259 Shares 7134 views

Szambo „Leopard”: model urządzenia, zasady działania, opinie

Przy przeprowadzaniu skuteczne leczenie ścieków bytowych w kraju lub w prywatnym domu jest dobrze ugruntowana szambo „Leoparda”, wyprodukowany przez firmę „Aqua trzymaj”.


Rodzaje oczyszczalni

Odpowiednia cena i wydajność szambo, można wybrać jeden z trzech grup.

1. Pojemniki do przechowywania kolekcji i okresowego usuwania wysysa specjalnego sprzętu.

2. komora beztlenowego oczyszczania ścieków o 70% w stosunku do gleby przez filtrację.

3. Stacje biologicznego oczyszczania ścieków z do 98%.

Cena septyczny całkiem rozsądne i zależy od wielkości i ilości urządzeń.

Szambo Leopard: Opinie

Użytkownicy mogą wybrać żądane produkty z szerokiej gamy. Modele dostępne do okresowego stosowania, a także działające w sposób ciągły. Z opinii wynika, że koszt jest uzasadniony, ponieważ lista zalet jest wystarczająco imponujące. Są to komentarze do przecieków, ale problemy zostały wyeliminowane. Z nadmiarem detergentu intensywne pienienie. Niektórzy uważają, że najlepszym rozwiązaniem septyczny „bary Aero”.

Istnieje komentuje akcesoriów, w szczególności, aby przefiltrować przez siatkę, czyszczenia, co jest czasochłonne i wskazane jest, aby mieć zapas.

cechy wyróżniające

Szambo „Leopard” różni się od innych marek:

· Przypadek spiralnie skręcone rur o dużej grubości – 25 mm;

· Obecność wewnątrz przestrzeni ścian rury powietrza, które utrzymują ciepło wewnątrz;

· Możliwość wyboru modelu z ukształtowanym szyi przesunięty do krawędzi pojemnika i na określonym nachyleniem na wejściu żądanie;

· Oczyszczone ścieki mogą być odprowadzane bezpośrednio z osadnika, bez konieczności instalowania dodatkowych studzienek pomp;

· Pokrywa jest wyposażona w izolację termiczną i ma powłokę odporną na poślizg;

· Przegrody wewnętrzne wykonane są cienkie i wytrzymałe.

szamba: urządzenie i zasada działania

Szamba są przeznaczone do sedymentacji i częściowego rozkładu ścieków. Nie wymaga energii elektrycznej. Oczyszczanie przeprowadza się nie więcej niż 60%, po czym odbywa się przez filtrację na ziemi.

oczyszczalnie ścieków dla domów letniskowych i domów prywatnych nie wymagają pompowania ścieków. Składają się one z pojemników z sąsiednich sekcji, w której ciecz wpływa w sposób przelewowy. Największym jest pierwszym – miski olejowej. Nawet gdy zaawansowany proces oczyszczania ścieków nie zawsze jest podstawowym sedymentacji, gdzie większość z rozdzielonych stałych.

Ważnym procesem w szamba jest biodegradacja ścieków produkowanych przez jeden z trzech sposobów.

1. Trawienie z niedoborem tlenu.

2. degradacji w biologicznym podsadzeń w którym w środowisku tlenowym, żyją mikroorganizmy, które przekształcają organiczne w szlamie. Jego zasada działania jest podobny do rozkładu ścieków na powierzchnię gleby, tylko proces zachodzi w naczyniu z porowatych granulek i dostępem powietrza. Ze względu na rozwiniętej powierzchni czynnej małej objętości filtra, a proces jest o wiele szybciej niż na powierzchni gruntu. Stałe granulki są pokryte folią z kolonii bakteryjnych, jedzenie brudu. Jeśli nie, to granulat ma funkcję filtracji mechanicznej, co znacznie zmniejsza efektywność oczyszczania. Aby zintensyfikować proces rozkładu materii organicznej w kanalizacji co najmniej 1 raz na miesiąc biologicznych wprowadzonych w niektórych modelach. Wraz z jego spływania wpadają urządzenia czyszczącego. Początek ich działania mogą być definiowane przez brak nieprzyjemnego zapachu. Napełniania nie powinna być wypełniona wodą i ścieków pochodzących się w małych porcjach.

3. Aerotank zużytego powietrza z mieszaniem, w którym bakterie tlenowe rozłożenia organicznych. W obecności osadu czynnego z dostępem powietrza i aktywnie proliferacji mikroorganizmy zużywają materii organicznej. Proces ten musi odbywać się w sposób ciągły, lub osadu czynnego ginie po 3 miesiącach. Urządzenia do uzdatniania wody zostały wykorzystane w domach prywatnych, gdzie wpusty na rozbudowę nadchodzącym czasie.

Ostateczny etap obróbki wody jest filtracja. Oczyszczona woda z beztlenowych szamb dostarczane do skrzynki filtracyjnej pod ziemią, gdzie rozkłada się powoli na dużym obszarze i idzie do ziemi.

Z biegiem czasu, nierozpuszczalne materiały zebrano w pojemnikach. Powinny one wyjąć pompę spustową, stosując jako nawóz.

