501 Shares 9685 views

Jak pokonać skręconą piłkę?

Skręcona piłka – jeden z najbardziej skutecznych (i najbardziej skutecznych) ciosów, znanych zarówno graczom, jak i widzom. W umiejętnych nogach (tak, tak, to prawda), jest to broń, przeciwko której bramkarz może nie wytrzymać. Są przypadki, gdy bramkarz "wziął" skręconą piłkę i dosłownie wsiadł do bramy (z silnym ciosem z bliskiej odległości) lub złapał go i … przegapił. W rezultacie na tablicy wyników zarejestrowano inny wynik. Zadaniem artykułu jest wyjaśnienie początkującym jak poprawnie pokonać skręconą piłkę.


Przed rozpoczęciem praktyki chciałabym skoncentrować się na jeszcze jednej przewadze tego szczególnego strajku. Faktem jest, że skręcona piłka jest niebezpieczna nie tylko dla bramkarza. Naucz się tego ciosu, możesz łatwo przechodzić przez pole, w tym przez obrońcę. Skręcona piłka świetnie sprawdza się w przypadku rzutów karnych i rogach.

Zaczynamy od teorii

  1. Trajektoria piłki zależy od dokładności uderzenia. Tu również musisz skierować.

  2. Piłka, uderzona w prawo, przeleci w lewo. W związku z tym będzie to rotacja.

  3. Piłka, uderzona w lewo, leci w prawo. Odpowiednio, obróci się w ten sam sposób (po prawej).

  4. Dobrze skręcone i dokładne dostanie kulkę uderzył w środku stopy. Czy są inne opcje? Oczywiście. Jednak piłka będzie mniej skręcona. I opanowanie tych uderzeń dla wielu początkujących graczy jest dużo trudniejsze.

Teraz praktykuj

Zacznijmy od startu i wyznaczyć podporę. Powiedzmy, że uderzysz w skręconą piłkę z wnętrzem stopy. Aby to zrobić, weź bieg w prawo, jeśli można pokonać lewą stopą i odwrotnie. Trzeba "oszacować" i kąt przyspieszenia. Idealnie – 45 ° (w stosunku do piłki). Możesz wziąć bezpośredni start, ale nie można już dobrze dokręcić piłki. Dokładność uderzenia również się zmniejsza. Zwiększenie siły obrotu może zwiększyć kąt lub odległość.

Na początku treningu nie ustawiaj nóg podtrzymujących na dalekie odległości. Jednak zbyt bliska odległość jest bardzo niepożądana. Podczas uderzenia należy czuć równowagę, wsparcie.

Jak pokonać skręconą piłkę? Uderzenie musi leżeć na jego dolnej części. W momencie uderzenia, stop jest przenoszony do górnej części kuli. W ten sposób się odwraca. Wszystko to trwa kilka sekund. Obracanie piłki wokół osi będzie powodowało udar mózgu. Zwróć uwagę w tej chwili na pracę kolana – musi podążać za ciosem, podać dodatkową siłę skręcania i ustawić trajektorię.

By the way, skręcona piłka jest bardzo podobna do przełęczy z policzkiem – ten sam obszar stopy jest używany, jednak, gdy kopa jest obrócona, stopa obraca się. Chcesz zwiększyć dokładność? Zaraz po uderzeniu, włóż klatkę piersiową i ramiona do celu.

Dostroić się do długich i ciężkich treningów. To dość ciężki cios. Zacznij od definicji celu. W tym charakterze każdy dobrze widoczny obiekt: stożek, butelka, zwykły kamień. Najważniejsze – nie ścigaj piłki po polu tak właśnie. Cel pozwoli Ci nauczyć się obliczania dokładności i udarności. Zacznij od 10 metrów, a czas na zwiększenie dystansu określasz. Zgadzam się, aby pokonać cel (a nawet zobaczyć wyniki) jest o wiele wygodniejszy i przyjemny niż skręcanie piłki w nikąd. Ustaw piłkę, aby się najpierw obróciła. Siła i dokładność twojego wpływu będą się sprawdzać później.