578 Shares 2714 views

Geodezja obszarach podmiejskich: za to, co trzeba

Aby zdefiniować granice terytorium, jak go naprawić w wykazie musi być geodezji obszarach podmiejskich. Ta procedura uniemożliwi sporów powstających między sąsiadami. Praca jest wykonywana przez spółki zarządzające gruntów, które są zaangażowane i działań geodezyjnych. Geodezja powinny być prowadzone z wszystkich miejsc, które znajdują się w posiadaniu. Na przykład, nawet niewielki obszar 6 akrów wymaga nakreślenia.


Dlaczego potrzebna jest procedura

Na właścicieli nieruchomości podmiejskich pytanie często pojawia się, dlaczego trzeba Geodezja strefie podmiejskiej. Mimo, że prawo pozwala na prywatyzację terytoriów bez ustalenia granic, choć istnieje kilka sytuacji, w których konieczne jest, aby to zrobić:

 • Jest to wymagane, gdy zapotrzebowanie na zakup i sprzedaż, darowizna, wpłacić pewną powierzchnię ziemi;
 • jeśli planujesz budowę domu lub innego obiektu, tak aby nie przeszkadzać granic sąsiadów.

Uważa się, że granica obszarów podmiejskich i musi być przeprowadzone, gdy istnieją problemy z sąsiadami. W przypadku sporu będą one rozwiązać środkami pokojowymi, bez odwoływania się do sądów. Po zabiegu, to będzie dużo łatwiejsze do wykonywania różnych operacji z ziemi: sprzedaż, zamiana, darowizna.

Plusy i minusy

Wady to wysokie koszty usług, jak również potencjał konfliktu z przewodniczącym gminy daczy. W tym przypadku potrzeba ustanowienia nowego stosunku prawnego, definicję zasad interakcji. Wynika to z faktu, że własność zbiorowa obejmuje własność infrastruktury, komunikacji i innych obiektów, których praca powinna być skoordynowana z wszystkich lokatorów.

Okazuje się, że przydział ziemi w geodezji traci prawo do nieruchomości wspólnej. Przewodniczący koordynuje wszystkie stosunki prawne, a także inne kwestie adresowych.

Zalety prawdziwej niezależności, ponieważ właściciel może skupić się na swoich własnych warunkach. Teren jest własnością przez prawo, a zatem wylądować w dyspozycji. Teren zostanie zabezpieczony przeciwko łamaniu przez inne osoby i sąsiadów. Z geodezji będzie dostosować obszar gruntów, a także usankcjonować otaczający teren opuszczonych miejscach.

Kto wykonuje procedurę

Geodezyjne obszary podmiejskie spędzają dużo wyspecjalizowanych firm. Wybierz prawo, można według następujących kryteriów:

 • Musi posiadać uprawnienia do wykonywania tego typu prac;
 • ważne, aby mieć pozytywną historię;
 • trzeba wybrać firmę z nezavyshennymi cenach;
 • nie rozwiązać wiele więcej pytań, należy dowiedzieć się, który pakiet jest dostępny – pełny lub częściowy.

Prace wykonywane przez inżynierów katastralnych. Specjaliści zdawać egzamin do przeprowadzenia tej czynności. To właśnie te pracownicy zatrudniani są wyspecjalizowane firmy. Dzięki tej ofercie wierszu i doskonałą jakość pracy.

A ze względu na słabą jakość wykonanej pracy nie będzie można umieścić stronę na koncie, ponieważ granica będzie się pokrywać z sąsiednich obszarów. Dlatego ważne jest, aby wybrać specjalistów w oparciu o rzeczywiste opinie przyjaciół i znajomych. Trzeba wiedzieć o jakość wykonywanej pracy i czasu słuchaczowi.

wymagane dokumenty

Jeśli to konieczne, należy zdefiniować granice terytorium muszą wiedzieć, jakie dokumenty są potrzebne do badania obszaru podmiejskiego. Niezbędna obejmują:

 • Certyfikat własności obiektu;
 • udokumentować tworząc podstawę do wydania certyfikatów, na przykład umowy sprzedaży;
 • Rejestracja praw własności;
 • certyfikat w celu potwierdzenia braku kabli komunikacyjnych;
 • Dokumentacja katastru.

Tylko wtedy, gdy znajduje się pełna lista dokumentów można przeprowadzić pomiarów obszarach podmiejskich. Mogą przygotować firmę wykonującą prace nad definicją krawędzi, ale zapłacić za tę usługę powinny być oddzielone.

Funkcje procedury

Jak geodezji strefie podmiejskiej? Pracownicy wykonywanie skomplikowanych prac instrumentalnych na ziemi, a także działalność mapowe, analiza nowych i starych dokumentów.

W celu przeprowadzenia specjalistycznych procedur gromadzi wszystkie niezbędne informacje na temat okolicy. Następnie przejdź do inspektorów :

 • przeprowadzenia inspekcji sieci punktów punkt orientacyjny;
 • przeprowadzenie sondażu granicach witryny określenia stanu znaków.

Ważnym krokiem jest powiadomić właścicieli sąsiednich działek organizować spotkania w sprawie negocjacji granic. Muszą zawiadomić na piśmie w ciągu 30 dni. Inżynier znajdzie w Rosreestra lub sąsiadów adresowych klienta. Jeśli nie ma kontaktu, powiadomienie odbywa się za pośrednictwem mediów.

Ponieważ wiele osób nie skanować lokalną prasę, która często występuje publikację ważnych ogłoszeń, jest przyczyną różnych form nadużyć. Na przykład, część może wzrosnąć z powodu sąsiada, jeżeli dokument został wyznaczony obszar zawyżone. Ale ze względu na brak sąsiedniego właściciela witryny jest często niemożliwe do przeprowadzenia procedury.