Oczyszczania „Bary” urządzenia są gama modeli o różnej zasadzie działania.

zbiornik

Mark „Bary-N” powinny być stosowane w kraju lub w wiejskim domu z noclegu niestabilnym. Zbiornik paliwa wynosi od 2 do 10 m3. Ścieki wprowadzane są grawitacyjnie do pojemnika odbiorczego poprzez przewód przesyłowy. Urządzenie wykonane jest hermetyczna kontakt oraz możliwość wody gruntowej z opadem wykluczone. Wydajność z polietylenu o wysokiej gęstości i posiada wystarczającą wytrzymałość. Jego mała waga i żywotność – wysoka, ze względu na nieobecność czynników korozyjnych i odporność na agresywne materiału nośnika.

sygnał świetlny zapala się po napełnieniu zbiornika cieczy. Odpady pompowane i transportowane assenizatorskaya maszyny.

Wadą jest zawyżona cena szamba – od 30 tysięcy rubli .. Instalacja jest drogie. można zaoszczędzić pieniądze poprzez zainstalowanie go samodzielnie.

Większość linii jest model beztlenowego.

"Bary-Eco"

Model „Bary Eco” typ pionowy zapewnia oszczędności powierzchnia. W zależności od potrzeb, możliwe jest, aby wybrać stację pojemność od 370 do 1200 litrów dziennie.

Wydajność jest podzielony na trzy komory, przy czym dobę – dużą (50% objętościowych). To następuje sedymentacja materiałów stałych. W następnej części te same procesy zachodzą oddzielenie zawieszonych cząstek. Przed ostatnim etapie ścieki przechodzą przez obojętnym biologicznym, w którym są one beztlenowego rozkładu i opóźnienia (bez powietrza).

Od ostatniej części wody dostarczanej do zaawansowanej obróbki do gleby.

"BARS-Mini"

Septyczny „Mini-bars” – model minimalną wielkość (1000-1600 litrów) składa się z dwóch komór i jest wyposażony biofiltra powstała pomiędzy nimi. wydajność urządzenie 330-530 litrów dziennie. Wstępnie oczyszczone ścieki dostarczane do leczenia po-gleba.

„Bary-Bio»

Na podobnej zasadzie działa szambo „Leopard-Bio”. można wybrać pojemności do 10 200 litrów dla prywatnych domach. Zbiornik poziomy podzielone jest na trzy sekcje. Ścieki są zbierane w komorze środkowej, w którym po osadzeniu się przelać przez filtr biologiczny wprowadzić następny komory. Następnie, płyn przepływa przez rurę komory do drugiego zbiornika sedymentacyjnego podstawowego i biologicznym do trzeciego zbiornika osadowego. Stamtąd woda grawitacyjnie lub za pomocą pompy doprowadza się do filtracji do ziemi.

„Bary Aero”

Szambo pionowy dwie komory. Zasada działania różni się od poprzednich modeli. Odciek 1 podaje się przez rurę w jednej z nich (w zbiorniku napowietrzania) i nasycony powietrzem za pomocą aeratorów 3 umieszczonych na dole. Pojemnik do przechowywania 2 znajduje się bakterie służących biofiltra. Na jego powierzchni zaawansowanym żyć i rozmnażać się bakterie tlenowe, które jedzą ścieki. Aktywny ylo pobranych powietrzną 4 od dna zbiornika do kosza 5 umieszczone wokół szyjki.

Szlam stacja obrót w sposób ciągły. Jego nadmiar gromadzi się kosza i są okresowo usuwane. Dopływ powietrza do zaworu regulacji powietrza widłowego 6, która może być dostępna poprzez szyjkę. Oczyszczona woda jest odprowadzana przewodem 8.

Końcowe czyszczenie kanalizacji występuje w następującej osadnika z pochyłych ścianach. Na wyjściu wody procesowej jest uformowana, która może być wykorzystywana do podlewania ogrodu i odprowadzany do masy.

Szambo „Bars Aero” oczyszcza ścieki o 98%. Po wyłączeniu sprężarki po 4-6 h. w szambo zaczyna rozwojowi bakterii beztlenowych. Aerobic pokryty folią ochronną, i iść spać. Po zakończeniu napowietrzania jest zalecany w celu zmniejszenia odprowadzania ścieków w osadniku, w przeciwnym przypadku osadu czynnego jest wyjmowany z pojemnika. Przez aktywnego życia mogą być zwrócone po uruchomieniu zbiornika napowietrzania, nie później niż 1-2 dni.

Po ustawieniu trybu bezczynności do wznowienia leczenia całkowicie rozpoczyna się po 1-3 dniach. W tym okresie woda oczyszczona przez 70-75%. Dodaj bakterie w osadniku gnilnym nie jest zalecane, aby włączyć ten proces. Przepływ instalacja procesów naturalnych.

Detergenty kanalizacyjnych czas niezbędny do utlenienia osadu czynnego, jeżeli stosuje się słabo.

wniosek

Szambo „Leopard” wydany różne wersje. Urządzenie to charakteryzuje się dużą wytrzymałością i trwałością. Wskazane jest, aby zainstalować szambo pod klucz, ponieważ instalatorzy produkować ich rozruchu i przywraca wygląd niepowodzeń. Według napędów żadne komentarze kupujących i technologii z bardziej złożonych modeli powinny być przestrzegane w celu zapewnienia jakości oczyszczania ścieków z zanieczyszczeń.