260 Shares 6918 views

Wykorzystujemy samochody w zimie: jak przygotować samochód i na co zwracać uwagę

Zima – trudny czas dla funkcjonowania samochodu, bo trzeba bardzo odpowiedzialne podejście do tego procesu. Oczywiście, początkujący kierowca za kierownicą zimą lepiej nie siedzieć w ogóle, ale nie zawsze jest to możliwe, i dlatego powinni być świadomi tego, jak działa samochód w zimie.

Przestrzegamy zasad

Prowadzenia pojazdu, mają na celu zapewnienie, że masz wystarczająco dużo miejsca na manewry. Zimowa droga pokryta śniegiem i lodem, wpływa fakt, że trakcja jest coraz gorzej, odpowiednio, zwiększa drogę hamowania. A to prowadzi do zmniejszenia czasu, który pozostaje do manewru. samochody z napędem w zimie powinno być tak do pojazdu z przodu było co najmniej kilka metrów. Drugim ważnym punktem – ostateczny uwagę na drodze. Zimowy powinien być szczególnie ostrożny, bo na oblodzonej drodze czeka na kłopoty.

maszyna do gotowania

eksploatacja samochód w zimie – kłopotliwe, ważne jest, że pojazd był dobry i dobrze przygotowane. Co to znaczy? Po pierwsze, trzeba usunąć śnieg i lód nie tylko z przedniej szyby. Nie należy zakładać, że cały lód odpadnie jako ciepłego samochodu. Właściwy kierowca starannie zmieść śnieg z całej maszyny i oczyści szklankę lodu i szronu. Pamiętaj, że szybkie samochody chemiczna – zastaw że szybko ogrzane, a więc silnik będzie działał dłużej.

Jest bardzo ważne, aby zachować czyste i zewnętrzne światła. Oczywiście, światła i światła są zanieczyszczone bardzo szybko, ale muszą one być czyste, ponieważ trudno będzie w przypadku śniegu lub mgły dostrzegać swój samochód, nawet z włączonymi światłami. A to może prowadzić do sytuacji zagrożenia na drodze.

jak przygotować samochód do zima, lub przygotować sanie latem

Należy zacząć z zakupem opon zimowych. Pamiętaj, że zimowe warunki na drogach stworzonych przez swoich produktów, a nie ich nie zaniedbywać. Modele te charakteryzują się ulepszoną bieżnika opony, bardziej przystosowany do kierowania go na zaśnieżonej lub oblodzonej drodze. Poza tym zimą kauczuk na samochód jest całkowicie różny od struktury oraz różne elastyczności, która pozostaje odporne nawet w bardzo niskich temperaturach. Montujemy opony zimowe muszą opcja obu osiach i muszą być takie same. Jeżeli pojazd jest eksploatowany na zadbaną szlaku w mieście, to jest całkiem możliwe, aby zrobić non wysadzane modeli opon. Ale na stałym napędem na zapakowanych śniegu lub lodzie bez kolców nie może zrobić. W niektórych przypadkach może być konieczne zainstalowanie łańcuchy, które są umieszczone na kole w celu przezwyciężenia, na przykład zaspach.

Ostrzeżenie silnik i bateria

Wykorzystywanie samochodów w zimie, trzeba wybrać określone rodzaje olejów silnikowych. Idealny dla zimnych klimatów – wskaźnik oleju 15W. Jest on w stanie utrzymać normalną lepkości do -15 ° C. Na mrozie -20-30 stopni w indeksie powinna być w porządku 10W i 5W. Warto również zwrócić uwagę na baterię, jeżeli jest ono używane przez dłuższy czas, konieczne jest, aby zastąpić go z góry. Najlepiej przechowywać akumulator może być w ciepłym pomieszczeniu, a jednocześnie musi być ładowany w sposób terminowy. należy trzymać rozgrzać przed uruchomieniem silnika samochody w zimie, na przykład, obejmować przepuszczający światło o określonej godzinie.

Wybór płynu chłodzącego, należy zwrócić uwagę na marginesie mrozem. Jeżeli przeciw zamarzaniu jest za dużo, będzie to miało wpływ na stan węży gumowych. Jeśli zdarzały się przypadki, że rozcieńczyć przeciw zamarzaniu wodą przed operacją zimowym samochodów nadal cieszyć się chłodziwo zastępczą, w przeciwnym razie głowica cylindra pęknie.

Wyczyść szybę i ciało

mycie maszyny zima będą wykonywane na tyle często, jak brud i sól rozwiązań, które obficie posypywać drogi naszych miast, aby osiedlić się w pierwszej kolejności przez samochód. Ważne jest, aby utrzymać szyby, lepiej kupić specjalne wycieraczki zimowych, w którym poruszające rocker dodatkowo chroniony przez osłonę. On zapobiec przyczepność do czyszczenia szkła. Nocą należy wziąć szczotkę od szkła w celu uniknięcia sklejania.

