825 Shares 5828 views

Uczestnicy rejsów morskich ze Skandynawii. Mieszkańcy Skandynawii – uczestnicy rejsów morskich

Scandinavian półwysep – rozległy obszar w północnej Europie. Jest znany w historii jako miejsce narodzin Wikingów. Ale Skandynawia stała się miejscem, gdzie iść campingowe i znanymi podróżnikami i badaczami z czasów współczesnych.


Kim byli Wikingowie?

Wikingowie – są uczestnicy rejsów morskich ze Skandynawii. Większość naukowców uważa, że to Wikingowie w Rosji nazywane Wikingowie, aw Europie Zachodniej – Normanów. Są one znane w historii jako nieustraszonych badaczy, odkrywców wielu krajach. Na te same mówią za okrutnych najeźdźców i piratów. Jednocześnie Wikingowie byli doświadczonych handlowców.

Przyczyny rejsów morskich

Morskie oddziały Wikingowie podróżowali z kilku powodów. Pierwszy – poszukiwanie odpowiedniego terenu do przetwarzania, który w Europie Północnej nie wystarczy. Rozwój nowych miejsc tutaj zawsze było związane z ciężkiej pracy czyszczenia kamieni, wyrywania drzew i krzewów. I oczywiście, chcieli znaleźć bardziej wygodny i żyzną ziemię.

Drugi powód – handel. Wikingowie byli pierwszymi, którzy handlowali z północy iz południa narodami. Nie za nic, że istnieje sposób „od Wikingów do Greków”.

A trzeci powód – zdobywając sławę i chwałę. Było to wielkie znaczenie w czasie, gdy prawa wybranych władców – królów. W celu utrzymania władzy w swoich rękach, musieli mieć szczęście górników, czy za pośrednictwem handlu morskiego lub rabunku. Są one potrzebne, aby znaleźć dobre miejsce na relokację jego mieszkańców oraz chronić je przed atakami zarówno z zewnątrz i ich „kolegów”.

Viking Age

Historia pamięta nazwiska znanych skandynawskich Wikingów. Ten Hastings, przynosząc strach we Francji i Włoszech, Rollo – pierwszy książę Normandii i innych.

Wojownicze Normanowie nie przestraszyć nawet tytuł Karla Velikogo. Uczestnicy wyprawy morskie ze Skandynawii regularnie pojawiał się na wybrzeżu Francji, od 799 lat. Karl, który stworzył wielkie imperium Franków był poważnie zaniepokojony najazdami Wikingów. działania na rzecz podnoszenia wybrzeża została podjęta na jego rozkazy. We wszystkich portach morskich i przy ujściach rzek żeglownych oddano krążowniki aby zapobiec pojawieniu się wroga. Parking zbudowany dla sądów wojskowych. Występuje w wielu portach zostały zablokowane z łańcuchów.

Następnie, po wyniszczających kampanii Wikingów w Europie, grabieży Rouen i wielu innych miastach, stwierdzono, że łatwiej jest zrezygnować z części Wikingów na wybrzeżu i uczynić z nich obrońców ziemi z nalotów na morze. Praktyka ta okazała się bardziej skuteczna.

W 966 roku król Norwegii Harald Bluetooth z chrześcijaństwo. Za nim zostali ochrzczeni i jego wojownicy. Że Wikingowie chrześcijanie następnie przejął władzę królewską w Anglii, na tronie okazała Svein widlaki. Aw 1130 Normann Rozher II zasiadł na tronie królestwa Sycylii. Z błogosławieństwem papieża był w stanie połączyć własności Vikings, znajdujący się w południowych Włoszech i na Sycylii.

Książę William – potomek Rollo Normandii – pokonał anglosaskiego króla Harolda II w bitwie pod Hastings. Stał monarchę Anglii i znany jako Wilhelma Zdobywcy.

W ten sposób uczestnicy wypraw morskich ze Skandynawii stopniowo rozliczane w podbitej ziemi, weszli w związek z miejscowej szlachty, a nawet otrzymał władzy królewskiej. Pod koniec 11 wieku, wojowniczy Viking turystyka niemal ustał.

