585 Shares 9921 views

Przyczyny, leczenie pieluszkowe u niemowląt i profilaktyki

Nie jest tajemnicą, że skóra noworodka jest bardzo delikatna, krucha, wrażliwa i wymaga szczególnej uwagi i opieki. Jednym z najczęstszych problemów – leczenie pieluszkowe u noworodków.

Co jest pieluszkowe, zakres i stopień rozwoju

Wyprzenia – proces zapalny skóry występujące ze względu na przedłużone działanie wilgoci lub wysokie tarcie. pieluszkowe występują tylko w miejscach, gdzie wilgotne i ciepłe – w fałdach skóry: pachy, pachwiny, szyi, mezhyagodichnoy, w dolnej części brzucha i za uszami. Wilgoć gromadzi naturalne nawilżanie, co czyni go najbardziej skóra bezbronna wobec grzybów i bakterii. Dlatego szybko przechodzi zakażenie skóry dziecka. Ciernej nieuchronnie pojawia się, gdy dziecko się porusza, nawet bardziej szkodliwy stan zapalny i bez skóry.

Tradycyjnie odosobniony pielucha wysypka 3 klasy:

Pierwszy – lekkie zaczerwienienie skóry bez zakłócania integralności;

Drugi – zaczerwienienie skóry z jasnym mikrotreschinki, nadżerki, czasami krost;

Trzeci – ciężki rumień, erozja, sączące pęknięcia, wrzody, może nawet owrzodzenia.

To wszystko w połączeniu z bólu, świądu, pieczenia. Dziecko staje się niespokojne, często płacze.

Istnieje kilka etapów wyprzenia. Na początku pojawia się tylko nieznaczne zaczerwienienie. Jeśli pominąć ten proces, zaczerwienienie staje się silniejsza, a głębokość zmarszczek stopniowo pojawiają się wilgotne pęknięcia, które powodują ból, pieczenie, swędzenie w dziecko. Jeżeli nie zostaną podjęte działania, mogą być dodawane bakteryjne i infekcje grzybicze. W ciężkich przypadkach, istnieje ryzyko wystąpienia wyprysku.

Przyczyny pieluszkowe

Główną przyczyną pieluszkowego zapalenia skóry jest nadmiar wilgoci z delikatnej, wrażliwej skóry dziecka. Nadmiar wilgoci podnosi naturalny tłuszcz od skóry dziecka jego bariera ochronna jest złamany, i ułatwia dostęp mikroorganizmów. Warunki pieluszkowe stanowi mocz podrażnienie skóry (zwijanie moczu w postaci soli amoniaku, który ma działanie drażniące) i kał. Dlatego konieczne jest, aby często zmieniać pieluchy i umyć dziecko.

Innym powodem jest wadliwy higieniczna pielęgnacja: biedny obsushivaniya cielę dziecko po kąpieli, zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu, a także nadmierne owijania dziecka.

Inną przyczyną pieluszkowego zapalenia skóry mogą być indywidualne predyspozycje niemowlęcia, czyli innymi słowy, zwiększona wrażliwość skóry dziecka na bodźce zewnętrzne. W tym momencie można dołączyć tarcia odzieży (zwłaszcza syntetyczny) na skórze dziecka, niewłaściwy materiał lub składniki substancji alergii pieluchy do kosmetyków. Dlatego, aby zaoszczędzić na kosmetyki dla dziecka nie jest konieczne.

Ryzyko wystąpienia pieluszkowe również dzieci cierpiących na choroby alergiczne (a czasami wręcz przeciwnie, pieluszkowe mogą być prekursorami wyglądu alergia), a drugie jasnoskórych dzieci lub dzieci z blisko siebie pojemników (nogi skóry i ramiona w tych niemowląt można wydzielić wzór naczyń) , Grupa ta obejmuje niemowlęta i nadwaga spowodowanych schorzeń endokrynologicznych procesów metabolicznych.

pieluszkowe może pogorszyć wraz z wprowadzeniem nowych produktów w diecie dziecka, leków i ząbkowanie, bo to wszystko wpływa na skład moczu i kału.

Pielucha leczenie wysypka noworodka

Poprzez leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry, należy pamiętać, że podstawową zasadą tutaj – maksymalnie świeże powietrze.

