141 Shares 9986 views

Nie można skonfigurować Windows Update – co robić? Instrukcje, wskazówki

Niestety, nawet najnowsze wersje Microsoft «operatsionok” nie zawsze jest możliwe, aby poprawnie zainstalować aktualizacje systemu Windows. W zasadzie, jeśli użytkownik nie potrzebuje, lub po prostu wyłączyć, nic złego. Zasadniczo nie ma wpływu na działanie systemu. Ale co się dzieje, gdy użytkownik następująco Microsoft najlepszych praktyk, a zmiana nie jest zainstalowany?

Dlaczego nie mogę skonfigurować Windows Update: częste awarie i błędy

Jeśli mówimy o podstawowych przyczyn, które powodują uszkodzenia systemu do poszukiwania i wydobycia instalacja stale wydaje aktualizacje, może być całkiem sporo. W tym samym czasie, a wiadomości zawierające niemożliwość systemu powiadamiania zmiana, może być również zupełnie inaczej.

Na przykład, system może wydać taki sam jak ostrzeżenie „Nie można zaktualizować Windows», ale nadal będą wskazywać różne kody błędów odpowiadających różnym niepowodzeń. Najczęstsze awarie jest uważana za błąd z kodów 643, 800b0100 i 0xc0000005 (bardziej szczegółowo, będą one omówione w dalszej części). Nie należy również lekceważyć możliwość infekcji wirusowej, w wyniku czego uszkodzony jest nie tylko sam plik jest odpowiedzialny za aktualizację, ale cały ośrodek Update Service. Ponadto dość często jako powód może działać i konfliktów programowych między bezpieczeństwem Windows (firewall, znany również jako firewall) oraz zainstalowanego oprogramowania antywirusowego. Jednak w zasadzie problem ten odnosi się tylko do wolnych mediów, takich jak Avast, i tym podobne.

Jednak Przerywany trwałe relacje w zakresie połączenia internetowego może również powodować takie problemy. Jednak w tym przypadku nie będziemy je rozważać, i skupić się tylko na najbardziej podstawowych zagadnień.

Teraz zobaczmy, co można zrobić, aby zaradzić takim sytuacjom bez niepokojących sprawach pełną reinstalację systemu, zwłaszcza, że większość ludzi uciekają się do takiego środka tylko w skrajnych przypadkach, które mogą być wyjaśnione i zrozumiane.

Windows Update: Sprawdź podstawowe ustawienia i opcje

Najpierw musimy dowiedzieć się dokładnie, jakie ustawienia i zaangażowanych w sercu upgrade opcje. Można się do niego dostać za pomocą standardu „Panel sterowania”. W systemie Windows 10, można użyć menu właściwości nazwie klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę „tego komputera”.

Po pierwsze, należy sprawdzić, czy zainstalowano automatycznej aktualizacji systemu Windows (Jest to zalecana opcja domyślna). Jeśli to ustawienie jest wyłączone lub zmienione, można po prostu go włączyć. Chodzi o to, że gdy jesteś podłączony do Internetu, system natychmiast zaczyna szukać aktualizacji. Jeśli proces ten nie jest aktywowany natychmiast, czasami może być konieczne ponowne uruchomienie systemu komputerowego, aby zmienić ustawienia odniosły skutek. Ale tu właśnie sęk – działa normalną pracę na tryb aktualizacji nie zawsze, a system informuje, że z powrotem nadal nie można skonfigurować Windows Update (pierwotnie wyszukiwania dostępnych pakietów), nie wspominając o instalację.

Korzystanie z ręcznej aktualizacji

Jednym z najprostszych sposobów, aby sprawdzić wydajność systemu w zakresie instalacji aktualizacji jest ręcznie użyć aktualizacji (Windows Update sugerują taką możliwość).

Aby rozpocząć wyszukiwanie, należy najpierw użyć funkcji wyszukiwania dostarczanych przez odpowiedni przycisk i potwierdzić instalację klikając „Zainstaluj teraz”, oczywiście pod warunkiem, że zostaną znalezione aktualizacje.

Co to oznacza? Fakt, że plik jest uszkodzony, jest odpowiedzialny za znalezienie i zainstalowanie aktualizacji. Jak rozwiązać tę sytuację? Na początek można spróbować przywrócić (odzyskiwanie systemu) do punktu stałego stanu, w którym nie obserwuje się takie awarie. W skrajnym przypadku – sprawdź dysk systemowy za błędy z automatyczną korektą. Ale, aby zrobić to lepiej od linii polecenia za pomocą polecenia jak chkdisk c: f r, lub innych gatunków. Jednak być może powód jest inny. Istnieje kilka ważnych punktów.

Sprawdzić pod kątem wirusów

Uszkodzenie pliku jest najczęściej związane z narażeniem na działanie wirusów, które nie tylko naruszają jej integralności, ale także pisać własne treści w zespole. W to, co jest wyrażone, zobaczmy.

Faktem jest, że podczas próby wyszukać aktualizacje dowolny system operacyjny Windows, który jest wyposażony w taką funkcję, odnosi się bezpośrednio do oficjalnego źródła (w tym przypadku zasobów Internetu uaktualnienie Corporation Microsoft). Po wystawieniu na działanie wirusa, tworzy inny link, za pomocą którego przekierowanie (przekierowanie) wywołanie systemowe do innego miejsca, nawet nie bardzo często istnieje. Dlatego, jak nietrudno się domyślić, system informuje, że nie można skonfigurować Windows Update, w sensie ich znalezieniem i zainstalować.

