618 Shares 3662 views

Pudła dla kabli: wielkość i sposób montażu

Jeśli porównamy otwarte i ukryte w grubości ściany montowane widzenia okablowania, z punktu widzenia bezpieczeństwa elektrycznego ognia i drugiego korzystne. Po dokonaniu i zapomniał jak przypadkowe uszkodzenie jest praktycznie niemożliwe. Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie okablowania metody open. Na przykład, w siedzibach kłód lub drewna jest dość drogie, aby ukryć przewód w ścianie. Doskonałym rozwiązaniem są pudła dla kabli elektrycznych. Przy ich montażu może obsługiwać nawet początkujący aptekach.

Jakie są pudła dla kabli

Wyobraź sobie, że chcesz okablowania sieci w całym pomieszczeniu, ale kabel osadzone w ścianach nie może. Przewody zasilające, jest otwarty na izolatorów wykonanych z punktu widzenia wyglądu nie pasuje do każdego wnętrza. Jeżeli przewody są ukryte w rurze falistej, to również nie jest bardzo miły i nadaje się bardziej do zabudowania i produkcji. Jednak istnieje rozwiązanie – pole do okablowania. Są specjalny odcinek profilu w kształcie litery „P”, wykonany z plastiku, aluminium lub ocynkowanej blachy. On jest w jakiś sposób przymocowanej do powierzchni, odbywa się układanie kabli i przewodów, a top box jest pokryta pokrywą, które posiadają zatrzaski zwalniające. Kanały dla przewodów elektrycznych wdrożone standardowe „pałeczki” długości 2 m. Niezależnie od materiału, ta konstrukcja nie umożliwia spalanie.

Należy pamiętać, że w dodatku do prostego w kształcie litery U są bardziej skomplikowane zmiany w formie „w”. Oznacza to, że wykonując puszkach instalacyjnych dla instalacji podczas montażu można podzielić na linii, umieszczając je w oddzielnej części jednolitej konstrukcji. W tym przypadku, osłona może być oddzielona.

Jak wybrać telewizji kablowej

Większość rozwiązań są niedrogie modyfikacji tworzyw sztucznych. Ponadto, w porównaniu z metalami, są łatwiej dopasować podczas montażu. Box dla plastiku okablowania ma jeszcze jedną zaletę – w przypadku uszkodzenia izolacji kabla potencjalne niebezpieczne nie będą mogli na całej powierzchni. Przy zakupie ważne jest, aby wybrać właściwą liczbę pól. Typowo, wstępnie zmierzyć metraż potrzebne do przekraczać 10-20%, ponieważ w przeciwnym razie może powstać sytuacja, gdy nabył pole nie jest wystarczająco dużo i mają gdzieś szukać suplementów. W sprzedaży znajduje się również akcesoria towarzyszące: zakręty, kątowniki, trójniki, pozwalające nadać estetyczny wygląd napiszą. Elementy te muszą być również nabyte. Wymagają szczególnej uwagi do skrzynek elektrycznych pod drzewem, bo gdy brakuje jakichkolwiek elementów, aby wybrać dokładnie takie same w innych punktach jest prawie niemożliwe ze względu na różnice w kolorystyce.

Przed udaniem się do sklepu

Zalecamy użycie następującego algorytmu działań przed natychmiastowego zakupu:

– myśleć o przestrzeni instalacji gniazd, przełączników, lamp i innych konsumentów, jak również ich liczby;

– narysować układ połączeń na terenie;

– określenie wymaganego materiału – Zapotrzebowanie;

– zawiera dodatki (narożniki, narożniki wewnętrzne i zewnętrzne, puszki);

– brać pod uwagę wielkość pudełek do instalacji elektrycznej i wybrać najbardziej odpowiedni, w zależności od rodzaju zastosowanego kabla; Ponadto, rozmiar ma również wpływ na liczbę sekcji w produkcie;

– aby zdecydować, w jaki sposób zostanie ona przeprowadzona na powierzchni utrwaleniu zaopatrzyć się niezbędne narzędzia;

– rozważyć, czy metalowe pudełka potrzebne do instalacji lub można zrezygnować z wersji z tworzywa sztucznego. Zdecydowana tace oraz żelazo – ich wytrzymałość. nawet kabel wysokiego napięcia mogą być układane w nich. Zapewnia kontakt z podłożem. Box dla plastiku okablowania nadal nie pozwala na umieszczenie dużej liczby kabli i przewodów, jak też zacznie ugięcia lub wymaga zbyt częstego przywiązanie do podstawy.

Zamki i materiały

Zaczepy mocujące osłonę mogą być umieszczone zarówno z dwóch, a z jednej strony. W tym ostatnim przypadku zamiast zatrzask ma specjalny rowek. Dwustronne mocowanie jest bardziej niezawodny, więc najlepiej jest wybrać właśnie taki model. „Choroba” od niektórych producentów – Niebezpieczne pokrywy, ze względu na to, co jest konieczne do pokrycia trochę pukanie do niego. Tu zaczynają się problemy: w zależności od tworzywa sztucznego jest często zdeformowany kanał (rozerwanie, wyginać, etc …). Dlatego przy zakupie jest bardzo ważne, aby spróbować zamknąć wybrany model, a nie rozwiązywać nietypowe zadania podczas instalacji. Na przykład, zdarzały się przypadki, gdy końcowy etap układania pokryw w punktach koniecznych do „zakładu na klej”. przewody metalowe do przewodów elektrycznych pod tym względem jest znacznie lepsza niż plastik.

