797 Shares 1535 views

Modlitwa Amvrosiya Optinskogo palenie pomaga przezwyciężyć zgubne nałogi

Palenia – jest grzechem czy zły nawyk? Jeśli jest to grzech, co przykazanie Boże jest niezgodny wdychania dymu tytoniowego? A jeśli jest to nawyk, to dlaczego odrzucenie jest to związane ze smutku, żalu, złości, a ludzie nie mogą sobie z nimi poradzić? Dlaczego modlitwa Amvrosiya Optinskogo od palenia, bo nie ma teraz książka Allena Karra i różne środki, takie jak papierosy elektroniczne lub fajki? Spróbujmy zrozumieć te problemy i jednocześnie do zrozumienia, że do roli odgrywanej przez palenie w życiu człowieka.


Skąd przyszli?

Wiadomo, że palenie doszła do Europy pięćset lat temu, po odkryciu i podboju Ameryki. Znajomość starożytnych cywilizacji tego regionu dla Europejczyków była niejednoznaczna. Hiszpańscy konkwistadorzy, ludzie nie są nerwowe, uderzyła obrzędów ludzkiego poświęcenia.

Prosektorium ciała chłopców i dziewcząt, ich serca pulsujący kluby dym wystające do boga słońca z różnych wniosków, a ciało zostało zjedzone na ucztach rytualnych. Wizerunek boga słońca – Grzechotnik w zielonym upierzeniu – zgodnie z wizerunkiem szatana. Dla chrześcijańskich Europejczyków demoniczny rytuał było jasne, a oni bezlitośnie ubite mieszkańców.

Kto jest rura spokój?

Z drugiej strony, Kolumb i jego towarzysze zdobył pierwsze wrażenie ze spotkania z tubylcami: usiedli wokół i wędzone „tytoń” (walcowane na specjalną rurkę herb), wydmuchując dym z jego ust i nozdrzy. Rytuał towarzyszyła wezwaniem niewidzialnego „przyjaciela” i komunii z Nim w transie. Kapłani, którzy palili fajkę pokoju, opóźnione dymu jeden po drugim, uwalniając go na różne sposoby: w ziemi na wszystkich stronach horyzontu, niebo, wywołanie odpowiednich alkoholi.

Spellcloak od charakteru rytuału palenia Europejczyków nie zwracać uwagę, ale stan transu nikotyny tak umiłował ich, że dystrybuowane go w całym Starym Świecie. Jeśli Indianie celowo wezwał demony w rytuale palenia, Europejczycy zaczęli robić to nieświadomie. Ale niewidzialny wróg – bardziej niebezpieczne. Człowiek, który myśli, że jest chrześcijaninem, oświetlenie, wywołuje złe duchy. Nic więc dziwnego, modlitwa pasja palenia Ambroży z Optiny zawiera słowa, że pasja tytoniowy, że jak każda pasja jest zła, oczyszczone miejsce, z którego było – do piekła w brzuch.

Vile kadzidło szatan

Diabeł – karykaturą Boga. Nic nowego, że nie tworzy, lecz tylko zniekształca boskie stworzenie. Tak więc, nawet w Starym Testamencie Bóg nakazał ludziom przynieść „sweetsmelling zapach” – pachnące kadzidło kadzenia podczas nabożeństwa. Przyjemny zapach przyciąga Ducha Świętego, i odjeżdża duchom nieczystym. nasycenie duch odzwierciedla pragnienie Świętego Modlitwy palenia Amvrosiya Optinskogo, aby ludzie znów miał okazję do czystej modlitwy.

Dym tytoniowy jest toksyczny – to kadził do szatana i stają się łatwo ludzki żar. On jest palenie odbywa obraz upadłego anioła, opisanego w Księdze Hioba: (. Job 41,12) potwora podobnego parze kocioł. Ponieważ diabła – „zabójcą od początku”, a następnie spalić kadzidło i jest szkodliwe dla ludzi. Od początku palenia wejdzie w życie „spalanie skali życia.” Dla palacza jest 1: 2, czyli dziesięć lat palenie skraca życie o 20 lat, a tam jest degeneracja spadkobierców w pięciu pokoleń.

Dlaczego palenie – to grzech?

Tak więc, proces palenia i jego skutków – jest spełnieniem nieludzkiej woli i naruszenie pierwszego przykazania Bożego: „Ja jestem Pan, twój Bóg będzie miał cudzych bogów obok Mnie” (Wj 20: 2,3).. Potrzeba dymu nie jest naturalny ludzki charakter nie wymaga zatruty truciznę wdychać dymu tlenku węgla. Ta potrzeba – produkt grzechu. Zdaje sobie sprawę z tego, patriarcha Nikon w 17 wieku rzeźbione pręty katoliccy księża palili w Moskwie i rosyjski dla tego grzechu wygnany na Syberię.

