546 Shares 2147 views

Energii i osocza broni. Obiecujące rozwoju broni

Jeśli pierwszy przybysz na ulicy, aby zapytać o co pistoletu plazmowego, odpowiedź nie jest dla wszystkich. Chociaż fani filmu science fiction zapewne wie, co to jest i co zjada. Niemniej jednak, można powiedzieć, że w niedalekiej przyszłości, ludzkość dojdzie do tego, że taka broń będzie używany przez regularnej armii, marynarki i sił powietrznych, choć dziś trudno sobie wyobrazić, z wielu powodów. Porozmawiajmy o przyszłym rozwoju broni.


Opis i Concepts

Pomimo faktu, że jesteśmy przyzwyczajeni do słuchania o broni energetycznych i osocza z filmów, pierwsze prototypy i badania są przeprowadzane kilkunastu lat. Inną rzeczą jest to, że władze starają się zachować takich informacji w tajemnicy. To jest, w zasadzie, nie jest zaskoczeniem, ponieważ wyścig zbrojeń, w rzeczywistości dzieje, a kto odniesie sukces, a kto będzie miał przewagę. W Rosji, na przykład, są opracowywane laser wojskową w 1972 roku. Został on pomyślnie przetestowany. Dziś jest to broń, która może angażować celów powietrznych takich jak pocisków balistycznych, samolotów, satelitów i tak dalej. N. W szczególności takie wydarzenia była firma „Himpromavtomatika”. Planuje się budowę największego lasera w świecie, który zlokalizowany będzie w mieście Sarowa. Jego wymiary są dość imponujące, to jest około dwóch boisk do piłki nożnej. Zatem analogi ani w Europie, ani w Azji nie. W ogóle, pistolet plazmowy wygląda na tle ognia jest bardzo obiecująca. Ale rozwijać i doskonalić, to będzie dla więcej niż jednej dekady.

Nowoczesna broń i rozwój

Jest o wiele lepiej, aby rozważyć kilka konkretnych projektów, zamiast mówić o tym, co nie ma. Na przykład, wszystkie haubice są tak popularne, jak były 50 lat temu. Dlatego wiele krajów zaangażowanych w ciągłe doskonalenie tej techniki. Znamiennym przykładem jest Panzerhaubitze. Ten pistolet mocowanie jest doskonały. Jest to narzędzie 8 metrów długości, amunicję – 52 muszli. Umożliwia to haubicę zniszczyć ciężko opancerzony cel z woleja i natychmiast opuścić swoje stanowisko. Zaskakujące i szybkość pojazdu bojowego, który jest nakręcony od 1 do 3 sekund. Jednakże, to znacznie zmniejsza tempo do zdjęć w ciągu 8 sekund w wyniku ogrzewania cylindra. Dziś jest to najlepszy kaliber 155 mm haubic, strzelanie na 30 km i więcej. Specjalnie dla tej pocisków artyleryjskich został opracowany z ulepszonych umiejętności uderzające. Możemy śmiało powiedzieć, że jest śmiertelnie nowoczesnych broni, która ma zniszczyć wroga za pomocą jednego salwy. A teraz wracamy do naszego tematu.

Broń przyszłości, a wszystko to

Obecnie prawie nikt nie ma wątpliwości, że prędzej czy później będzie trzecia wojna światowa. Według wielu ekspertów, nie będzie musiał walczyć z laserami i broni energetycznych. Większość biorących udział w rozwoju broni w Wielkiej Brytanii i USA. Tak, minęło już kilka testów i, jak pokazują doświadczenia, broń energetyczna (wiele nazwać impuls) radzi sobie z wrogiem za pomocą urządzeń łączności i obrony powietrznej.

broni mikrofalowych o dużej energii zaczęła się rozwijać w 1990 roku. Skierowana jest impulsami elektrycznymi musi wyrazić sprzeciw wyłączenie go na czas, a priorytetem – zawsze. W rzeczywistości, taka broń nie jest szkodliwy dla ludzi. Należy zauważyć, że impulsy mogą atakować warownego miejsca i bunkry znajdujące się pod ziemią.