wymiary

Zastanówmy się jakie są plastikowe pudełka do instalacji elektrycznej. Ich rozmiary: 22 mm x 10 – 40 x 16 mm (zwykle nazywane mini kanałów); 12 mm x 7 – 16 x 12 mm (mikrokanalików); 40 mm x 100 – 100 x 50 mm (najczęściej standard); 200 x 80 mm (duża). Jest to technika, która pozwala precyzyjnie określić odpowiedni rozmiar. Aby to zrobić, należy użyć następującego wzoru:

S = (N x d2) / K

gdzie S – pożądanego przekroju poprzecznego kanału, mm.kv.; N – planowana ilość tras kablowych, kawałki; d – średnica przewodu w mm; K – korekta czynnikiem, korzystanie z których jest to konieczne w celu uniknięcia zbyt szczelne opakowania (0,45).

Uzyskać wyniki, trzeba wybrać kolejną paczkę odpowiedniej wielkości. Wybierając plastikowe pudełka do instalacji elektrycznej, która jest mniejsza niż wymagane wymiary (rozliczenie), ważne jest, aby uświadomić sobie, że rdzeń kabla kontrola temperatury jest uszkodzony i pokrywka mogą być ściśle ustalone i odlecieć, jeśli przypadkowo dotknął do tego podajnika.

wykonanie instalacji

Po odmierzeniu pożądanej długości paska do znaku, a okno jest cięty za pomocą handsaw do metalu (niezależnie od materiału), mocującą ostre lub noże boczne noża. Ta operacja powinna być wykonywana na złożonym pudełku, zawierającego tackę i zamknięte pokrywy. Transition „ściana-ściana” i „ściany sufitu”, aby wykonać lepiej z pomocą specjalnych narożników. Jeśli nie, to w niezbyt widocznych miejscach czasami użyć specjalnej metody: na podstawie upraw jednym zasobniku, az drugiej – na okładce, i połączyć je. Jednakże prawo kąt w ten sposób można otrzymać tylko w przypadku złamań odpornego materiału pokryciowego.

Z pozoru prosty znak ołówek odbywa się wskazywać przyszłą lokalizację skrzynek. Zalecany poziom wykorzystania i pion. Na gładkiej powierzchni okna może być przyklejona za pomocą ciekłych gwoździ jednakże, dalsze działanie jest możliwe jedynie po całkowitym wysuszeniu. Przez tacy ściana jest najłatwiejszy w montażu za pomocą wkrętów i wkrętarki akumulatorowej. Cegły i beton zasady wymaga innego podejścia: dno tacy wykonywane otwory (2-3 mm), wszystkie pola 0,5 m dalej stosowane w zaznaczonym poziomu do ściany i przez otwory umieszczone są etykiety .. Oni użyć wiertarki udarowej działania lub dziurkowania wywiercone kanały dla kołków. Dalszy montaż jest w uchwycie za pomocą śrub.

W zasadzie nic skomplikowanego o instalacji kanałów kablowych nie jest, i ta praca jest możliwe nawet dla niedoświadczonego użytkownika. Najważniejsze – to nie będzie w pośpiechu, wszystko starannie i pomyśleć vymeryat. Zwłaszcza, jeśli praca wykonywana jest po raz pierwszy.

Kable

Czasami jest to bardzo trudne do wykonania tak prostego zadania jak układania trasy kablowej w polu. Linia zakrzywia „zmeitsya” plecami wewnątrz pokrywy i tak dalej. Szczególnie „słynne” w tym zakresie kabli, których rdzenie wykonane są ze sztywnych pojedynczych przewodów. Dlatego muszą być starannie wyrównane i łuk. Ponadto, niektóre okna mają dodatkowe partycje podłużne, upraszczając układanie tych „niesfornych” przewodów. Najprostszym sposobem, aby dotrzeć Gdy wszystkie linie i przynajmniej niosek zamknąć pokrywę każda przeszła metr. Aby zmniejszyć widoczność stawów powita opisaliśmy powyżej: przycinanie tacach i pokrywki, tak że linie nie pasują.

Zalecany punkt placement

SAE Handbook daje żadnych wymagań dotyczących lokalizacji gniazd, przełączników, lamp oraz sposobu ukierunkowania tras kablowych. Jednakże, zasada jest uważany za nieoficjalnego linię wiodącą, zarówno poziomo jak i pionowo, unikając krzywe. W przypadku równo łatwiej znaleźć miejsca uszkodzenia, a skrzynka zewnętrzna wyglądają bardziej estetycznie. Odległość od sufitu do śladu wynosi 150 mm, a w oknie i otwarcia drzwi wymagane jest we wgłębieniu 100 mm. I, oczywiście, należy dostarczyć pośrednich puszek na linii, aby pomóc odzyskać linię, jeśli to konieczne.

Ogólne wskazówki

Ponieważ odległość między ścianami, sufitem i podłogą często różnią się ze względu na specyfikę budowy krajowym, nie należy wyciąć telewizji kablowej do górnego mocowania, demontażu pomiary poniżej. Ponadto, rogi mogą pojawiać się proste tylko z zewnątrz, ale przy próbie zainstalowania na ziemię przejściowy okazuje się, że tak nie jest. Poruszać drogę przez ścianę trzeba tam umieścić rurkę (na metalu i z tworzywa sztucznego), aby móc wymienić „prodernut obszar lub” toru. Wszystkie te dane muszą być brane pod uwagę.