W ostatnim stuleciu Siluan Afonsky dał dobrą radę dla tych, którzy wątpili grzeszność palenia: Przed zapalić papierosa, przeczytać modlitwę „Ojcze Nasz”. Wtedy wierzący bez zbędnych ceregieli zrozumieć niezgodność modlitwą skierowaną do Boga, a palenie związanego z diabłem. „Utselomudri serce” – odnosi się modlitewne Amvrosiya Optinskogo palenie do Zbawiciela z prośbą do przezwyciężenia podziału serce całkowicie dać to do Boga.

Początek duchowej zaciemnień

Palacz z jakiegokolwiek doświadczenia nie zaprzeczy, że to wszystko zaczęło się od ciekawości i chęci zdobycia przyczółka w firmie. Poczuj dreszczyk emocji – stan psychiczny, nietypowe dla normalnego życia, oferując naturalne i nieszkodliwe. Wszystko w życiu trzeba spróbować. Z pierwszego papierosa zaczyna duchowy upadek osoba zaznajomiona ze złej stronie życia. Kluby palić otworzyć dopuszczalności jakiegokolwiek grzechu, przekleństw, pijaństwa, rozpusty. Nawet jeśli to nie jest zrobione skutecznie, grzeszne pokusy, aby wejść do świadomości: dialog z duchami nieczystymi nie przechodzi bez śladu. „Oczyść usta” – płacze modlitewne Amvrosiya Optinskogo palenie do Boga, zhańbiony demony pocałunki.

Iluzoryczne szczęście – papieros

Duchowo palenia – jest przejawem samozadowolenia pasji: sam proces jest identyfikowany z przyjemnych chwil życia, które wymagają coraz więcej papierosów.

Palacz traci zdolność do życia w realnym świecie bez dymu tytoniowego, biorąc pod uwagę bardzo małe i wybaczalne słabość, ale nie grzech. Sam proces przynosi spokój, relaks, łagodzi napięcie sprawia, że rozmowa wygodne, pomaga myśleć przy rozwiązywaniu problemów – ale nigdy nie wiadomo, co wymówek nie prowadzą palaczy, chroniąc twoje ulubione zajęcie.

Mirage rozpraszana gdy zdecydują się zrezygnować z jej mały grzech – i pokonany. Taki nieszkodliwy nawyk jest nie do odparcia. Trzeźwo oceniając sytuację, odważny człowiek uznaje, że on potrzebuje pomocy modlitwy. „Ojciec Ambroży, tylko masz pewność, aby zapytać o coś od Boga” – nie modlitwą św Ambroży z Optiny palenia przypadkowo zaczyna się od tych słów. Sam palaczem, posiadających nieczystych wargach, nie spodziewa się usłyszeć bez pomocy świętych.

Amvrosiy Optinsky: Program uzdrowienie

Przyjmowania i zwalniania się z dymu nie jest grzechem, ale aby stać się niewolnikiem przyzwyczajenia – to naprawdę grzech. Więc pomyślałem Amvrosiy Optinsky. Zwalczanie niegodziwości jest walka wewnętrzna i powinny być wykonane za pomocą duchowych. Pigułki i substytuty, porady i książki – słabe asystentów. Modlitwa przed palenia Ambroży z Optiny wiąże się z kolejnym odcinku swojego życia. Mieszkaniec Petersburgu, wypalanych dziennie 75 papierosów na okres dwóch lat zmaga się ze swoją pasją – i beznadziejna. Szukał rady starszych i otrzymał od niego list z programem działań wojskowych. Ten program jest niezbędne do przyjęcia wszystkich początkujących walczyć z ich pasji.

  1. Wyznać całe życie. Pamiętaj wszystkie grzechy w wieku siedmiu lat, i nawróć się z nimi.
  2. Aby wziąć udział w Świętych Tajemnicach.
  3. Przeczytaj rozdział ewangelii dziennie. A jeśli zaatakowany zniechęcony – czytać wielokrotnie. Oznacza to, że czytanie z Ewangelii uderzy demona melancholii i smutku.
  4. 33 czynić pokłony od liczby lat przeżytych przez Zbawiciela.

Pobrać ten program, odbiorca automatycznie zaciągnął się papierosem, ale nagły ból nie pozwolił mu zrobić. Mocny modlitwa Amvrosiya Optinskogo palenia wykonała swoje zadanie, ani w tym, ani w innych dniach byłego palacza nie mógł tolerować dym tytoniowy z powodu bólu w głowie. Gdy przybył z Petersburga w klasztorze Optina podziękować ojca Ambrożego, który, nawiązując do głowy personelu i wydał go od bólu.

