122 Shares 5720 views

"Rinzai" (proszek): opinie. „Rinzai” (tabletki): Opinie lekarzy i konsumentów, instrukcje użytkowania

Wraz z nadejściem mrozów wiele osób zaczyna odczuwać złe samopoczucie i osłabienie mięśni. Eksperci twierdzą, że są to pierwsze objawy przeziębienia. Jeśli nie podjąć działania, a następnie później mężczyzna manifestują objawy, takie jak przekrwienie błony śluzowej nosa, ból gardła, zawroty głowy, bóle głowy i gorączka.

Aby wyeliminować wszystkie objawy przeziębienia i grypy, lekarze zalecają natychmiast podjąć działanie przeciwbólowe. W „Rinzai” doskonały jak on. Instrukcje obsługi, opinie na temat leku, jego funkcji, formy uwalnianiu i wskazań do przyjęcia będą rozpatrywane w niniejszym artykule.

Opis, stan i zawartość opakowania

Zakup lek w farmacji mogą występować w następujących postaciach:

 • Preparat doustny „rinzai” (tabletki). Opinie donoszą, że narzędzie ma okrągły i płaski kształt. Tabletki dostępne w kolorze różowym z białymi i różowymi pasemkami ciemnymi. Mają fazowane krawędzie i istnieje ryzyko separacji (z jednej strony).

Aktywne składniki leku to: chlorowodorek fenylefryny, acetaminofen, kofeinę i maleinian chlorfenamina. Stosuje się także dodatkowe składniki: koloidalny dwutlenek krzemu, parahydroksybenzoesan metylu sodu, skrobię kukurydzianą, skrobię, powidon, karboksymetylocelulozę sodową, talk, lak barwnik i stearynian magnezu.

W sprzedaży leku przychodzi tabletek w blistry, które są umieszczone w pudełkach wykonanych z grubego papieru.

 • Roztwór do podawania doustnego „Rinzai” (proszek). Opinie konsumentów informuje, że lek ten można kupić w workach, które są pakowane w kartony. Farmaceutyczna kompozycja w proszku zawiera składniki, takie jak paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, maleinian feniraminy , i kofeina. Również i zawiera dodatkowe substancje.

Własności leku

Jakie są właściwości Rozważamy lek? Co mówią o nim opinii medycznych? „Rinzai” – to przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Ponadto, lek ten jest przypisany antikongestivnye, psychostymulujące i właściwości antyhistaminowe.

farmakodynamika

lek „Rinzai” Jak to działa? Instrukcje (opinii leku są przedstawione poniżej) informuje, że w połączeniu środków. Jego skuteczność terapeutyczna związana z zestawem właściwości każdego składnika. Rozważmy je bardziej szczegółowo.

Paracetamol jest w stanie wywierać działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. To eliminuje ból pleców, głowy, gardła i stawów, i ogólnego dyskomfortu, które występują z przeziębieniem. Ponadto, składnik aktywny skuteczniej obniża temperaturę ciała pacjenta.

Jest to niemożliwe, aby zwrócić uwagę na fakt, że paracetamol inhibituje enzymy COX-1 i 2 zmniejsza syntezę prostaglandyn, a także działa w centrum termoregulacji układu nerwowego.

W przeciwieństwie do wielu niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wymieniona substancja ma działanie na błony śluzowe przewodu pokarmowego. Ponadto, terapeutyczne dawki paracetamol nie wpływa na wodę i minerałów oraz innych rodzajów metabolizmu.

Jaka jest rola fenylefryny zawarte w produkcie „Rinzai”? Opinie lekarzy poinformował, że substancja należy do alfa-agonistów. Zmniejsza światło naczyń, przez wyeliminowanie przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, zatok przynosowych i nosogardzieli.

Chlorfenamina posiada funkcję przeciwalergiczne. Jest bloker receptora histaminy. Składnik ten jest w stanie zmniejszyć obrzęk i przekrwienie nosa śluzową zatok nosowych oraz nosogardzieli i wysiękowe łagodzić objawy.

Co do kofeiny, a nie jest tajemnicą, że ma stymulujący wpływ na układ nerwowy. Wymieniony składnik zmniejsza senność i zmęczenie, zwiększa sprawność fizyczną i umysłową.