Viking Odkrycia

Ale epoka Wikingów został naznaczony i duże odkrycia geograficzne. Przede wszystkim to odkrycie Grenlandii i podstawa pierwszej osady nim Eryk imbir (Eryk Torvaldsonom). Deportowany wraz z rodziną z Norwegii, a następnie zmuszony do ucieczki z Islandii grozi zemsty, udał się na zachodzie Ocean Atlantycki. Po wylądowaniu w otwartym terenie nowo odkryta brzegu wyspy, Eryk Czerwony założył dwie osady. Ta strona dał nazwę „Zielona Ziemia”, później stał się znany jako Grenlandii całej wyspie, mimo jego pokrywie lodowej.

Osadników do ustanowienia handlu z ojczyzny. Nie przeprowadzono futer misie polarne, lisy, mors kły, olej wielorybi, i vice versa – w Grenlandii brakujące drewna, ziarna, tkanki żelaza.

Sons Erik – Leif (przydomek „Happy”) i Torvald – także pochodzi z Skandynawii, uczestników wypraw morskich. Ich nazwy przypisuje odkrycie Ameryki pięć wieków przed Kolumbem.

Kiedy Leif wrócił z Norwegii do Grenlandii, zostaje złapany w czasie burzy. Dokładnie poobijany statek zbliżył się do brzegu, a marynarze zobaczyli wzgórza pokryte dzikich winogron, pola dzikiej pszenicy. Było to w roku 999. Ziemia nazywana Vinland – kraj winogron, podniósł swój ciepły klimat, lasy pełne zwierzyny i żyznej gleby.

Nic więc dziwnego, że po powrocie do Grenlandii, rozmawiali o ziemiach widziałem. Słowo o nowym bogaty gruntów zainteresowanych Torfinn Karlsefnim, który w 1003 wysłał ekspedycję do Vinlandii. Kilka razy po dokonaniu lądowania to Labrador, Nowa Fundlandia, po jednej zimie dotarli Vinland. Tu wikingowie spotkał się z mieszkańcami. Ich drugie spotkanie zakończyło się zderzeniem. W 1006 Karlsefni zwrócone do Grenlandii.

Ponieważ Ameryka została odkryta przez Wikingów, ale droga do Vinlandii został opuszczony. Europejczycy trwało pół milenium Columbus ponownie otwarto dla nich Nowego Świata.

„Wywołanie Wikingowie”

Według większości historyków, początek państwa rosyjskiego umieścić również Wikingowie – Wikingowie. „Tale minionych lat” mówi, że aby zatrzymać przedstawicieli Strife słowiańskich i fińskie plemiona poszedł turystyka w Skandynawii, gdzie zwanego Rurik rządzić.

Uważa się, że Ruryk przybył do Rosji z braćmi – i Truvor Sineus. Później zaczął panować sam, najpierw w Staraya Ładoga, następnie założył Nowogrodzie. Poszedł z dynastii Rurykowiczów.

Uczestnicy wyprawy morskie ze Skandynawii w czasach współczesnych

Viking duch wciąż żyje w sercach Skandynawów. Prawdopodobnie dlatego wśród nazwisk wielkich turystów tak wielu norweskich i duńskich.

Listę można otworzyć z nazwą Fridtjof Nansen, słynnego podróżnika polarnego. Najbardziej znany jest na pierwszym przejściu dla pieszych na Grenlandii i wyprawy na Biegun Północny, który zakończył się niepowodzeniem.

Roald Amundsen – wielki badacz polarny, człowiek, który odkrył biegun południowy, po raz pierwszy odwiedził w obu biegunów świata (wraz z Adolf Oscar Oscar Wisting), dokonał więcej niż jedną wyprawę do Arktyki i wodach Antarktyki.

Słynny Thor Heyerdahl – godny następca Wikingów żeglować przez oceany na statkach, na wzór starożytnych pomocą nawigacji.

Carsten Borchgrevink, który badał Antarktykę, stał się liderem pierwszej zimie na oblodzonej kontynencie.

Wśród rosyjskich żeglarzy również potomków Wikingów. Vitus Bering, pływać cieśniny oddzielające Eurazję od Ameryki Północnej, był pochodzący z Danii.

Są to tylko niektóre z nazwisk odkrywców – ludzi ze Skandynawii, potomkowie słynnych żeglarzy i zdobywców.