661 Shares 8205 views

Leczenie suchości w nosie. Leczenie suchości błony śluzowej nosa

Leczenie suchego nosa należy rozpocząć dopiero po dowie się prawdziwej przyczyny tego odchylenia.


Objawy oraz skutki

Z reguły taki stan patologiczny osoba może czuć dyskomfort w jamie nosowej, a także obserwować jednostronne przeciążenia i filtracji powietrza problemów. Ponadto, suchość błon śluzowych nosa często towarzyszy pieczenie, bóle i przerywanym krwawienia. Jeśli realizować ten nieprzyjemny stan, zaleca się szukać przyczyny samym mechanizmie niewydolności oddechowej, która najczęściej występuje na tle autonomicznych i mięśni zmiany w naczyniach krwionośnych. Po tym wszystkim, nawet niewielkie podrażnienie zakończeń nerwowych może spowodować ich poszerzyć i dodatkowo wypełnione krwią, co powoduje przekrwienie i obrzęk ciała. Ponadto, proces ten często rejestruje górnych dróg oddechowych. Warto również zauważyć, że stała przekrwienie i suchość nosa, leczenie, które powinno być przeprowadzane szybko, może zakłócać metabolizm i normalnej sieci mózgu w tlen. Takie konsekwencje są obarczona awarii w układzie sercowo-naczyniowym, a co za tym idzie, w innych narządach.

Przyczyny suchości nosa

Istnieje sporo powodów do tego odchylenia martwi człowieka. Rozważmy najczęstszą z nich bardziej szczegółowo.

 • Suchość błony śluzowej jamy nosowej (w leczeniu tej choroby, będzie przedstawione niżej) wydaje się najczęściej jako działanie uboczne niektórych leków. Należą kroplami z przeziębieniem, a także leki przeciwhistaminowe, które są używane do leczenia naczynioruchowy nieżyt nosa, lekami hipotensyjnymi, środkami rozszerzającymi naczynia i rozwiązania.
 • Również powód odrzucenia może stać suchy klimat. Co do zasady, z takim nieprzyjemnym zjawiskiem napotkanych podczas zimy, którzy mieszkają w środku pasa, gdy suche powietrze w ogrzewanych domów niekorzystnie wpływa na błonę śluzową jamy nosowej, suszenie go. Podobne sytuacje występują w przypadku atmosfery pyłu w fabrykach, gdzie źródłem podrażnienia są jakieś chemikalia, cement, itp
 • Choroby zakaźne mogą być również powodem, że dana osoba ma na pokrycie nos. Suchy w tym narządzie jest objawem i 2 z następujących chorób: zapalenie rogówki i zespół Sjogrena.

Ponadto, takie odchylenia mogą wystąpić ze względu na:

 • wszelkie urazy;
 • reakcje alergiczne;
 • czystość nadmiernego porywania nosek (nieskończone dmuchanie nosa i płukanie);
 • stres;
 • zmniejszają tworzenie funkcji śluzowej, która występuje najczęściej u osób starszych.

Leczenie suchości w nosie za pomocą tradycyjnej medycynie

Po zaleca się występowanie takich problemów od razu do specjalisty, czyli lekarza ENT. Po tym wszystkim, tylko lekarz może przepisać leki, które przyczynią się do wyeliminowania miękkich skorup i złożenie odpowiedniej ilości śluzu, który ostatecznie wyeliminuje ten problem.

leki apteczne

Leczenie suchego nosa należy rozpocząć od takich zasobów naturalnych jak ropa i maści, które można szybko zmiękczają całą skórkę, a tym samym znacznie ułatwiając ich dalszy odkrztuszanie. Jednakże, należy zauważyć, że przedstawione preparaty farmaceutyczne, w żadnym razie nie musi zawierać kortykosteroidy, oraz inne składniki, drażniących i podsushivayuschee. Idealnym rozwiązaniem dla rozwiązania tego problemu zapewni smarowanie jamy nosowej kruszyny, moreli lub nawet konwencjonalny olej słonecznikowy. Do tego zabiegu po prostu kapie do zatok z kilkoma kroplami którymkolwiek z wybranych funduszy. Ponadto, lekarze zalecają stosowanie bawełnianych lub gazy gaziki, wstępnie nasączone olejem. Do przeprowadzenia tych procedur, jest pożądane, aby co najmniej pół godziny, dwa razy dziennie. Nawiasem mówiąc, dobra farmacji oznacza, przed wysuszeniem do nosa i może służyć jako roztwory solankowe „ocean” lub „powietrza”.

Inne metody leczenia

Środki farmaceutyczne, jeśli nie rozwiązuje tego problemu, wielu ekspertów zaleca się w leczeniu suchości w nosie w specjalnych instytucji medycznych, w których usługa jest wykonywana bardzo drobnego nawadniania jamy nosowej z cząstek mineralnych. Taka terapia fotodynamiczna ma na celu szybko i bezpiecznie przywrócić funkcjonalność błony śluzowej dróg oddechowych, a także wzmocnić przepływ limfy, która jest odpowiedzialna za system immunologiczny. Należy zauważyć, że przedstawiony sposób pozwala na usunięcie wszystkich dolegliwości związanych z suchości w nosie, w najkrótszym możliwym czasie. W większości przypadków poprawa stanu pacjenta obserwuje się już po pierwszych sesjach.

Tradycyjna medycyna przeciw suchości w nosie

Dość często takie problemy z ludzi, którzy próbują pozbyć się ich własne z pomocą nietradycyjnych metod. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i skutecznych recept, które mogą pomóc, aby zmiękczyć skórki w jamie nosowej i przywrócenia normalnego śluzu.

 1. Jest to niezbędne w celu suchej Laminaria (dostępny w aptekach) pokroić go do młyna lub za pomocą moździerza, po czym otrzymany inhalacji. Wymaga to koniecznie upewnić się, że środek ludowej nie zaszło za daleko „nie idź tam.”
 2. To mielenia głowicy cebuli w stan zawiesiny, a następnie dodano do niej 55 ml schłodzonej wody i gotowanych i pół deser miodu. Otrzymaną mieszaninę zalecane jako środki terapeutyczne krople do nosa.
 3. W leczeniu tego rodzaju odchyleń musi kapać nosa olej mentolu, a następnie przymocować je do ogrzania ziemniaki, gotowano w jednolite. Warzywa należy zachować aż do ostygnięcia.
 4. Również tradycyjna medycyna zaleca, aby osoby z problemem przedstawiony zrobić 10-minutowy wdychania za pomocą kwiatów rumianku i nagietka.
 5. Dobry efekt leczniczy do leczenia zespołu suchego nosa ma sok z aloesu. Muszą obficie nasmarować nosowych noc.