Trzeba też pamiętać, że kofeina przyspiesza i wzmacnia działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne paracetamolu.

parametry kinetyczne

Jakie są właściwości kinetyczne leku ma „Rinzai”? Opinie konsumentów nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Można go znaleźć w dołączonej instrukcji. Według niej, paracetamol dość szybko wchłaniana przez układ pokarmowy.

Ta substancja czynna jest związana z białkami osocza. Jego maksymalne stężenie we krwi wynosił 60 minut po podaniu.

Nie możemy powiedzieć, że paracetamol jest również w łożysku i barierę krew-mózg.

wskazania

Jakie choroby najskuteczniej dowodzi rozważamy środki? Co ludzie mówią o tym informacji zwrotnej? „Rinzai” jest powszechnie stosowany przez pacjentów w okresie jesienno-zimowym, kiedy istnieje duże prawdopodobieństwo przeziębienia, towarzyszy gorączka i przekrwienie błony śluzowej nosa.

Po otrzymaniu jednej tabletki lub jednej paczki proszku pacjent odczuwa ulgę natychmiast zauważalne. Oznacza to dość szybko łagodzi ból zęba i ból głowy oraz bóle mięśni i stawów, nerwobóle, urazy i oparzenia.

Oprócz tych stanach, przedmiotem pokazano otrzymywać leku w ostrego nieżytu nosa (w tym alergiczne), gardła i zapalenie zatok.

Przeciwwskazania

W jakich warunkach nie powinni przyjmować leku „Rinzai”? opinie klientów donoszą, że ich stan pogarsza się znacząco, jeśli lek jest stosowany w obecności:

 • Nadwrażliwość na składniki leku;
 • Ciężkie miażdżycy serca;
 • niedrożność piloroduodenalnoy;
 • nadciśnienie w ciężkie;
 • astma oskrzelowa;
 • ciężkie postacie niewydolności serca, w tym zaburzenia rytmu serca;
 • Zespół Dubina-Johnsona;
 • Ciężkie uszkodzenie wątroby i nerek;
 • pheochromocytoma;
 • wrodzony wzrost bilirubiny we krwi;
 • cukrzyca;
 • przewlekłe obturacyjne choroby płuc; objawy
 • bezsenność;
 • nadczynność tarczycy;
 • uzależnienia od alkoholu;
 • choroby krwi;
 • Jaskra i ciśnienie wewnątrzgałkowe;
 • zmniejszenie ilości leukocytów i hemoglobiny we krwi;
 • gruczołu krokowego o trudnym oddawanie moczu;
 • w wieku poniżej 15 lat;
 • padaczka oraz drgawki;
 • ciąża lub laktacja;
 • Nadwrażliwość pochodnych ksantyny ( „teofilina”, „teobromina”).

Należy również zauważyć, że urządzenie nie może być stosowane w połączeniu z beta-blokery, leki przeciwdepresyjne i inhibitory oksydazy monoaminowej.

Lek „Rinzai”: instrukcje użytkowania

Tabletki, z których opinii jest bardziej dodatni, niż wymagane dla tych samych oznaczeń jako lek w proszku przeznaczonego do przygotowania roztworu doustnego. Jednakże, sposoby ich stosowania znacznie się różnią.

Dorośli i dzieci od 15 lat „Rinzai” tabletek przepisanych na jednym kawałku co 6-8 godzin. Terapia ta wynosi nie więcej niż pięć kolejnych dni.

Lek korzystnie jest wykonywane w ciągu 90 minut po spożyciu. Zmyć lek powinien być zwykłą wodą. Maksymalna dawka leku jest czterech tabletek dziennie.

Teraz już wiesz, jak zabrać lek „Rinzai” (tabletki). Eksperci gości powiedzieć, że ta forma leku jest mniej preferowane przez pacjentów. Najczęściej dostają lek w postaci proszku. Według użytkowników, lek ten jest wygodniejszy w obsłudze i przyjemny w smaku.

Sposób nanoszenia proszku

Aby zrobić roztwór leczniczy „Rinzai” zawartość jednej paczki muszą być opróżniane w zlewce i 250 mg wlać gorącą wodę. Dokładnie wymieszać składniki, należy odczekać, że lek całkowicie się rozpuści. Po tym, konieczne jest, aby wziąć małymi łykami.