Lasery są już działa

Jeśli broń energetyczna łatwiej znaleźć dzisiaj w każdym projekcie, lasery już zainstalowany w niektórych technik. W szczególności interesuje US podobnego oprogramowania. Jeden z pistoletów został pomyślnie przetestowany i zainstalowany na pokładzie samolotu. Z powietrza, co udało mu się trafić w samochód stojący na ziemi. W tym przypadku system naprowadzający Belka pracował bez odchyleń. „Boeing” firma, która sprawia, że tak niebezpieczną broń, wcześniej przeprowadzonych badań laserów. To zdarzyło się w 2010 roku w laboratorium. Już wtedy było jasne, że użycie broni laserowej byłoby zaoszczędzić sporo żołnierzy.

A co o Rosji, pytasz? Pomimo faktu, że wszelkie informacje o rozwoju broni laserowej i energii jest praktycznie nieobecny, nie jest tak źle. Można powiedzieć, że mamy niebezpieczną broń, i to jest rzeczywiście fatalne. Wyjmij nowy zbiornik generacji „armata”, który nie ma żadnego odpowiednika w skali światowej. Wkrótce będzie sterowniki elektroniczne, „inteligentne” pociski, to wszystko nie jest rozwój, lecz rzeczywistość, które zostaną omówione trochę później.

Niedawny rozwój broni

Jeśli teraz armia rosyjska stoi 3rd broni i 4. generacji, wkrótce planuje dostarczyć system 5. generacji. To z tego prostego powodu, 6 generacji zbyt wcześnie, aby powiedzieć. Ale jeśli spojrzeć w niedalekiej przyszłości, na przykład, w 2016 roku, Rosja udało się tutaj, a to ma coś pochwalić. Przede wszystkim, jest to samolot z 5. generacji T-50, które planowane jest do dostarczenia w 2016 roku. Jest on wykonany z wykorzystaniem technologii stealth, czyli trudno byłoby określić radar. Nie będzie też całkowicie nowe awioniki, zintegrowane ze sterownikiem elektronicznym. Teraz to wszystko wydaje się nie do pomyślenia, ale takie systemy zostały już przetestowane i pracy.

Ale to nie wszystkie cechy T-50. To może rozwinąć prędkość ponaddźwiękową bez dopalacza, a także jest wyposażony w złożonej wojny elektronicznej o nazwie „Himalaya”. Dzisiaj tylko US Air Force są uzbrojeni bojownicy 5. generacji, ale rozwój odbywa się w Chinach i Rosji. Jednostki te są bardzo drogie, ale z tym wszystkim, możliwość takich samolotów są bardzo duże.

drony przyszłości

Dziś coraz częściej patrzy na jak zrobić kompletny samolot, ale bez załogi. Drone jeszcze nie jest, to jednak ostatnie wydarzenia wskazują, że jest to poważne i skuteczne techniki. Główne wyzwania dla projektantów – do zainstalowania potężnych broni i uczynić okazję do ratowania rannych lub zakładników. Aktywnie uczestniczy w rozwoju samolotów bezzałogowych USA. Te drony będą nadal wspierać na polu bitwy, ale pomimo tego, że jest niezwykle przydatny. Zostaną one zaangażowane w transport towarów, transport rannych, przeprowadzić rekonesans i zniszczyć opancerzone cele. Amerykanie planują utworzyć drony, które mogą pomóc w każdej sytuacji, niezależnie od warunków pogodowych i środowiska. Ponadto ważna jest zdolność do prowadzenia wojny elektronicznej. Dlatego jest całkiem możliwe, że ta nowa tajna broń zostaną wyposażone w armatki impulsowych.

platforma bojowa „Armata”

Jak wspomniano powyżej, nie są takie złe. Rosja jest liderem w produkcji platform bojowych „armata”, które odnoszą się do 5. generacji. Do niedawna było to tajemnicą, że zbiorniki będą w paradzie w Dniu Zwycięstwa. Teraz wiemy, że tego zbiornika „armata”, która nie ma odpowiednika w skali światowej. Amerykanie po obejrzeniu natychmiast myśli o modernizacji swojego sprzętu, który w rzeczywistości nie jest zaskakujące. Załoga czołgu znajduje się w izolowanym kapsułki, która chroni ludzi przed ogniem i odłamkami. Niemniej jednak, rezerwacja «Almaty był” w stanie wytrzymać bezpośrednie trafienie przez wszelkich istniejących lub potencjalnych broni. Sam zbiornik jest uzbrojony w pistolet, który wystrzeliwuje 125mm pociski przeciwpancerny. Cyfrowe sterowanie maszyną, lecz instrumentem – zdalne. Jest to bardzo wygodne, bezpieczne i skuteczne.

