804 Shares 5031 views

Jak przeszczepić dratsenu prawo?

Każdy marzy o co w domu piękne i przytulne. Pomaga nam w tym meble, jednolity projekt, estetyzacja rzeczy i, oczywiście, rośliny domowe.

Jednym z najbardziej popularnych roślin kwiatowych i ogrodnictwem jest obecnie draceny. Jest to wspaniałe i piękne i może dać komfort i piękno w małym pokoju w domu i pomieszczeniach biurowych, szczególnie popularne są biura większych okazów draceny.

Główną zaletą tej rośliny jest skromny – Dracena (z wyjątkiem kilku gatunków) nie wymagają szczególnej opieki. Jednak, podobnie jak innych roślin, draceny potrzebne także podstawową opiekę i uwagę, na przykład, terminowe podlewanie, usuwanie kurzu z liści, karmienie specjalnych narzędzi i nawozów w okresie wzrostu i świadczenia spoczynku, który jest wymagany w miesiącach zimowych.

Potrzebują tego evergreeny i terminowe zmiany, ponieważ w celu draceny czuł się bardziej komfortowo, jak to możliwe, konieczne jest, aby zapewnić dobre warunki. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak przeszczepić dratsenu oraz w jakim czasie to lepiej warto robić. Optymalny czas do tego – wiosna (marzec lub kwiecień). Młode rośliny mogą być przesadzane co roku, a bardziej dojrzałe przeszczep najlepiej jest wykonywać co dwa lub trzy lata, ale są chwile, kiedy procedura jest potrzebne natychmiast. Na przykład, jeśli korzenie Dracaena wypełniły całą pulę siebie. Jak zaoszczędzić dratsenu w tym przypadku? To bardzo proste – powinna być przeszczepione do większego „pokoju”, jak pot staje się zbyt mała dla zakładu.

Kiedy i jak przeszczepić dratsenu natychmiast po zakupie? Tu spotykają się profesjonaliści całkiem wyraźnie: zmiany w nowej doniczce powinna być zakończona w ciągu dwóch do trzech tygodni, nie więcej.

Aby przeszczep się powiedzie, to ważne jest, aby wiedzieć, jak wykorzenić dratsenu taki sposób, że zakorzeniła się w nowym miejscu. Aby to zrobić, przede wszystkim konieczne jest, aby wiedzieć, że korzenie tej rośliny znajdują się zwykle w górnej części śpiączki ziemi tak, że dno nowej puli przydzielonych pod dratsenu można bezpiecznie wlać wystarczająco grubą warstwę drenażu. Jako drenaż można użyć kamyki i odłamki. Drenaż układać na wierzchu mieszaniny na bazie torfu i ziemi. Wielkość nowego naczynia powinna być większa niż w poprzednim o około dwa do trzech centymetrów. Dracena nie lubi wody stojącej, ponieważ nie ma nic lepszego niż do przesadzania dratsenu nowy grunt – powinna być wystarczająca wilgoć po raz pierwszy.

Po przeszczepie jest ważnym aspektem nawozu. Nawożenie roślin potrzebnych do produkcji w okresie wegetacji, mają Dracaena okres ten trwa od marca do sierpnia. Dratsenu trzeba karmić co dwa lub trzy tygodnie.

Kiedy zastanawiasz się „jak przeszczepić dratsenu prawo,” najlepszy adres w wyspecjalizowanych sklepach – nie można odebrać ziemi i gleby, a także wszelkie niezbędne nawozy i narzędzia zaprojektowane specjalnie dla draceny. Dzięki nim, procedura przeszczepu może iść zupełnie nieruchomo, bez dodatkowego wysiłku ze strony użytkownika, a zakład jest zobowiązany do zakorzenić w nowej puli.

Jak już wspomniano, draceny – dość mało wymagająca roślina, ale ze względu na opiekę potrzebował sporo czasu i wysiłku otwiera. Najważniejsze – aby dać roślinie wszystkie niezbędne, terminowe podlewanie, dbać o liściach, aby wiedzieć, jak i kiedy należy przeszczepić Dracaena, a co najważniejsze, miłości. Po tym wszystkim, dawno udowodniono, że rośliny czują się ludzką miłość i opiekę, ale ponieważ w kochającej Ogrodnik i plantatorów roślin chorują i umierają bardzo rzadkie. Terminowe transplantacja będzie dratsenu wyglądać pięknie i czuć się dobrze, a to zakład będzie cieszyć oko gospodarstw domowych na co dzień.