426 Shares 7461 views

Miasto Spassk-Ryazan, rejon Ryazan

W Rosji jest wiele miast i regionów o historii starożytnej i chwalebnej. I te są z prawej Ryazan Region, Spassk-Ryazan. To małe miasteczko leży 55 km od centrum administracyjnego regionu – Ryazan, tuż nad rzeką Oką.


Wielu poniosło Rosję z ataków jarzma tatarsko-mongolskiego. Ryazan princedom długo trzymał wroga. Tu urodził się wielu bohaterów legend i legend, znanych w walce z najeźdźcami. W 1237 r. Miasto Ryazan zostało całkowicie zniszczone przez Chana Baty. Na miejscu miasta nic nie zostało. Ale w XV wieku na tej ziemi pojawiła się wieś Spasskoe, a następnie – klasztor Spassky Zaretsky. Wieś stała się jego dziedzictwem, mieszkańcy musieli dostarczyć jej wszystko, czego potrzeba. W 1788 roku wieś stała się miastem i stała się centrum dzielnicy Spassky. W tym czasie przemysł zaczyna się rozwijać, a fabryka garbarni i żelaza i żelaza jest budowana.

Dzisiejsze sprawy

Teraz Spassk-Ryazan jest administracyjnym centrum Spassky, jednej z dzielnic regionu Ryazan. Zajmuje trzecie miejsce pod względem obszaru w regionie, dysponując dostatecznie rozwiniętym przemysłem i przyciągającym turystów z całego kraju. W mieście jest piekarnia, fabryka odzieży, fabryka mebli, fabryka wyrobów metalowych i wiele innych przedsiębiorstw. I, oczywiście, jest nadal najstarsza produkcja – garbarnia.

W ślady historii

Oczywiście, z dala od przemysłu przyciąga romantyk Spasska-Ryazana i historyków z innych regionów. I Stary Ryazan. W końcu to było, że Spassk został założony (region Ryazan). Nawiasem mówiąc, druga część nazwy została przydzielona do miasta dopiero w 1929 roku, aby odróżnić ją od innych osad o podobnej nazwie (na przykład Spassk-Dalniy). Ale miejscowi mieszkańcy i inni mieszkańcy regionu, rzadko używają pełnego imienia w mowie, wciąż wzywając miasto po prostu Spassky.

Pomimo tego, że starożytni Ryazan zostali zniszczeni przez Tatar-Mongołów, archeolodzy wciąż znajdują biżuterię, przedmioty domowe, narzędzia tego czasu, dokonują historycznych odkryć. Tu są regularnie organizowane gry roli – rekonstrukcje tych chwalebnych chwil. Członkowie klubów historycznych, ubrani zgodnie z czasem, walczą o miecze, odtworzyć sposób życia starożytnych osadników. Starożytna osada Staraya Ryazan jest historycznym pomnikiem o znaczeniu federalnym, które w regionie Ryazan jest w pełni dumne. Spassk-Ryazan jest zatem bardzo atrakcyjny dla turystów.

Pod ochroną UNESCO

Nie jest to jednak jedyny powód do popularności i zainteresowania. Faktem jest, że obszar obok miasta jest światowym dziedzictwem. Oto Rezerwat Biosfery Oka. UNESCO uznało ją za jeden z 14 najlepszych obiektów tego rodzaju. W Rosji jest jedynym miejscem, które spełnia wszystkie wymagania tej organizacji. Rezerwat ma najbogatszą florę i faunę, wiele zwierząt i roślin znajduje się w Czerwonej księdze. Prowadzone są prace badawczo-eksperymentalne, zachowują się typowe kompleksy przyrodnicze, żłobkowe i żubrunowe.

W tym regionie są również dwa jeziora, które są chronione przez państwo jako dziedzictwo przyrody – Dubski i Kovyazhnoye.

Oprócz zabytków przyrodniczych, w mieście Spassk-Ryazansky jest interesujące muzeum G. K. Wagnera. Prezentuje unikalny historyczny i archeologiczny zbiór przedmiotów znalezionych podczas wykopalisk w Starym Ryazanie.

Nazwy

Ponadto dzielnica Spassky, podobnie jak miasto Spassk-Ryazan, jest związana z nazwami osób znanych nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Ten "ojciec" kosmonautyki KE Tsiolkovsky, krytyk sztuki GK Wagner, artysta Ludowej RSFSR D. N. Orłow. Ponadto miejsca te zostały przedstawione naszym kraju przez 5 pełnych rycerzy Zakonu Chwały, a także 18 Bohaterów Związku Radzieckiego.