Deadlock i łzy

Więc on oznaczony jego zwalczanie palenia jedna pasja kobieta religijnych. historia palenia – całe życie 13 lat, z przerwami ciąży. Wszystkie próby rzucenia palenia towarzyszyła depresja, nienawiść do bliskich osób (mąż, dzieci), histeria, apatia. Modlitwa Amvrosiya Optinskogo palenie było czytać w takich chwilach jak musztarda po obiedzie „na automatyczny.” Ale jak tylko ona ciągnęła się papierosem, jej powrót miłości i wdzięczności za cierpliwość drogiej rodziny. Papieros, który spowodował jej niechęć fizycznego powrócił jednak pełnię życia i odpowiednie zachowanie. Psychiatra powiedział, że to nie jest jego klient, psycholog napisał kilka uspokajających tabletek. Cztery razy czytała osławionego allena Karrę. basen, sala fitness, ciekawą pracę, nie mniej interesująca część drutach – wszystkie ziemskie objazdy nie help: odpowiedniej osoby niepalący, kochająca matka i żona, ta kobieta stała bez papierosa nie powiedzie się.

Powinieneś mieć dwa

Ta kobieta nie jest sam w nią, jak ona wydaje się być beznadziejna walka z pasji do palenia. Tak wiele się zniechęcać i nadal pali. Mimo, że walka nie jest beznadziejna, po prostu nie jest środkiem. Żaden z punktów programu, zaplanowane Ambroży z Optiny, nie wymienionych w tej historii: ani wyznanie, ani komunii (uznaje się, że nie otrzymują komunię przez długi czas), nie czytanie Ewangelii jako główny sposób na walkę ataku duchy nieczyste (smutek, nienawiść, gniew, irytacja ) lub wygięta. Pomimo licznych środków doczesnych, walka była sama, nawet nie przeprowadzono, ponieważ chciała leżeć cały dzień, aby uniknąć dotknięcia.

Modlitwa palenia Amvromsiya Optina oferuje wezwać pomocy Boga „błagał Pana, aby mi pomóc w walce ze złem pasją.” Nie można polegać na ich woli, jest to oznaką pychy, która odwraca się Bożej pomocy. Ale nie można stracić serce. Konieczne jest, aby stale i cierpliwie robić wszystko, co jest w mocy i nie tracić nadziei na wybawienie. „Wy dwaj: ty i Pan, i sam diabeł, a więc będzie wygrać” – powiedział ks Ambrose do jednego ze swych duchowych dzieci.

Subtelności walki duchowej

Modlitwa Amvrosiya Optinskogo pozbyć palenia – silnym narzędziem w walce duchowej, ponieważ prawo do uzyskania wszystkich akcentów i zakłada pokorę do szukania pomocy. Gdzie brakuje pokory będzie porażką. i stało się to w naszej historii. W życiu tej kobiety była kiedy ślubował Bogu, aby zamknąć. To jest właśnie to, czego nie robić. Walka z paleniem stał się dla niej stałym pomysł, to sprawa honoru: jak nie mogę zrobić tę obietnicę!

Feofan Zatvornik napisał w związku z tym, że tylko wróg może doradzić związany ślubami do człowieka wtedy cierpiał niezdolność do wykonania. Prawidłowe podejście do problemu byłoby: „Chcę, aby rzucić palenie, postaram co mogę, może, jeśli Bóg pozwoli, i – get”. Ślub dumy lub przewodów lub awarii. Walka może być prowadzona przez długi czas z różnym powodzeniem, gdy istnieją podziały, należy koniecznie kontynuować modląc Amvrosiya Optinskogo, aby rzucić palenie na stałe.

Czasami jest utrudnione przez tzw „rodowego grzechu”, kiedy pasja nadal utrzymującej zmarli krewni zakłócać pozbycie ich grzechy żyjących potomków. Zamiast pogardy i wyrzutu trzeba zadbać o ich życiu pozagrobowym: uporczywy, nie pamiętam ich w modlitwie i dawać jałmużnę.

modlitwa Salvage

Powyżej modlitewnej palenia Amvrosiya Optinskogo analizowano. Tekst lepiej jest znać na pamięć. Może się zdarzyć, że pasja tytoń wyprzedzić atak gdzieś na drodze lub wśród ludzi. Modlitewnik nie jest w zasięgu ręki, a bez pomocy modlitwy mogą się mylić i sfrustrowany. Zwyczaj jest w takich przypadkach, przeczytaj znajomy modlitwa zawsze pomóc. Ojciec Ambrose, pomóż nam!