322 Shares 8687 views

Nowy paszport elektroniczny obywatela Federacji Rosyjskiej: paragon, czas i sprzeciwy

Wszystkie standardowe dokumenty papierowe w najbliższej przyszłości zostać zastąpiony przez elektroniczny paszport obywatela Federacji Rosyjskiej w celu ułatwienia ich stosowania. Co robi rząd Federacji Rosyjskiej, jakie są plusy i minusy, ryzyko wynikające z zastosowania takiej innowacji?


Co to elektroniczny paszport

Prawie wszyscy jego rówieśnicy przynajmniej raz w życiu trzymali karty bankowe. Mniej więcej tyle samo będzie wyglądać nowa próbka paszport elektroniczny. To samo wydaje różni się od dokumentu aktualnego paszportu i karty kredytowej?

Na przedniej stronie paszportu będzie miał następujące informacje:

 • nazwisko, imię i nazwisko rodowe;
 • data urodzenia, otrzymujący kartę i okres, gdy jest to niezbędne do zastąpienia;
 • Zdjęcie (zwykle nie w sklepie, a wykonana przy zastosowaniu FMS);
 • piętro;
 • Zapisie numeru identyfikacyjnego.

Wszystkie informacje będą zawarte w samej karcie. Po tym wszystkim, nie wiemy, co saldo na karcie wynagrodzenia aż po włożeniu go do urządzenia i wybierz „Pokaż stan konta na ekranie.” Kompetentny człowiek wie, że wszystkie informacje przechowywane w bazie danych organizacji, do której podłączona jest karta. Z grubsza to samo będzie miało nowy paszport elektroniczny obywatela Federacji Rosyjskiej. Ale istnieje tak wiele niuansów w tym zakresie.

Jakie są zalety nowego paszportu

Ten typ dokumentu ułatwi jej funkcjonowanie, zwłaszcza dla właścicieli zaniedbania. Prawie każdy rosyjski tam, oprócz paszportów i innych ważnych dokumentów. Na przykład, akt małżeństwa, majątku, rozwód, narodziny, VAT – ten arkusz papieru formatu A4 lub nieco mniej niż zaniedbania mogą się złamać, palić. Często te rzeczy mogą zmoknąć w deszczu. Osoba będzie musiał przywrócić te dokumenty.

Wystarczy więc z snils. Karta jest mały, laminowane i łatwo mieści się w rosyjskim paszportem pod pokrywą. Ale można stracić. karta bankowa również mogą zostać utracone lub zepsute. Dlatego oferta dokonać jednej mapy ze wszystkimi danymi. Będzie jedynie paszport elektroniczny obywatela Federacji Rosyjskiej – mała karta wielkości banku, zostanie ona uwzględniona absolutnie wszystko.

Kiedy spodziewać się uwalnianie takich kart i gdzie uzyskać

Od stycznia 2015 roku rozpoczęła produkcję paszportów elektronicznych. Jednak nie wszystkie z Rosji otrzyma w tym roku, ale tylko niektóre krawędzie, w tym Krym. Oraz od 1 stycznia 2016 mogą otrzymać taki dokument do wszystkich Rosjan.

Zakłada się, że będzie to możliwe do wykorzystania jako starych paszportów, a nowy w 2025 roku. Ale po tym, że absolutnie wszyscy obywatele powinni zmienić paszport. Dzieci poniżej 14 lat dostać swoje dokumenty, ale różni się od obecnego aktu urodzenia. Na wniosek rodzica lub opiekuna może wstawić zdjęcie dziecka.

Aby uzyskać rosyjski paszport elektroniczny, trzeba będzie skontaktować się z lokalnym oddziałem Federalnej Służby Migracyjnej (zwykle w MFC), napisać wniosek o wydanie nowego paszportu. Zakłada się, że można uzyskać niekoniecznie są oficjalną rezydencją. Jeśli człowiek ma na rękach świadectwo rejestracji tymczasowej, wtedy nie ma problemów weźmie od niego oświadczenie i otrzyma nowy paszport. Należy pamiętać, że stary paszport zabrane, za pomocą dwóch nie jednocześnie.

Jeśli nie ma czasu ani chęci iść osobiście do FMS, można ubiegać się za pośrednictwem portalu służb państwowych. Lista kopii dokumentów określonych w momencie elektronicznych wniosków o witrynie.