Fatalny "Prometheus" S-500

SAM System 5. generacji jest już w Rosji. Ta S-500 "Prometheus". Jest to imponująca broń, która zresztą i wielofunkcyjne. C-500 jest zdolny do uderzenia pocisku mezhballisticheskie w przestrzeni. „Prometeusz”, bez wątpienia, bardzo obiecujący broni. Klasa rakiety „ziemia-powietrze” może trafić w cel znajdujący się na wysokości 3,5 tys. kilometrów, lecąc z prędkością 5 kilometrów na minutę. Zaskakujące jest to, i to kolejny charakterystyczny „Prometeusz”, który pozwala trafić około 10 naddźwiękowych pocisków na odległość 600 kilometrów. Pomimo faktu, że C-500 jest już w Federacji Rosyjskiej, na są uzbrojone. Planuje się umieścić swoje wojska w 2016 roku. Według wielu ekspertów, własny S-500 nie jest w stanie zmienić przebieg bitwy, ale w połączeniu z innymi broni defensywnych „Prometeusz” będzie wiarygodnym barierę granic powietrznych naszego kraju.

Hypersound – to rzeczywistość

W rzeczywistości trudno jest powiedzieć coś o co awansowała broni w USA. Oczywiście najciekawsze pozostaje tajemnicą. Jednak ostatnio okazało się, że Amerykanie są zaangażowane w rozwój i test X-51A Waverider. Ten Hypersonic pociski, które mogą osiągnąć prędkość około 6,5-7,5 tys. Km / h. Pierwsze testy nie przyniosły rezultatów. Ale już w 2013 roku, pocisk przeleciał około 500 km w 6 minut. W końcu udało nam się rozwinąć prędkość ok. 5000 km / h. Rosja też jest podobna do pracy, ale etap wcześniej. Teraz przejdźmy dalej.

Broń i robotyka precyzyjna

Oczywiście, zaawansowany rozwój broni odbywa się codziennie. Jednak szczególną uwagę należy zwrócić na robotyce, bo mówimy o nim coraz więcej. Jak wygodnie zastąpić robota żołnierza, który byłby bardziej szybko podjął decyzję, aby nie popełniać błędy i strzelać dokładnie. Ale jest jeszcze na granicy fantazji. Niemniej jednak, rosyjski SAR-400 wkrótce będzie niezbędna na polu bitwy. On może rozbroić bomby, aby służyć jako fachowca i zwiadowca. Brak odpowiednika w skali światowej do niego.

wniosek

Tutaj jesteśmy z wami i mówić o broni najbliższej przyszłości i teraźniejszości. Oczywiście, pistolet plazmowy natomiast mało prawdopodobne, aby być stosowane, choć jego rozwój jest prowadzona. W szczególności, istnieje wiele ograniczeń związanych z właściwościami plazmy, która nie jest tak trwały, jak byśmy chcieli. Jednak pojawia się broń w osoczu, ale nikt nie wie kiedy. To samo odnosi się do broni energetycznych. Ale wszystko to w najbliższej przyszłości nie zastąpi potężne zbiorniki armaty i haubice, które wystrzeliwane pociski. To samo odnosi się do samolotów wojskowych, bombowców i innego sprzętu wojskowego. Oczywiście, trudno jest powiedzieć, co będzie jutro, a co dopiero prowadzić dyskusję na temat wyglądu palników plazmowych. Poza tym, teraz trudno sobie wyobrazić, jak dokładnie i na jakich warunkach będzie produkować plazmę dla amunicji. To samo odnosi się do kosztów materiału.