Nawiasem mówiąc, płyn do spryskiwaczy nie jest warte oszczędności, ponieważ nadmiar wody, które wielu kierowców rozcieńczonej może uszkodzić szczotki. Najlepiej jest zawsze w stanie ciekłym gotowy do użycia, ponieważ roślina jest na mróz – nie jest najlepszym rozwiązaniem.

eksploatacji samochodów w zimie, konieczne jest, aby być ostrożnym i uważać. Na przykład, wymienione w kabinie, prowadzą do powstawania wilgoci. Parze, będzie to prowadzić do kondensacji na oknach. W celu zwalczania tego zjawiska, możemy włączyć recyrkulację powietrza w kabinie. Suche powietrze – gwarancja, że okulary nie będą gromadzić się kondensat.

Jak uruchomić silnik?

nagrzewania samochody zima – to bardzo powszechny problem, zwłaszcza w bardzo niskich temperaturach. Aby uruchomić silnik, trzeba przestrzegać kilku zasad:

  1. Aby wybrać odpowiedni olej silnikowy.
  2. Naładować baterie.
  3. Sprawdzić poziom płynu chłodzącego i razie potrzeby uzupełnić. Podczas eksploatacji samochodu w mroźnych warunkach, płyn chłodzący powinien być zmieniany co pięć lat.
  4. Sprawdzić świece zapłonowe – służą one co najmniej pięć lat. Jeśli ich życie już minął ten czas za granicą, należy rozważyć wymianę świec.

Aby uruchomić silnik w zimie , można używać na dwa sposoby. Najprostszym – przechowywać baterię w domu, a przed rozpoczęciem instalacji. Jest to skuteczne, ale nie bardzo wygodne, ponieważ nowe samochody, na przykład wyłączyć komputer pokładowy jest niepożądany.

Drugi sposób – ocieplenie akumulatora poprzez aktywację pierwszych świateł oznakowania przez 20 sekund, w tym samym czasie, to trzeba włączyć światła mijania, a następnie przeprowadzić rozgrzewkę baterii odległe światło. Prowadzi to do aktywacji reakcji chemicznych zachodzących w baterii, aby podnieść temperaturę w niej odpowiednio, w celu zwiększenia jego pojemności. A to doprowadzi do lepszego uruchomić samochód.

Bielizna: jak zrobić prawo?

Wiele maszyna avtolyubiteleyam mycie dostarcza wiele kłopotów w zimie. Eksperci twierdzą, że do mycia samochodu w okresie zimowym jest to konieczne, nie tylko ze względu na jego wygląd będzie całkowicie unpresentable. Co więcej, wszystkie odczynniki, które są posypane na drogach w zimie, może zaszkodzić organizmowi w postaci soli z kontaktem metalu spowoduje zarysowania i odpryski. To z kolei będzie prowadzić do korozji. Oznacza to, że oczywiste jest, że samochód myć w zimie koniecznością.

Drugim ważnym punktem – jak to zrobić. Na własną rękę, to znaczy w zagrodzie, a czystość wody zwykle nie osiąga dokładnie, ponieważ woda będzie po prostu zamarznąć. Ponadto, wycierając ciało tkaniny, można ją porysować. W związku z tym, umyć samochód w zimie tylko w specjalnych usług, które korzystają z odpowiedniego sprzętu i materiałów. Nieruchomość może być lekko wytrzeć ciało ciepłą wodą w temperaturze około 30-40 stopni, ważne, aby nie iść zbyt daleko z temperaturą, bo jeśli jest zbyt wysoki, szkło może pęknąć.

Trzeci punkt – suszenie samochody. Może ona być wykonywana ręcznie (stosując zamszu) lub automatycznie, za pomocą specjalnego urządzenia. Druga opcja jest korzystna, ponieważ maszyna zostanie oczyszczony ze wszystkich stron. Po wysuszeniu, urządzenie musi być skierowany przez dmuchanie zamki, uchwyty szyjkę zbiornika gazu. Ale nie z mycia silnika w zimie lepiej jest się zaangażować, bo może po prostu nie uruchamia się. Po umyciu urządzenie obsługuje także specjalną gumę smaru i uszczelki: Pozwoli to uniknąć ich zamrażania i pokryte pęknięć.

Czy mogę ocieplić samochód na zimę?

W zimnie, wiele do czynienia z problemem szybkiego uruchamiania silnika swojego samochodu. Jeśli nie wiesz, jak rozgrzać samochód w zimie, uruchom go z ochroną silnika i chłodnicy z zimnym powietrzem. Na przykład, wielu kierowców natomiast leży w warstwie między kratką a grzejnik przez silne, materiał odporny na wiatr. W górnej części silnika, można również umieścić izolację płytkową, która spowoduje, że szybkie chłodzenie silnika. W niektórych przypadkach wskazane jest użycie stacjonarnych lub autonomicznych systemów, które będą rozgrzać silnik.

Jak widać, zasady działania maszyny w zimie nie jest najbardziej przebiegły. Najważniejsze – nie zostawiaj rzeczy w końcu i przygotować sanie, to amunicja do samochodu z góry. Na przykład, można zaopatrzyć się na oponach zimowych w lecie – nawet lepiej niż jest w garażu i czeka na skrzydłach, niż udać się na oblodzonej drodze do najbliższego opony. I nie zapomnij o odpowiednim czasie kontroli technicznej swojego „przyjaciela żelaza” – to uniknąć wielu możliwych problemów.