jest zaangażowany w kolejne 2-3 godzin w miejscowej hali. Taki napięty harmonogram przynosi owoce, a wkrótce Oliva widzi dobrze znany lokalny kulturysta Bob Gadjah który sprawia, że jego uczeń Sergio.

kariera sportowa startu

Pierwszym sukcesem było zwycięstwo lekkoatleta na junior-amator konkurencji, „Pan Młody Chikagolend” w 1963 roku. Sergio zauważył wśród zawodowych sportowców, a jego nazwisko zaczęło być stosowane na równi z nazwiskami takich znanych kulturystów jak Larry Scott, Bill Pearl i Chak Sayps.

W 1966 Oliva wchodzi do Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i zdobył tytuł „pana świata”. 1967 Sergio będzie nie mniej udany być, bo to właśnie wtedy zawodnik otrzyma tytuł „Mr. Universe”. To zajmie dość krótki czas, a Sergio zdobędzie tytuł „Mr. Olympia”, który jest maksymalna nagroda dla kulturysty. W trakcie swojej kariery zawodowej, stał się właścicielem tego tytułu jeszcze trzy razy.

Zwycięstwo w 1968 roku stała się szczególnie istotna dla Sergio Oliva. Wynik kulturysta z niezrównana nawet dzisiaj i jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. W 1969 roku, zawodnik wygrał przez młodego i ambitnego Arnolda Schwarzeneggera, który miał już tytuł cztery czasową „Mr Universe”.

seria nieszczęść

W następnym roku, 1970, przyszły gubernator Kalifornii przez włos w okularach nadal trwa tytuł „Mr. Olympia” w Sergio. Zemścić się na Oliwie w 1971 roku nie miało miejsca, gdyż ze względu na udział w konkursie kulturystyki konkurencyjnej organizacji międzynarodowej nałożyła zakaz wykonywania sportowca. Choć rok wcześniej Arnold Schwarzenegger, który popełnił ten sam błąd nie został oskarżony o jakichkolwiek roszczeń. W 1972 roku, zwycięstwo ponownie udał się do gwiazdy filmowej, ale jeszcze powiedzieć, że był on brudny, ponieważ skład sędziów zmienił w ostatniej chwili.

W 1973 roku, po dyskwalifikacji Sergio Oliva opuścił arenę zawodowych kulturystów, zarzucając organizatorom ukos konkurencji. Dwanaście lat pracował jako sportowiec policji w Chicago, jak również zaangażowany w działalność coachingu i udział w zawodach kulturystycznych, zorganizowany WBBG i WABBA.

zmierzch kariery

W 1984 roku, 43-letni zawodnik powrócił do profesjonalnego podium. Sergio zabrał tylko ósme miejsce, bo w przeciwieństwie do młodszych i bardziej doświadczonych przeciwników, choć publiczność przywitała się z oburzenia na decyzję sędziów. Mowa dnia wiele Pamiętaj: Sergio przeszedł na podium swojego 4-tygodniowego syna i powiedział: „Nie ma żadnej różnicy w jakie miejsce mam. Wszakże nawet 12 lat później nadal jestem dla ciebie tak samo mitem. A kto wie, może w rękach mojego przyszłego mit. " Po tym, publiczność wybuchła burza oklasków i owacje. W 1985 roku Sergio wyszedł ponownie na profesjonalnym wybiegu, ale dostał ósme miejsce. Wreszcie przestała karierę sportowca.

Sergio Oliva. szkolenie

Jaki jest fenomen sportowca? I był w stanie osiągnąć takich wyników? Oczywiście, genetyka i cechy budowy ciała odgrywają rolę, ale również szkolenia Serdzhio Dali ogromny wynik. Chodzi o to, że kulturystyka została zakazana w domu sportowca. I po ucieczce Sergio nie jestem zbyt dobrze znana angielskim i powtarzające się ćwiczenia, obserwując innych sportowców w siłowni. Nie wiedząc o tym, Oliva zastosował system multi ustawionej Dzho Uaydera, która sprowadza się do wzrostu objętości treningowej.

Sergio pracował przez kilka godzin dziennie, z trenuje wszystkie mięśnie w tym samym czasie. Co dziwne, ale ten system dał wspaniałe rezultaty bez szkody dla zdrowia sportowca. Można więc powiedzieć, że ignorancja legendę kulturystyki pomógł w karierze, bo kto wie, co by się zakończył szkolenie w zakresie prawidłowej techniki.

12 listopada 2012 roku na XX życia 71 opuścił ten świat legendarny kulturysta Sergio Oliva. Przyczyna śmierci – niewydolność nerek.