Zmień karta będzie mieć co 10 lat.

Wady e-kartkę

Na pierwszy rzut oka wszystko jest bardzo wygodne: plastikowa karta, która zawiera wiele funkcji. Nie trzeba się martwić, że stracił ważną rzecz. Ale ma wady:

 • Kruchość, zawodność. Każda karta plastikowa tendencję do rozkładania i nieostrożne obchodzenie. Jeśli tak się stanie, trzeba iść pilnie do FMS i wymagają nowej karty. Będą musiały ponownie uiścić opłatę państwowej (zwiększy się co roku).
 • Wygląd i zużycie. Cokolwiek stanie zużycia. Posiadacze społecznych , karty magnetyczne przedsiębiorstwa punktów kontrolnych można powiedzieć, że staje się karty plastikowe, jeżeli są one stale wyjęte, aby produkować, aby zastosować. Noszą, pojawienie się takiej rzeczy zmienia się parę lat. Możemy zagwarantować trwałość paszportów przez 10 lat?
 • zniekształcenie danych zewnętrznych i wewnętrznych. Jeżeli poza kartą zużyje, to w końcu stracił znaków. Nawet jeśli robią materiału odpornego na ścieranie, jest całkowicie zapobiec ryzyku niepowodzeniem. Najmniejszy na zarysowania powierzchni biometrycznych lub obraz może stać się przeszkodą dla odczytywania informacji. Problemy mogą tworzyć fale elektromagnetyczne.
 • Kłopot czytania. Żadne z urządzeń nie jest w stanie działać idealnie. Nawet ultra-wysokiej technologii może się nie powieść. W ciężkich warunkach (zwyczaje, opieki medycznej, i tak dalej) nie może być uznane za informacje. Rosjanin elektroniczny paszport w tym przypadku po prostu nie działa. Co robić? Nie będzie kłopotów i obywatela, a pracownicy. Obecnie mamy do czynienia z takimi rzeczami czasami, na przykład przy kasie w sklepie.

Jaki jest sekret paszportu elektronicznego

Jak wspomniano powyżej, taki paszport staje się natychmiast wszystkie dokumenty. Obowiązkowe oznaczone tylko te dane, które istnieją na papierze paszportu. A jeśli to konieczne, można napisać aplikację, aby dodać inne dane:

 • prawo jazdy;
 • INN;
 • snils;
 • certyfikat małżeństwa;
 • dzieci;
 • ubezpieczenie medyczne.

Ta lista ma charakter orientacyjny. Absolutnie dokładne informacje można znaleźć tylko w swoim czasie na władze Federalnej Służby Migracyjnej. Każdego roku, może wszystko zmienić. Wprowadzenie paszportów elektronicznych rodzi wiele pytań od obywateli. Elektroniczny paszport – jest to również karta bankowa. Obywatel nie będzie musiał udać się do banku, aby uzyskać płac lub kartę kredytową. Wszystkie rachunki, usługi płatnicze zostaną odzwierciedlone w tym arkuszu danych. Jeśli do tej pory było to oddzielne, ale teraz będzie, przeciwnie, razem.

Kto może zobaczyć dane

Wiele organizacji będzie miał dostęp do informacji o każdej osobie, która posiada taki dokument. Dlaczego dużo? Ponieważ każda organizacja ma swoje informacje, ale mimo to bank będzie zobaczyć informacje o miejscu pracy; Policja będzie wiedział, który szpital wczoraj świeckich; fundusz emerytalny, aby dowiedzieć się, kim ktoś jest żonaty. Prawie wszyscy będą wiedzieć wszystko, mimo zachowania poufności informacji.

Co mamy? Człowiek widzieć przez całe życie. każda organizacja może być, zbada tylko dane zainteresowania nim, a jeśli nie? Gdzie jest gwarancja, że ktoś kogoś nie da się poufne informacje? Nowe paszporty elektroniczne mogą nawet „zobaczyć” co zajętym człowiekiem, czy pracuje, gdzie mieszka w tym okresie. Po tym wszystkim, możliwe jest, że nawet ludzie w transporcie będzie poruszać się tylko ze względu na jego nowy paszport, kupić jedzenie (mimo wszystko, karta bankowa zostanie zawarte w nim).