W pierwszym etapie z pieluszkowe u dzieci leczenie nie zawsze jest wystarczająco uważać pielęgnacji skóry. Aby to zrobić, trzeba regularnie zmieniać pieluszki i pieluchy, upewnij się, że okruchy zawsze był suchy (wykorzystanie pielucha nie więcej niż 3 godziny). Po zmianie pieluchy dla niemowląt i mieć pewność, aby zmyć sucha skóra wymazane ruchów, zwłaszcza w fałdach w okolicy pachwiny. Warto przeprowadzać regularne kąpiele powietrzne. Im więcej czasu dziecko będzie leżeć nagi, a jego skórze oddychać, a więc szkodliwe skutki wpłyną mniej. Wzrost bakterii patogennych będzie znacznie wolniej jechać, a leczenie pieluszkowe u noworodków dadzą pozytywne wyniki znacznie szybciej. Tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, aby upewnić się, że dziecko nie jest zimno.

Po obsushivaniya fałdy niezbędne w leczeniu skóry pod ochronnym pieluchy śmietany, i używać tylko narzędzi wysokiej jakości. Po tych procedur, które można umieścić na pieluchy. Jeśli zaczerwienienie spowodowane przez reakcję alergiczną na pieluchy, pieluchy, spróbuj inną firmę.

Drugi etap wymaga starannej konserwacji wyprzenia Ponadto, więcej i leczenia. W tym przypadku, pediatra zwykle powołuje procedur promieniowaniem ultrafioletowym okruchy w życie wyłącznie na obszarze zagrożonym lub przypisuje specjalne maści i kremy. Ugruntowaną kremy "Desitin", "Bepanten", "Drapolen" i "Purelan". Po użyciu „Drapolena” i „Desitina” pieluchy mogą być noszone natychmiast po „Bepanten” lepiej poczekać pół godziny, aż krem całkowicie wchłaniany, a następnie umieścić go na.

Jeśli pieluszkowe w miejscu pojawiła się stan zapalny jest bardzo dobra maść zawierającą ochronna tlenku cynku lub „rozmowny”, który można zamówić w farmacji z recepty (zawiera talk i tlenek cynku). Maść chroni delikatną skórę przed podrażnieniem i pocieranie. Można również użyć proszku, pochłaniające wilgoć, zmiękcza skórę i chroni przed otarciem. Jak stosowano uprzednio skrobia ziemniaczana jest mniej skuteczna i niewygodne, ponieważ zwinięty grudek i zestala się.

Plukac okruchy korzystnie w słabo różowym roztworem nadmanganianu potasu. W tym celu umieszcza się w słoju 3-4 kryształu nadmanganianu potasowego do rozcieńczone niewielką ilością wody. Następnie przefiltrować przez zagięte w kilka warstw bandaża jako nierozpuszczone kryształy nadmanganianu potasu mogą powodować podrażnienia skóry spalić dziecka. Bądź bardzo ostrożny, więc to dziecko nie jest jeszcze cierpiał palić.

W przypadku braku alergii dziecka na trawie można stosować napary i wywary serii, kora dębu, rumianek i nagietek. Okruchy tak zadowoleni z kąpieli SITZ z tych ziół przez 5-7 minut, przemyto ich kombinacji, a następnie osusza się zmarszczki i pośladkach.

Jeśli pieluszkowe nie przechodzi więcej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem. Będzie on zalecić dodatkowe środki antyalergiczne, przeciwzapalne lub anty-grzybicze.

Pielucha leczenie wysypka u noworodka jest bardzo trudne, jeśli jest to w trzecim etapie. W przypadku wilgotnych miejscach potrzebują czasu, aby zobaczyć się z lekarzem.

Zauważ, że na wilgotne rany zastosować środki na podstawie nietłusty, nie mogą być przetwarzane wilgotne oleje powierzchniowych lub maści one wyprzenia powlekana folia, zapobiegając gojenie.

Lekarz może przepisać balsamy BABY taniny oparciu, azotan srebra i rivanol.

Zapobieganie pieluszkowe

1. Po zmianie pieluszki (co 3 godziny), zmyć dziecko bieżącą wodą.

2. Dokładnie przetrzeć dziecko zanim go nosić po kąpieli.

3. Wycieranie skórę dziecka, poklepać go ręcznikiem, ale nie pocierać.

4.Svoevremenno zmianie pieluszki i pieluchy dla mokro.

5. Ułóż często kąpiel powietrza dla dziecka.

6. Dokładnie przepłukać pieluchy i ubrania okruchy z proszkiem do prania i mydła.

Dbać o skórę niemowląt, regularnie i terminowo higieny, często sprawiają, basenów i kłopotów, takich jak pieluszkowe, nie wpływa na Ciebie i Twojego dziecka.