528 Shares 7503 views

Nasz fobia – strach przed pająkami

W każdym z nas tkwi niekontrolowany strach, który nazywa się fobia. Niestety, jesteśmy praktycznie bezsilni w bojaźni pewnych rzeczy. Istnieje nieskończona różnorodność fobie, które mają swoje własne specyficzne nazwy. Na przykład, strach przed pająkami jest nazywany arachnofobia.


Faktem jest, że w tym fobia jest zjawiskiem powszechnym, stały wraz z claustrophobia i lęku wysokości. Statystyki pokazują, że prawie jedna na trzy kobiety i jeden na pięciu mężczyzn cierpi z powodu tej fobii. Nie jest zaskakujące, że ten strach głównie narażeni mieszkańcy Ameryki Północnej i Europy Zachodniej, gdzie naprawdę trujące i zagrażające życiu pająki występują w codziennym życiu.

Lęk przed pająkami można uznać za uzasadniony strach, ale istnieje ogromna liczba gatunków, które są zupełnie nieszkodliwe i nie są niebezpieczne dla ludzkiego życia. Pytanie tylko, ilu z nich są nadal zatrważająco dla osoby patrzącej mieć futrzany ciała i długie nogi.

Bioenergia nawet wierzyć, że jeśli nie jest pająk w domu, a potem chciał oczyścić dom akumulacji negatywnej energii, ale jego zabójstwo może być uważany za zły omen. Wiadomym jest, że pająki tkają pajęczynę, tak tutaj jest swego rodzaju magnesem nie tylko dla much i innych owadów, ale również oddaje negatywne fale, doświadczeń i emocji. W każdym razie, to przekonany bioenergii.

Jego ręka w rozwoju tego naturalnego strachu zamkniętych i twórców horrorów, gdzie pająki są prezentowane w postaci prawdziwych potworów, które mogą sprawić, że nie byle co złego. Być może strach przed pająkami została przekazana nam przez starsze pokolenie w rodzinie, gdzie nasi rodzice i dziadkowie boją się pająków, a tym samym stanowić przykład dla nas, gdy byliśmy dziećmi.

Z tego powodu w tych regionach, gdzie zwykle duża liczba prawdziwie niebezpiecznych pająków, strach ludzi przed nimi jest znacznie mniej, i spełniać osoba cierpiąca arachnofobia prawie niemożliwe. Powodem jest to, że ludzie przyzwyczaili się do i są znacznie cichsze te stworzenia.

Uważa się, że najskuteczniejszym sposobem zwalczania tego strachu będzie współpracować z profesjonalnym psychologiem, ale nawet ich własny może pozbyć się tej fobii. Najbardziej skuteczna metoda może być rozpatrywane, gdy jest to niezbędne do osiągnięcia „twarzą w twarz” z pająka. Najlepiej jest go pod uwagę, można nawet mówić do niego uważnie i wyobrazić pająk rozumie cię, ale jeśli pająk zaczyna odpowiedzieć, jest to profil psychiatry.

Niektórzy zdesperowani i ludzie odważni mogą polecić dotknąć pająk jest zazwyczaj sposób przezwyciężyć strach daje dobre rezultaty.

Nadal zaleca się grać w gry komputerowe, w których jednym z zadań będzie zabić pająka. Jednocześnie, jak zniszczyć swój cel, podświadomie niszczyć własną rękę.

Jak ustalić, czy strach przed pająkami fobii lub prosty strach przed nieznanym owada? Jeśli pająk czujesz kołatanie serca, to nie jest powód, aby wierzyć, że jesteś narażony na ten fobii. Jednakże, istnieje wiele znaków, które muszą towarzyszyć osoba cierpiąca na konkretnej fobii. Jeśli przedmiotem twojego strachu powoduje zwiększone pocenie się, drżenie, suchość w ustach, gorączka, dreszcze, lub odwrotnie, uczucie dławienia, zawroty głowy, nudności, możemy założyć, że masz prawdziwą fobię. nie brane pojedynczy przypadek takiego stanu, jako stały element na widok przedmiotu lęku. Może to być bakterie, woda, osy, roślin, kurz, itp, nadal listę nieskończoność.

Nawiasem mówiąc, istnieje ogromna lista fobii, które powodują osoby do odczuwania dyskomfortu i lęku lub innych okoliczności. Nazwy fobii można znaleźć w internecie i dowiedzieć się, czy masz lęk ponad 400 istniejących.