814 Shares 5708 views

Pręt wtyczki: opracowanie nowych metod połowu

rybołówstwo pływak zawsze przyciąga swoją prostotą i podniecenia. Z biegiem czasu, bieg zaczęła się zmieniać na lepsze, pojawiają się nowe możliwości dla poprawy spinningistów. Tak więc, na przykład, są teraz zyskuje większą popularność pręt wtyczkę, która kilka lat temu słyszeliśmy kilka osób.

Jakich narzędzi?

Korek w przyrodzie przypomina klasyczne platformy pływaka, jedyną różnicą jest długość pręta i głównej linii.

Jak dla pręta, jego długość w oficjalnej wersji wynosi 11 metrów. W praktyce, w sklepach można znaleźć bieg od 9 do 14,5 metrów. Pręty wtykowe składa się z kolbą i wieloryba. Keith – wymienny długość vershinki od dwóch do trzech metrów.

Sam prepaid składa się z kilku części o długości około dwóch metrów (dla ułatwienia transportu). Na miejscu rybackiej, udaje się do stanu roboczego.

Łącznik dostarczany z kilkoma wielorybów do różnych warunków połowu. Wieloryby mogą być klasyfikowane jako długość, kolejności i na elastyczności. Na przykład, karp pręt korek wyposażony wieloryba sztywne i wytrzymałe dostatecznie elastyczny wewnątrz. Dla mniejszych ryb, odpowiednio, przy użyciu bardziej wrażliwą przystawki.

Jak wyposażyć pręt wtyczki?

Z ich przystawki nie będą mieli pracy, nawet początkujący wędkarz. To proste: hak z ołowiu żyłki, float. Wystarczy tylko wybrać długość żyłki do długości wieloryba, jak u ryb vyvazhivaniya tyłek pręta jest demontowany, a wszystko odbywa się przez wieloryba.

Sam zestaw jest końcówka drążka z pustkę w środku. W pustce należy wstawić znak specjalny zespół gumowy, którego długość jest wybrany empirycznie. Guma odgrywa znaczącą rolę: to działa jak amortyzator, który spłaca jerk ryb, zapobiegając w ten sposób podział wiersza rybackiej. Guma ma inną średnicę i elastyczność, są dobierane w zależności od warunków połowów.

Ona przystawki nie niesie żadnych różnic z pręta pływaka. Hak z ołowiu i głównej żyłki wybranym w zależności od przewidywanego dyszy i puchar.

Korzyści, które stanowią trzon grzyba

  • Dokładność. Dzięki tej przystawce wędkarz jest w stanie dokładnie rzucić przynętę do żądanej lokalizacji. Po tym wszystkim, czasem trzeba rzucić rozwiązania w najlepszych trzciny lub krzewów, a każdy pręt pływaka jest obarczona stłuczenia. Dokładność jest również wymagane, jeśli mamy zwabić rybę w określonym miejscu.
  • Wystarczająca odległość odlew. Pręt wtyczka nie są gorsze w odległości odlewania Makhov. Na przykład, można zatrzasnąć rzut na odległość 15 metrów, co jest wystarczające dla okazów trofeum łowieckie.
  • Łatwość użycia. We wtyczce nie ma nic zbędne. Mylić takiego rozwiązania jest nierealne, bo tam jest cewka z marginesem linii, przebiegających pierścieni i innych rzeczy.
  • Szybki bieg Tune do połowu miejsce. Podłącz bardzo szybko można wydłużyć lub skrócić kolbą. To sprawia, że można regulować proces wzrok. Ponadto, jeśli trzeba wymienić sprzęt, wystarczy usunąć wieloryba i umieścić drugi z niektórymi akcesoriami.
  • Cichy przynęty odlewania. Tackle nie rzucony w ten sposób konwencjonalny poplovchanka. Połowu wielorybów na tyłek, jesteśmy przeciągając przynęty w wodzie łowiskami, a tym samym niepotrzebnych wybuchy.

Możemy śmiało powiedzieć, że pręt wtyczka, cena jest nieco wyższa niż cena jakiegokolwiek innego sprzętu pływaka (od 5 000 do 10 000 rubli), stopniowo podbijając uwagę i szacunek rybaków naszego kraju. Teraz korek widać nie tylko w sportowca rybackiego, ale również kochanka.