519 Shares 9073 views

Japońska herbata jest przydatna?

Zielona herbata jest uważana za integralną częścią nie tylko chińskiej, ale również japońskiej kultury. Mieszkańcy krajów wschodnich jest szczególnie prawdziwe w odniesieniu do wszystkiego, co wiąże się z tym pachnącego napoju. Japońska ceremonia herbaty da się opisać w kilku kategoriach gastronomicznych, to sztuka, która pozwala na osiągnięcie harmonii z otoczeniem. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się o głównych odmian napoju.


Trochę historii

Japoński pierwszy dowiedział się o istnieniu herbaty około czternaście wieków temu. Stało się to dzięki buddyjskich mnichów, którzy używali go do medytacji i wszelkiego rodzaju rytuałów. Z rozprzestrzenianiem kultury Zen i zwiększenia popularności tego napoju.

Stopniowo stało się modne tzw tea-turnieje, z których każdy członek było określenie jakości smaku i pochodzenie napoju. Później stał się łatwo dostępny i widoczny po japońsku, nie należące do szlachty.

W XV wieku w Japonii zaczął się otworzyć pierwszą szkołę, która uczy subtelności ceremonii herbaty.

Najpopularniejsze odmiany

Należy zauważyć, że japońska herbata różni się od chińskich odpowiedników ciemniejszym odcieniu i sposób przetwarzania liści. Jedna z najlepszych odmian zielonych „za” Gyokuro. Zaparzenia napoju nie jest używany również gorącej wody, której temperatura wynosi nie więcej niż sześćdziesiąt stopni. Charakteryzuje się łagodnym, lekko słodki smak i niezapomniany smak.

Nie mniej popularne wśród mieszkańców krajów wschodnich cieszy japońską herbatę jako „świętym”. Na swoich kontach produkcyjnych do około 75% całości. Ta odmiana jest uprawiana w dobrze oświetlonych plantacjach. Najcenniejszym w swoim rodzaju jest uważany Hsinchu. Zmontowane i parzona liście zwijają się w dość cienki pasek, a dopiero następnie wysłał do wyschnięcia. Co ciekawe, pierwsza kolekcja zawiera znacznie mniej kofeiny i taniny. Japońska herbata z drugiego zbioru zwanego nibancha, a trzeci – senbancha.

Jak przydatne to pić?

Jej szczególne cechy były dobrze znane nawet do naszych odległych przodków. Unikalna technologia, która wykonana japońska zielona herbata, pozwala nam mówić o nim jako o jednym z najbardziej użytecznych napojów. Przede wszystkim, to pomaga wzmocnić system odpornościowy, poprawia koncentrację i pamięć.

Regularne spożywanie tego napoju prowadzi do wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego i obniżają poziom cholesterolu we krwi. Ponadto, zielona herbata od dawna jest uznawana za jedną z najsilniejszych przeciwutleniaczy, które są o wiele większa wydajność niż jagody, szpinak lub imbir. Również okazało się, że jest to dobry zapobieganie przed powstawaniem piasek w pęcherzyku żółciowym i kamieni nerkowych.

Herbata „japoński lipa”

Napój ten ma naprawdę niepowtarzalny smak, ze względu na fakt, że zawiera najlepszych odmian zielonej herbaty, naturalnych olejków aromatycznych, skórki pomarańczy, rumianku i lipy kwiat. Cechuje go wystarczająco nasycony niezapomniany smak z wyraźnymi nutami ziołowymi. Ta japońska herbata ma unikalny smak z lekko gorzkim i cierpkim posmakiem z subtelną nutą mięty.

Subtelności japońskiej herbaty browarniczych

Oczywiście, wiele zależy od odmian napoju. Mimo to, istnieją pewne ogólne wytyczne, które mają zastosowanie do wszystkich japońskich herbat. Przede wszystkim należy pamiętać, że są one ściśle zabronione zaparzyć wrzątkiem. Lepiej jest użyć ostuzhennoy wodną do 60-65 °, który wlewa się do nagrzanego małej porcelany czajnika. Japoński pewność, że droższe od gatunku herbaty, im niższa jest temperatura wody jest stosowany do jego wytwarzania. Niezastosowanie się do tego zalecenia może spowodować uszkodzenie najwyższą jakość napoju.

Dla większej przejrzystości, możemy badać ten proces na przykładzie herbata Sencha, uważana za jedną z najbardziej popularnych odmian. Do prawidłowego przygotowania napoju, który ma łagodny smak, trzeba będzie około 80 mililitrów wody i dwie łyżki liści herbaty. Jest to liczba składników przeznaczonych dla trzech osób. Czajniczek, wypełnione liści herbaty, wlać ochłodzono do 60-70 ° przegotowanej wody i zawartość mieszano. Po półtora do dwóch minut gotowego napoju można wlać do filiżanki.

Kilka ciekawych faktów

Kilka naszych współobywateli wiedzieć, że japoński kubek na herbatę, wykorzystywane do tradycyjnych ceremoniach nie posiadają uchwytów. Ich wielkość jest 50-150 ml.

Japończycy, w przeciwieństwie do Chińczyków wierzy, że picie herbaty może nie tylko gorące, ale zimno. Oprócz klasycznych zielonych odmian, często używać tonik żółtą herbatę parzoną według chińskiej receptury.