Cechy geodezji w CHT

tereny graniczne w SNT są ustawione według informacji z dokumentów dotyczących własności gruntu. W przypadku braku takiej dokumentacji wykorzystywane są informacje zapisane w dokumentach o lokalizacji granic.

Ponieważ praktycznie całej ziemi dostępnej dla ogrodników bez badania gruntów, istnieje wiele sporów o definicję granic. Wiele obszarów nie są wliczone w zarejestrowanym w ewidencji gruntów i budynków, a czasem powstała tylko deklaratywnie. Obowiązkowa Geodezja obszary podmiejskie zapisane w przepisach.

Spory z sąsiadami

Geodezja jest często wykonywana w celu uniknięcia sporów z sąsiadami w celu ustalenia granic prawnych. Jeśli przeprowadza procedurę, ale w przyszłości nie będą sąsiedzi okazują się przejąć terytorium, ponieważ dokument w sprawie wdrożenia procedur prawnych zostanie wydana. Geodezja można zrobić bez zgody sąsiadów, ale nadal powinni być ostrzeżeni o tym.

Po sąsiedzi powiadomieni Postęp nieruchomości katastru prowadzenia granicę. Aby to zrobić, aby ominąć wszelkie lokatorów i dać dokumenty do podpisania. Wtedy wszelkie zawiadomienia dostarczone do firmy, która wykonuje pracę. Jeżeli spór jest nadal istnieje, to lepiej, aby rozwiązać je w spokoju.

zbiorowy geodezyjne

Chociaż fabuła może nie mieć numer katastralny, Stowarzyszenie Ogrodnika obejmuje instalację zarejestrowanego wspólnej ziemi. Są wspólne obszary, takie jak:

 • drogowego;
 • podjazdy;
 • linie energetyczne;
 • Rurociągi gazowe;
 • rurociągów;
 • stawy;
 • budynki pomocnicze.

Okazuje się, że w ogóle, ale obejmuje wszystkie działek zarejestrowanych w partnerstwie. Obszary te są uważane za zbiorowe, więc mają prawo do korzystania ze wszystkich mieszkańców.

Geodezja jest kosztowna procedura, jak długo, jak określenie granic wspólnego gruntu wynosi około 1,5 roku. Ta praca jest dokładna, ponieważ jego realizacja potrzeba umiejętności technicznych. Niezależne od jego zachowanie może prowadzić do wielu problemów, więc najlepiej zamówić pracy w specjalistycznej firmie.

Zawartość Rzut granica

Po pracy jest wydawane plany badania. Niniejszy dokument zawiera następujące informacje:

 • granice działki i terenu, w tym obszarów sąsiadujących;
 • technika, który określa granicę;
 • służebności;
 • informacji na temat koordynacji prac z sąsiadami;
 • zmienić sekcje podczas pracy.

działa ceny

Bardzo popularne jest pytanie, ile kosztuje Geodezja strefie podmiejskiej. W każdym regionie, ceny są różne, ale ich średnia wielkość jest w przedziale 5-20 tys. Rubli. Konkretna wartość ustalana jest w zależności od potrzeb, a także z terytorium. Geodezja 6 akrów będzie mieć wartość około 10-15 tys. Rubli.

Cena pracy, każda firma ma swój własny, ale istnieje kilka warunków, które wpływają na ostateczny koszt:

 • sporządzenie zamówienia;
 • Specjalista przybycia część odebrania;
 • koordynacja terytorium z sąsiednich obszarów, które nie przeszły procedurę geodezji;
 • Plany Survey.

Wykaz zamawianych usług pozwala nam ustalić, ile geodezyjnych strefie podmiejskiej. W naszym kraju istnieją zasady ustalania cen dla katastralnego pracy. Ważnym kryterium jest złożoność, która jest ustalana na podstawie danych specjalnej tabeli. bierze również pod czasów pracy określonych konto z wynagrodzenia. Jednak zasady te są stosowane przez organizacje publiczne.

W firmach prywatnych ich cen. Średni koszt na niewielkim obszarze znajduje się 10 tys. Rubli. W niektórych regionach istnieją rozkazy do niższych cen. Często organizacje oferują do korzystania z usług bez gospodarstwa, które nie mogą w pełni zgodne z geodezji.

Znacząco obniża koszty geodezyjne zbiorowy apel, ale jest korzystna zrobić stowarzyszenie ogród. Na spotkaniu wybrać osobę, która będzie zajmować się tą kwestią. On zapewnił pełnomocnictwa, wynagrodzenia jest określona, to może pracować z inspektorów.

Należy pamiętać, że w niektórych transakcji na rynku nieruchomości jest wymagane mierniczych. Jest zdefiniowana „daczy amnestii”. Dlatego też część wydane przed 30 października 2001 roku, staje się własnością procedury uproszczonej. I nie wymaga rejestracji pomiarów paszport. Konieczne jest jedynie do przedstawienia podstawy Rosreestr katastralny paszport, dowód uiszczenia opłaty państwa, a następnie zostanie wydany certyfikat.

Czy może być to usługa za darmo

W dniu 1 czerwca 2015 roku w sprawie organizacji organów samorządowych może uwolnić Geodezja strefie podmiejskiej. Stało się to z wprowadzeniem zmian do Kodeksu Land Federacji Rosyjskiej. Ustawa o geodezji obszarach podmiejskich zawiera wymagania dotyczące procedury. Jeśli to konieczne przeprowadzenie pilnie i bez kolejek trzeba zapłacić za usługę.

Geodezja jest pożądane, aby natychmiast po części nabycia. Pozwoli to terytorium do różnych transakcji i eliminuje spory z sąsiadami ponad terytorium.