Dla terapeutycznego proszku Wynik „Rinzai” należy stosować trzy razy dziennie. Leczenie tego narzędzia powinny być nie więcej niż pięć kolejnych dni.

Jeśli stan pacjenta nie ulega poprawie po otrzymaniu leku pod uwagę, należy skonsultować się z lekarzem.

skutki uboczne

Jakie są skutki uboczne leku jest postrzegana przez nas? Co ludzie mówią o tym informacji zwrotnej? „Rinzai” tolerowane całkiem dobrze. Skutki uboczne w tle jego przyjęciu obserwowano bardzo rzadko. Zazwyczaj niepożądane reakcje występują podczas długotrwałego stosowania leku, jak również, gdy wartość ta przekracza dawek.

Zgodnie z instrukcjami, narzędzie może powodować następujące działania niepożądane:

 • zgaga, zatrzymanie kału bólu żołądka, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, biegunka, nadmierne wydzielanie śliny, wymioty, brak apetytu, choroby wątroby, nudności, gepatonekroz;
 • bradykardia, tachykardia, zaburzenia rytmu, ból serca, duszność;
 • hipoglikemia;
 • niepokój, drażliwość, osłabienie, bóle głowy, dyskineza, drażliwość, depresja, bezsenność, stan konwulsyjne, szum w uszach, śpiączka;
 • omamy;
 • wysokie ciśnienie krwi;
 • niedokrwistość (w tym aplastyczna i hemolityczno), małopłytkowość, pancytopenią, agranulocytoza, neutropenia, leukopenia;
 • nerkowych, kolki nerkowej, trudności w oddawaniu moczu, trudności w oddawaniu moczu;
 • skurcz oskrzeli u osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy i niesteroidowe leki przeciwzapalne;
 • suchego oka ccomodation, rozszerzenie źrenic, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe;
 • pokrzywka, wysypka skórna, zespół Stevensa-Johnsona, świąd, toksyczna martwica naskórka, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny.

przedawkowanie narkotyków

Paracetamol może wywierać toksyczny wpływ na organizm ludzki po otrzymaniu dawki 10-15 g W tym przypadku wystąpić następujące objawy:

 • Zmniejszenie wartości protrombinowego, zwiększenie stężenia bilirubiny;
 • brak apetytu, bladość skóry, nudności, dolegliwości żołądkowe, biegunka;
 • osłabienie, bóle w górnej prawej ćwiartce, pocenie, powiększenie wątroby, żółtaczka, enzymów wątrobowych;
 • gepatonekroz, hipoglikemia, kwasica metaboliczna, zaburzenia rytmu, śpiączka, stan konwulsyjne, obrzęk mózgu, zapaść.

Z przedawkowania fenylefryny zauważył: lęk, dezorientacja, zawroty głowy, drżenie kończyn, zaburzenia rytmu serca, niepokój.

Objawy przedawkowania hlorfenminom: jelitowy, obniżenie ciśnienia krwi, rozszerzone źrenice, suchość jamy ustnej, światłowstręt, hipertermia, bradykardię.

Objawy przedawkowania kofeiny mogą obejmować ból głowy, drżenie, lęk, wygląd przedwczesnych pobudzeń.

Aby wyeliminować takie stany wymagają płukanie żołądka, odbiór sorbentów i leczenie objawowe.

Konsumenckie i medyczne opinii

„Rinzai” stanowi bardzo efektywne i skuteczny lek. Jest to opinia jest podzielana przez większość lekarzy. przewidują one lek w pierwszych objawów grypy i przeziębienia.

Jak dla pacjentów, ale także twierdzą, że to narzędzie jest bardzo skuteczne, aby poradzić sobie z zadaniem. Po kilku przyjęcia leku (w postaci peletek lub proszku) Ich stan polepszył się znacznie zmniejszono temperaturę ciała, przekrwienie nosa, jest wyeliminowane, pozostawiając osłabienie mięśni i ból stawów.

Główną zaletą badanego leku jest to, że można je kupić w każdej aptece w przystępnej cenie.