118 Shares 2693 views

Gotowanie naleśniki na Ryazhenka

Pancakes – narodowa potrawa kuchni słowiańskiej. W Rosji, Ukraina i Białoruś przygotowują się je często iz przyjemnością. Jest to wspaniałe danie ma długą i bardzo ciekawą historię. Pancake Day – tradycyjne święto, przychodzą do nas ponownie pogaństwa, zdecydowano piekarnik okrągłe, rumiane naleśniki które symbolizowane go wyczyścić gorące słońce.


Rosyjskie naleśniki – dla każdego nastroju

Nasi starożytni rodacy smażone i pieczone ciasto oparte nie tylko mąka pszenna lub żytnia, ale także owies, gryka, proso. Są naleśniki w najczystszej postaci, i nie jest też „pripokom” – różne dodatki. Są one spożywane z kwaśną śmietaną i roztopionym masłem, dżemem lub miodem, kawior, czerwony śledź, ryby, mięso mielone i innych smakołyków. Proces pieczenia potraw, pomimo różnych receptur, odbywa się zgodnie z ogólną technologii. Ugniata, zwykle ciasto z mleka, ale bardzo smaczne i naleśniki są uzyskiwane na kwaśnym mleku.

Funkcje pieczenia

Pieczone (lub smażone) prawdziwe naleśniki (druga nazwa dania) w małej patelni, najlepiej żeliwa. To nagrzewa się równomiernie, ponieważ ciasto nie będzie się palić, nie będzie trzymać. Wlać powinno być na gorącej powierzchni, wstępnie smarowane wycinka hojnie tłuszczu. Jest to, nawiasem mówiąc, zaleca się olej, zwłaszcza jeśli zrobić naleśniki z kwaśnego mleka. Konsystencję ciasta powinien przypominać krem. Ale to nie jest cieczą, sklep i dom, grube. dziwne, ale takiego testu, otrzymane z autentycznej produkt – cienkiego przezroczystego, z otworami i charakterystycznego wzorca. Naleśniki na kwaśne mleko – najlepszy przykład. Zbadajmy kilka różnych receptur.

Klasyczne naleśniki do wywaru

Aby uzyskać ten wspaniały wypieki, pomanipulirovat trzeba przetestować. Przygotowanie to dość trudne dla początkujących. Ale podnatorev można smażyć naleśniki są doskonałe na kwaśne mleko i inne produkty mleczne. 1 kg mąki (pszenica) wymaga: drożdże – 40 g; cukier – 2-3 łyżki sztućce (lub więcej, w zależności od tego, co złożyć je); sól – do smaku, ale nie mniej niż łyżeczką; 2-3 jaj; 0,5 litrów mleka kwaśnego i 3-4 łyżki masła. Jeśli w dalszym ciągu prawidłowo obserwować cały proces, będziesz mieć lepsze naleśniki, niż te, które są pieczone wcześniej. Więc zaczynamy: najpierw zrobić napar. Aby to zrobić, miski lub patelnia wlać ciepłą wodą (2 filiżanki) i rozpuszczone w niej drożdże. Mieszać w połowie mąki i ugniatać do płynnego ciasta. Odstawić się przez około godzinę w upale, aby podnieść pokrywę (z ręcznikiem!). Następnie vsypte (białka będzie później), cukier i sole, umieścić olej i żółtka. Dodać drugą połowę mąki i zagnieść jeszcze raz dokładnie.

Ciasto powinno uzyskać gładką, bez grudek i pęcherzami. Przejdźmy teraz kwaśne mleko. Należy odlewania w części, cienki strumień. Po każdym ciasto kubek jest mieszane. Koniecznym ilość produktu do oceny konsystencji ciasta. Ponownie wzrosnąć. Gdy była w wysokości wzrostu, wymieszać, niższy ponownie pozostawić w ogniu. Potem, po raz ostatni dip ciasta, białka typu (mają bić), niech to napar. I wtedy twoje naleśniki włączy kwaśne mleko do cienkiej, przetargu, rozpływają się w ustach! Wlać kadzi ciasto do miski, w prawo, przekręcić go tak, że jest równomiernie rozłożone. Kiedy jedna strona jest rumiane, przewracać na sekundę.

Naleśniki w pośpiechu

Oczywiście, nie zawsze gospodyni mieć wolny czas, aby to zrobić dokładnie wypieki. W tym przypadku, dobry serwis będzie grać „Skorospelka”. pancakes również na kwaśne mleko, wrzącej wody. Tak, dokładnie. Przepis jest następujący: Wlać 3 szklanki produktu mlecznego do miski, wbić dostać 3 jajka, posypać w łyżkę cukru, 0,5 łyżeczki – soli. Dokładnie wymieszać wszystkie najlepsze bicie do uzyskania jednorodnej masy. W szklance wrzącej wody rozpuszcza się nieco ponad pół łyżeczki sody powoli wlać, ugniatać ponownie rozpocząć smażenia!

Naleśniki z przypraw

Co to znaczy, pytasz? Ale: tzw naleśniki w kwaśnym mleku, wrzącą wodą, z dodatkowymi zakaz podstawowych składników receptury. Na przykład, chcą upiec z grzybami? Tak więc, najpierw gotować i smażyć te produkty leśne. Gatunek nie ma znaczenia. Teraz zagnieść ciasto. Weź pół litra kwaśnego mleka, 2 jajka, sól, trochę cukru do smaku. – łyżki mąki tabeli 9-10 (o konsystencji ciasta), łyżeczka sody oczyszczonej (gaszenia). Śmigać jaj piany. Mieszać w soli i cukru, wymieszać. Wlać ryazhenka, uwodniony sody (w małej ilości wrzącej wody) i dodać mąki. Dobrze, zagnieść dokładnie. Dodać trochę oleju. Teraz, podgrzać na patelni. Posmarować kawałek boczku. Umieścić niewielką część grzybów. Spróbuj je rozprowadzać równomiernie na całej średnicy. I wlać ciasto kadzi. Fry jak zwykły naleśnik, przewracając po jednej stronie rumiane. Następnie ponownie nasmarować, stawia grzyby, Lote ciasto. Wielki takie naleśniki śmietaną lub sosem grzybowym. Ale jako przyprawa może działać i szczypiorek lub koperek (lub nawet razem!), A posiekane jajka na twardo. Lub mięso mielone, kawałki ryby. W każdym razie, to okaże się bardzo smaczne i pożywne!