415 Shares 7256 views

CBC: zapis dzieci w różnym wieku

Jeśli chcesz, aby odszyfrować badanie krwi u dziecka, to powinieneś wiedzieć, że po raz pierwszy w przypadku braku dowodów wcześniejszego dostarczenia jego opieką w wieku trzech miesięcy, następnie co sześć miesięcy do roku. Konieczne jest także podjęcie próby dla niemal każdej choroby, z wyjątkiem ARI bez komplikacji, ponieważ W tym przypadku dane nie są szczególnie pouczające.


Występ dzieci do 13 lat

Analiza kliniczna krwi u dzieci różni się pod względem każdym wieku. Należy zauważyć, że im młodsze dziecko, tym większa różnica. Zatem różnica w analizach podjęte w pierwszym dniu życia, a w pierwszym miesiącu, to będzie dużo większy niż zakładano w wieku pięciu i sześciu miesięcy. Na dzieci skalować odebrana informacja jest uważana za trzynaście lat, po upływie których badanie krwi jest wykonywane zgodnie z procedurami opracowanymi dla dorosłych. Uważa się, że dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, może podawać przed pobraniem krwi. Najważniejsze jest to, że zanim przeszedł dwa zabiegi o'clock lub więcej, t. Aby. Łatwy żywność dla niemowląt nie ma istotnego wpływu na wydajność. Dziecko woda lepiej czystą wodą, aby zapewnić poprawne dane o hemoglobiny.

Jak pobrać krew

Jako wzięty kliniczne badanie krwi? Rozszyfrowania dzieci poprzedzone ogrodzenia materiału z palca serdecznego przy użyciu lancet. Czasami pobiera się krew z żyły. Potem, stopniowo zbadano przy użyciu mikroskopu. Po pierwsze, należy rozważyć krwinek, w tym czerwonych krwinek, które są odpowiedzialne za składników energetycznych tlenu. Ich największa szybkość jest dzienna u niemowląt (5-7 x 10 XII jednostkach stopni.), Wówczas ilość stopniowo maleje, osiągając 4-4,5 w tym samym stopniu, w wieku 10 lat. Krwinek białych, które chronią organizm przeciwko infekcji również największa w ciągu pierwszych godzin życia (10-30 x 10 do dziewiątego bloków na litr). U dzieci w wieku szkolnym, liczba ta waha się w ciągu 6-10 w takim samym stopniu.

Różne wartości dla różnych grup wiekowych

Jakie inne wskaźniki są wliczone w klinicznej analizy krwi? Rozszyfrowania dzieci zawiera również wskazanie poziomu hemoglobiny, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za obieg tlenu. Jego niski poziom może wskazywać na odwodnienie i wysoki oznacza, że wzrosła krwinek czerwonych. Na pięciodniowy małych dzieci jej norma wynosi od 180 do 240 ° C. za litr, a dla dzieci roczek – około 120 g / litr.

Co jeszcze należy zwrócić uwagę, biorąc pod uwagę to, co dało wynik CBC? Dekodowanie wskazuje, że u dzieci najmłodszych mają wysokie poziomy retikulocytów (Young czerwonych ciałek krwi), – od 1 do 4 procent, a uczniowie (10 lat) wykazują takiego środka na poziomie od 0,4 do 0,9 procent.

To zmienia się wprost proporcjonalnie do wieku liczby płytek krwi od 100 do 300 o 10 stopni w dziewiątym wieku 5 dni, do 150-350 w taki sam sposób dla dzieci jednego roku i więcej. Być może jest to nieodłączny ewolucja, t. Aby. Dzieci zaczynają aktywnie odkrywać świat, aby przejść, aby dostać siniaki i otarcia, które leczą bez udziału płytek.

Kliniki zazwyczaj zawierają szczegółowe CBC. Objaśnienie u dzieci i dorosłych obejmuje określenie parametrów grupy leukocytów, które zawiera dane dotyczące konkretnych form leukocytów (bazofile, neutrofile, monocyty, limfocyty i inne).