Aby rozwiązać ten problem, jest wysoce zalecane, aby nie używać, aby sprawdzić wykrywanie wirusów regularnie skanery i dać pierwszeństwo narzędzi firm trzecich, najlepiej przenośny typu (przenośny). Wśród nich, jak sądzę, najbardziej dostojny wygląd jak potężne programy, takie jak Kaspersky Virus Removal Tool (KVRT), Dr. Web Cure It! i tym podobne.

Aplikacje te są dobre w tym, w przeciwieństwie do większości innych narzędzi nie usuwać zainfekowane pliki lub umieścić je w kwarantannie i leczyć. Zgadzam się, usuwanie plików, odpowiedzialny za aktualizację pracy do niczego dobrego nie będzie, ale jeśli ją leczyć, jest prawdopodobne, że problem zniknie, a system będzie działać normalnie.

Konflikty firewall i antywirusowe

Teraz dochodzimy do kwestii, gdy instalacja aktualizacji nie jest możliwe, kilka na drugiej stronie. Istotą tej sekcji jest zapewnienie, że sytuacje konfliktowe, jak kiedy, aby otrzymywać aktualizacje dla systemu Windows 7 lub 8 (jednak bez różnicy), może wystąpić i że firewall i antywirusowe zainstalowane, by tak rzec, nie może być podzielony między polem aktywność. Dotyka wielu programów, a jednocześnie częściowo wpływa na bardzo wyszukać aktualizacje i zainstalować system.

Sytuacja jest prosta: te same wnioski tych dwóch usług są interpretowane na różne sposoby. Myśli przekierować bezpieczny, inne – wręcz przeciwnie, a ponieważ sami aktywne usługi zaczynają blokować siebie. Co zrobić w tym przypadku? Na początek można spróbować dokonać tej samej listy wyjątków Zapory systemu antywirusowego.

To nie pomaga? Wypróbuj go na czas aktualizacji w tym samym ręcznie wyłączyć wszelkie zapory lub oprogramowania antywirusowego, albo zarówno usługi w tym samym czasie (co jest najlepszym rozwiązaniem). Kiedy poszukiwanie i zainstalować proces aktualizacji zostanie pomyślnie zakończona, nikt nie będzie kolidować ponownie aktywować usługę.

W ogóle, jeśli spojrzeć na problem całościowo, najlepsze oprogramowanie antywirusowe takie jak Avast czy coś takiego nie obsłudze i instalacji, chociaż shareware, ale komercyjnego oprogramowania. Oczywiście, te programy zużywają zasoby będzie znacznie więcej, ale w większości przypadków, a wirusy, nie zabraknie, a komponenty systemu operacyjnego Windows nie będzie przeszkadzać.

Problemy po zainstalowaniu aktualizacji systemu Windows

Ale to nie wszystko. Dość często, mogą istnieć sytuacje, w których, na przykład, uaktualnienia do systemu Windows 7 zainstalowany (nawet jeśli nie jest w automatyczny i ręczny), ale po instalacji zaczyna się prawdziwy problem, prowadząc nawet do pełnego komputera lub laptopa awarii.

Praktyka pokazuje, że takie awarie związane przede wszystkim z wielu pakietów aktualizuje się, które, jak już rozumieć, są dalekie od doskonałości. Aby rozwiązać ten problem będzie musiał się ich pozbyć, i zrobić to z programów odinstalowanie menu lub wyłącz funkcje systemu Windows nie zawsze jest to możliwe.

Zobaczmy, w jaki sposób i co aktualizacje systemu Windows powinien zostać usunięty. Sam problem z tymi dwoma składnikami tego pakietu KB2872339 i KB2859537 (błędu 0xc0000005). Ich pozbyć, nie można przywrócić systemu podczas ponownego skanowania spróbuje zainstalować je ponownie. Gdzie trzeba użyć menu „Uruchom” lub wiersza polecenia, w którym zespół WUSA.exe / uninstall / kb zostanie ustawiony: 2872339 i jest taka sama, ale z innym numerem aktualizacji dla drugiego pakietu.

Jest możliwe, aby zrobić inaczej, i korzystać z dziennika aktualizacji, na przykład, jeśli system pozwala na uruchomienie w trybie awaryjnym lub z konsoli odzyskiwania. Aktualizacje w Journal powinny być posortowane według daty. Następnie wyjąć (odłączyć) je na przemian z każdym kolejnym restarcie, aby przywrócić normalne funkcjonowanie całego systemu.

Zaktualizuj .NET Framework

Dość powszechny problem po aktualizacji można nazwać i pojawienie się szeregu błędów 643. Oznacza to, że istnieją błędy w pracy Microsoft .NET Framework.

Tutaj, najprostszym rozwiązaniem jest, aby pobrać najnowszą wersję pakietu instalacyjnego i montaż wszystkich elementów z pełnej integracji z systemem. Najnowsza wersja, oczywiście, na oficjalnej witrynie firmy Microsoft w punktach aktualizacje i pliki do pobrania.

Program automatycznie usuwa awarie

Jednakże, jeśli nie można skonfigurować Windows Update, po tym wszystkim, można użyć narzędzia, takie jak automatyczne naprawić i aktualizacji systemu Narzędzie analizy gotowości, wyprodukowany przez Microsoft.

W niektórych przypadkach (nie zawsze, choć) pomagają skorygować błędy aktualizacje są w pełni zautomatyzowane i nie wymaga od użytkownika, aby mieć specjalnej wiedzy.

wniosek

Pozostaje dodać, że dokonaliśmy przeglądu najbardziej typowe sytuacje z problemami Windows Update. Oczywiście, przed zastosowaniem tej czy innej decyzji, pożądane jest, aby określić przyczynę awarii, a dopiero potem dać pierwszeństwo konkretnej metody. I to nie zawsze jest konieczne stosowanie zautomatyzowanych narzędzi w pierwszej kolejności, ponieważ mają ograniczone możliwości.