563 Shares 6886 views

Tie Tie pręty – urządzenie i zasada działania

Obecnie na świecie istnieje taki samochód, który nie obsadzone drążków kierowniczych. Mechanizm oparty jest na końcówkę, która jest odpowiedzialna za obrót koła w ruch. On jest kluczowym elementem urządzenia, jak to było z jego nienaganny stan zależy od kierowcy i bezpieczeństwa pasażerów. Dziś będziemy poświęcić osobny artykuł z tego urządzenia i dowiedzieć się wszystkich swoich funkcji.

Tip pchnięcia z układu kierowniczego i jego zasada działania

Mechanizm ten pełni funkcję przenoszenia siły z kierownicy na koła. Innymi słowy, płyta Ściąg obraca się w kierunku, który został ustawiony przez kierowcę. Ta część pozwala pojazd do bezpiecznego manewrowania z pełnym zaufaniem, że samochód nie będzie przewracać i koła nie obracają się w dowolnym kierunku. VAZ drążek określa kąt obrotu opony, który jest zasilany przez kolumnę kierownicy. Ten sam element połączony z naporu za pomocą połączenia gwintowego. Zatem zasada działania tego mechanizmu jest zapewnienie, że normalne prowadzenie i zwrotność pojazdu przy każdej prędkości.

Nowoczesna końcówka składa się z takich elementów jak:

  1. Obudowa.
  2. Stadnina piłka.
  3. Bellow.
  4. Łożyska polimerowe.

Należy również zauważyć, że nie zawsze instalacja części inna konfiguracja grozi utratą kontroli. Teraz w sklepach jest wiele tzw uniwersalne łożysko, które mogą być zainstalowane na niemal każdym samochodzie.

Ale nie zapominajcie, że dla każdego modelu, producent produkuje pewne wpisuje, długości i rozmiarów. W zależności od wykonania pręta samochodu wiązanie (a mianowicie, jego trzon) może być prosty lub zakrzywiony, ułożone w kierunku pionowym lub poziomym. Dlatego też, należy zawsze zwracać uwagę przy zakupie od charakterystyki danych. Nie zapominaj także, że czasami pozycja jest odpowiednia tylko dla konkretnej stronie koła – w prawo lub w lewo.

Związać koniec pręta – cena

Średni koszt tego mechanizmu jest 1000-2000 rubli.

życie

Należy zauważyć, że mechanizm ten jest jednym z najsłabszych w konstrukcji samochodu. Średnio końcówka drążek kierowniczy jest nie więcej niż 30-40 tysięcy kilometrów. Co do zasady, życie tych części niekorzystnie wpływa na stan jezdni. A ponieważ nie wszystkie gładkie dróg w Rosji często trzeba sprawdzić stan drążków kierowniczych i napiwków włączone.

Jeśli niedawno zepsuł ten mechanizm i masz zamiar kupić nowy, należy zwrócić szczególną uwagę na stan pylniku. Jeśli są pęknięcia lub jest ona wykonana z gumy o niskiej jakości, które wizualnie zidentyfikować praktycznie niemożliwe, ryzyko, że będzie przerwa, zwiększa się kilkakrotnie. A jeśli duster nie będzie wykonywać swoje funkcje bezpośrednie, to grozi uszkodzenie stawu. Dlatego ufam tylko renomowanych producentów i nie zaniedbywać końcówek wymiennych.