367 Shares 8755 views

Motocykl "Java-640": opis

przeceniać wartości „Java” jest trudna dla krajowego kultury motocyklowej: młodzież co 2 rowerzystę związanych ten czy inny sposób z tą marką. Jest to uczucie, że te maszyny są już dawno zniknął, ale żeby kupić „banan” w rzeczywistości może być nawet całkowicie nowe. W tym artykule przyjrzymy się na motocyklu, „Java-640.”


W chwili urodzenia (1984), „trehsotpyatidesyatka”, która ma indeks 638, był w Związku Radzieckim najbardziej pożądany samochód zagraniczny. Przez czas dwucylindrowy potężny „dwusuwowy” doskonała jakość czechosłowacki, półautomatyczne sprzęgło, który stał się analogiem mechaniczny prąd kvikshifterov i ugryziony przez metce – marzenie!

„Java”, którego pełna nazwa jest oznaczona przez 350 typ 638.5.00, różnił się od swojego poprzednika o 12-woltowy sprzęt elektryczny i nowy silnik. Poszczególne rynki motocykl został zrealizowany z oddzielnym zbiornikiem oleju smarowego i systemu, ale w ZSRR nie było olej do silników dwusuwowych, w konsekwencji, jednostka została dostarczona do naszego rynku bez pompy dla niego.

W sklepach w 1987 roku otrzymały nową maszynę 638.0.00, która oferuje nowe upierzenie, zbiornik oraz zmiany nachylenia amortyzatorów, a potem, bez zmiany kodu, strzałki design, ułożonych w schludny, dobrze odświeżony, stoku tłumiącego wzrosła, okulary utracone tłumiki, uszczelki zastąpione tabliczki metalowe, gdy zaczął część motocykla umieścić wtyczkę chezetovskuyu sztoku. Ale wraz z upadkiem Związku zniknął i główni klienci, którzy na początku lat dziewięćdziesiątych były w stanie zapłacić nierealistyczne tysięcy dolarów dla nowego motocykla, otrzymał ostatnią hamulec tarczowy.

powinienem zacząć i roślina o spadku popytu. Potem były następne pokolenie 638-go lub motocyklu, „Java-640” – jest generalnie odnowiony modelu 639, wyróżnia się tylko przez rozrusznik elektryczny oraz tłumików do farszu (danych maszynowych stroną w tej chwili, zakupili pewną strukturę MIA). Urządzenie w tej formie i dostępny jest do dnia dzisiejszego. Niedawno została uzupełniona gama modelu 640 Classic, który łączy w sobie nowoczesny wygląd i farszu 634-ty.

Dlaczego?

Wybór motocykl „Java-350” (640) może być wyjaśnione tylko przez pragnienie, aby przywrócić młodość i emocje. W dzisiejszym ruchu, urządzenie to będzie outsiderem, choć wielu „chiński” zapali. Maszyna jest niezawodny i pozwala traktować je jako doskonałą alternatywą dla różnych urządzeń, w tym nostalgicznym Yamaha SR400 i Royal Enfield. W tym samym czasie w okolicy uwagi na niedobór nie będzie.

wybór

Pralka, wytrzymałe na swój wiek, trzeba wybrać starannie. Części „Java” nie jest bardzo drogie, a prace na zmartwychwstanie maszyny będą mogli łatwo dogonić nabyciem nowej 640-go, dlatego, motocykl musi być dobrane ze szczególną starannością i pasją. Zardzewiałe i nasączoną farby na wierzchu urządzenia brudu i taśma klejąca korzystnie bezpośrednio spocząć i koncentrują się na poszukiwaniu urządzenia w dobrze utrzymanych równych dziadków lub wentylatora.

Nie jest zaskakujące, że 30-letni rowery będzie „zmęczony” części „Java”, wśród których są pylniki, uszczelki gumowe, dlatego mogą one natychmiast przymknąć oko, stawiając koszt zastąpienia ich w budżecie na zakup. Należy zacząć ważnym – aby sprawdzić silnik. Więcej zasobów nigdy nie były bardzo silniki dwusuwowe, co oznacza, że pierwszym krokiem jest pomiar kompresji: Byłoby wspaniale, jeśli znajdę 9-10 atmosfer; Gdyby tylko 7-8, konieczne będzie zastąpienie CpG. Dobrze dostosowane silnika przy normalnej kompresji Zakład musi trzeciego kick odrzutu i płynnie na biegu jałowym po rozgrzaniu, bez dokonywania żadnych dźwięków.

strojenie

Idealne do tuningu motocykli „Java-640” Iron wola nowoczesnych maszyn: system z oddzielnym smarowaniem, widły KP, rozrusznik elektryczny, zapłon bezdotykowy. W sprzedaży jest również możliwe, aby znaleźć przód i tył łuku odpowiednią szybę przednią, a także w celu ustalenia, na przykład uchwyty ogrzewania. Siodłach na rowerze „Java-640” będzie wyglądać siodła na krowę, dlatego lepiej jest wybrać kanoniczną Radziecki Strojenie „południowcy” stylu – zakres bagażniku, od prostych prętów spawaną metalu lub stali nierdzewnej, który jest dołączony do całego dobytku turystów.

Gdzie szukać?

Znajdź przywrócone lub dobrze zachowana maszyna może być kluby i fora tematyczne: mocne i podtrzymujące fani Związku marki i szybka pomoc, a same urządzenia mają zasadniczo w dobrym stanie. Można również próbować szukać rowerem na forach Internet, ale w tym przypadku szansa na zakup „drewno” jest znacznie wyższa. Jeśli ryzyko nie jest pożądane, należy odnieść się do sprzedawców z nowym motocykli – tutaj będą mogli znaleźć rower z przeszłości lub w bieżącym roku modelu, z gwarancją i nowy.

ceny

Pomimo swojego wieku, w zbiorach danych ceny pozostają na wysokim poziomie do 638-tego modelu w internecie z prośbą o 35-40 tys. są dostępne i tańsze modele (około 10 tysięcy), ale zazwyczaj dla danej ilości oferta zardzewiały rower bez dokumentów, koszt odzysku, które może pokonać cenę nowego motocykla „Java-640” w kabinie, wynosi obecnie 155.000 rubli. Ten sam numer zostanie poproszony o 350 Premier, 100.000 droższy koszt Lux, natomiast nostalgiczny replika – 350.000!