810 Shares 2003 views

MRI przysadki – jest to najdokładniejsza i najbardziej pouczające metoda dochodzenia

Ludzki mózg jest tylko około 2% całkowitej masy ciała. Gruczoł przysadki – mały kawałek metalu w dolnej części powierzchni mózgu, – masz jeszcze mniej. Jej ciężar jest różna, długość 0,35-0,65 to do 10 ml, około 15 ml, o szerokości i wysokości tylko 5-6 ml. W tym wszystkim przysadki składa się z dwóch części, z przodu iz tyłu. Każdy z nich produkuje swoje hormony i jest odpowiedzialny za różne procesy w organizmie.

Do przecenienia znaczenie przysadki jest trudne, ponieważ wpływa na gruczoł tarczycy, kory nadnerczy człowieka wzrostu, gonady pracy, nerek i naczyń krwionośnych, co oznacza, że jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie naszych układów ciała.

Jeśli podejrzewasz, że ten ważny nowotworu gruczołu lekarze przepisać MRI przysadki. Guz przysadki nazywany gruczolaka. Może to być 10 ml (microadenomas) i więcej niż 10 ml (makrogruczolakiem).

Istnieje kilka rodzajów nowotworu. Klasyfikacja odbywa się histologicznych parametrów tkanki czyli aktywności hormonalnej, czyli zwiększyć lub zmniejszyć wydzielanie hormonów, oraz nowotwór łagodny lub złośliwy. W tym drugim przypadku, czas postawić prawidłową diagnozę ratuje życie mężczyzny. Wszystkich obecnie istniejących metod badania MRI przysadki tylko daje absolutnie dokładny obraz tego, co dzieje się z gruczołu.

Objawy gruczolaka przysadki mogą być różne, w zależności od rodzaju nowotworu, a kierunek jego wzrostu. Fakt, że przysadka mózgowa znajduje się w czymś w rodzaju kieszeni kostnego, który jest nazywany turecki siodło. Jeśli gruczolak rośnie w dół na łono siodle kości klinowej, pacjent skarży się na uczucie zatkania nosa. Jeśli pras nowotworowych na siedzeniu membrany, pacjent częste bóle głowy w czoło, skronie i za oczami. Zwykle tępy ból, nudności i bez pigułki usuwa trudne. Ponadto pacjenci doświadczyli gwałtownego pogorszenia wzroku i zaburzeń endokrynologicznych. Moczówka prosta może być również spowodowane przez guz tylnego płata przysadki mózgowej.

W zależności od objawów klinicznych przypisuje różnego rodzaju badań, w tym testy do oznaczania ilości hormonu w surowicy craniography, metody radioimmunotestowania, testy tyreotropinę z sinaktenom i mózgowej MRI. Tylko w kompleksie wszystkich wyników, które można umieścić ostateczną diagnozę.

Jeśli podejrzewa się, że guz jest złośliwy, MRI z kontrastem jest wykonywana. W tym badanego paramagnetyczne dożylne środki kontrastowe są podawane, co pozwala na lepszy obraz wielkości guza i kształt krawędzi.

Niektórzy pacjenci boją się zrobić MRI. W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej łagodnych metod badania. Co to jest obrazowanie w życie? Jest to przedstawienie graficzne badanego narządu, ale nie całkowicie, jak w promieni rentgenowskich i w warstwach, tak jak wtedy, gdy korpus skalpelem pocięte kilkudziesięciu cienkich warstw i zbadać każdy. Oczywiście z takiej choroby metodą obraz jest bardziej precyzyjne. W obrazowaniu metodą rezonansu magnetycznego stosując atomy wodoru obecne w dużych ilościach w naszych ciała. W swojej reakcji na działanie fal elektromagnetycznych zakłócających określonej częstotliwości jest ogólny obraz ciała pacjenta.

MRI przysadki i MRI mózgu są dwie oddzielne procedury, że przysadka, ponieważ rozmiar jest bardzo mały, a dokładny obraz stanu obrazu jej warstw trzeba wykonać „plastry” przez 1-2 milimetrów. Procedura badania jest absolutnie bezbolesny, wg czasu bez kontrastu pół godziny, a z kontrastem – godzinnym. Jedną wielką zaletą tej metody jest to, że nie naświetlać ciała, więc to może być wykonywane wielokrotnie i bez szkody dla ludzi. Ale ograniczenia badań jest nadal. Na przykład, MRI nie jest przeprowadzane dla dzieci do 7 lat, a ludzie wzrosła pełnię (waga 180 kg).

Poza nowotworami przysadki poważnych chorób jest rak mózgu. Na szczęście, jest niezwykle rzadkie. Objawy tej choroby różnią się w zależności od lokalizacji, wielkości, szybkości wzrostu i powstawania innych. W wielu przypadkach, zwłaszcza we wczesnych stadiach choroby, objawy są dość niejasne. Jest ona podobna do objawów innych chorób, takich jak ogólne osłabienie, zmęczenie, bóle głowy, zaburzenia widzenia, pamięci, utrata słuchu, zawroty głowy i wielu innych. Na podstawie obrazu klinicznego choroby, jest powoływany przez badanie mózgu, w tym różnego rodzaju analiz, badań, MRI mózgu, CT. W niektórych innych chorób mózgu prowadzi ultradźwięków, który jest całkowicie nieszkodliwy, oraz ultrasonografii czaszki.

Każdy z nas musi pamiętać, wcześniej choroba zostanie wykryta, tym większe szanse na jej całkowite wyleczenie.