Ludzie przeciwko nowych paszportów

Jest to tylko nawyk dokumentów papierowych może być okazją do protestu? Właściwie nie. Można zapamiętać dawnych czasach, kiedy płace miały w rękach pieniędzy, a teraz wszystkie przypadają na karcie. Są plusy w tym (nie kradnij kolegów wcześniej lub dzień wypłaty) i minusy (zagubione karty, awarii bankomatu, błędów). Oczywiście, powodem może być to, że zbyt.

Wieśniacy pyta: jak możemy być? Po tym wszystkim, samotna staruszka w ciągu 50 lat w odległej wiosce nie będzie żył z jednego terminala ATM lub wezwać taksówkę, która jest również zobowiązany do uiszczenia nowy paszport. Innowacje w rzeczywistości wymagają globalnych zmian wszędzie w klinice, sklepy, banki, nawet w szkole i w jadalni. Musimy zmienić wyposażenie do wszystkich organizacji, które są zaangażowane. I to jest ogromny strumień pieniędzy i zasobów.

paszporty elektroniczne w Rosji, ogromny kraj, który łączyć obecną erę i wiek przedostatni, może stanowić ogromną ilość nieszczęśliwych ludzi. Oczywiście, wszystko szybko zmieniła się w miastach. Ale mieszkańcy zmuszeni również zmienić paszport. Niech ich własne ziemniaki w ogrodzie, krowa daje mleko, można jeść. Ale płacić za energię elektryczną i podatku od nieruchomości będzie musiał tylko nowy paszport. I wtedy pojawia się pytanie: czy dana osoba pracuje dla prywatnej rolnika lub sprzedaje ze swojego gospodarstwa? Pieniądze nie idą w paszporcie elektronicznym. Trudności, jak widzimy, aby rozwiązać wiele.

nadzór niebezpieczeństwo

Obecnie ludzie przestraszyć opowieści o nowej „iPhone”, rzekomo wyposażonego w czujniki do szpiegowania ludzi. Amerykańska firma „Apple” ściśle współpracuje z rządem. Ale to jest?

„IPhone” nie jest tak straszny, jak przyszedł do pełnej mocy paszportu elektronicznego obywatela Federacji Rosyjskiej. Po wszystkie dane będą w pełni widzenia organizacji. Możliwe ataki hakerów na serwerach, hack. Jeśli istnieje coś takiego, nie będzie duży kłopot dla ludzi.

Jest możliwe, że ludzie będą oglądać w dowolnym celu. Dla wielu ta perspektywa wydaje się wątpliwe VESA.

Co jeszcze myli Rosjanie?

Powyżej mamy wymienione wszystkie zalety i wady nowych paszportów. To właśnie te braki mogą szkodzić ludziom. Jeśli on jest bezrobotny lub studentem, to pieniądze przyjdą do niego? Jak zapłacić za produkty w sklepie, i podróży w metrze?

Nie musimy być w przyszłości, rejestrów zatrudnienia, ponieważ wszystkie informacje dotyczące pracy będzie w paszporcie elektronicznym. Nie trzeba przeprowadzać kopię paszportu i innych dokumentów. Ale to wszystko idzie na niekorzyść tych, którzy próbują uniknąć zobowiązań. Brak ID wojskowej na rekruta znajdzie się w naszych czasach nie jest w porządku, a to elektroniczny paszport natychmiast powiadomić poborowej.

samospełniające się proroctwo

Niektórzy chrześcijanie przeciwko paszportów elektronicznych, bo wiedzą, że w samospełniającą się przepowiednią Ioanna Bogoslova w książce „Apocalypse”. Tam jest napisane przed śmiercią świecie ludzie weźmie piętno na czole lub prawej ręki, czyli „rozdrobnione”. Bez tej prasie, że nie mogą żyć pełnią życia. A co to jest? Znak Antychrysta. Ludzie nie nazwę, ale policzone.

Możliwe byłoby odmówić? Okazało się pierwszy w Rosji elektronicznej paszportu w 2015 roku. Przez 10 lat, wszyscy obywatele muszą wymienić stary dokument z nowym. Jeśli chodzi o Antychryście, chipizatsiya, wtedy chrześcijanie muszą się obawiać wyludnienia duszy ku Bogu, nie drukuje. Jeśli wziąć nowy dokument jako postęp w wieku informacji, ludzie obawiają się, że wierzący nie jest konieczne.