760 Shares 7400 views

Tajemnice prawidłowego odżywiania: spożycie kalorii różowego łososia

Różowy łosoś jest uważany za jeden z najbardziej dostępnych gatunków łososia. Według smaku, jest nieco gorsza od "starych sióstr" łososia i pstrąga. Ale ludzie, którzy idą za postacią, będą lubić i spróbować takiego wskaźnika, jak zawartość kalorii w łososie różowym. W tym artykule rozważymy szczegółowo użyteczne właściwości tej ryby, jego wartości odżywczej, a także dają proste przepisy kulinarne.


Różowy łosoś i jego skład

100 gramów tej ryby to 20,5 g białka i 6,5 g tłuszczu. Całkowita zawartość kalorii w łososie różowym wynosi od 140 do 170 kalorii. Zależy to od zawartości tłuszczu w danej tuszy. Na przykład łosoś ma wskaźniki o większej wielkości. Tłuszcz w nim wynosi 15-16 gramów, a wartość opałowa wynosi około 220-250 jednostek. Wartość odżywcza produktu ma właściwość zmiany podczas gotowania. Ile wyższa będzie zależność od sposobu przygotowywania ryb. Na przykład zawartość kalorii w pieczonym łososie będzie obliczana na podstawie ilości oleju dodanego podczas smażenia. Średnia wynosi 220 kalorii. Ilość tłuszczu podwoi się i wynosi około 12-15 gramów. Mniejszą wartością żywności byłoby pieczone pieczone łososie. Zawartość kalorii podczas gotowania bez oleju w piecu pozostaje na poziomie świeżych ryb. Ale jeśli użyjesz dodatkowych składników w recepturze, na przykład masła, sera, ziemniaków i innych, wartość odżywcza gotowego produktu wzrośnie wielokrotnie.

Różowy łosoś z dietą

Jeśli Twoim celem jest zmniejszenie masy ciała i utrzymanie harmonii ciała, wtedy różowy łosoś idealnie pasuje do menu dietetycznego. Ten produkt jest bogaty w białko. I białko jest jedną z najważniejszych substancji potrzebnych organizmowi przy utracie wagi. Dzięki jedzeniu potraw z ryb, ciało szybko staje się nasycone. Nawet niewielka część białka pozwala długo zapomnieć o uczucie głodu.

Dla tych, którzy liczą liczbę kalorii, idealną opcją jest jedzenie ryb o niskiej zawartości tłuszczu. Zawartość kalorii w łososie różowym mieści się tylko w dozwolonym korytarzu. Ma niską wartość odżywczą i ma niską zawartość tłuszczu. Powinieneś jednak znać kilka ważnych zasad. Dla prawidłowego i żywieniowego odżywiania należy zapomnieć o tym rodzaju gotowania, jak smażenie. Przepisy w podwójnym kotle, piekarniku lub na grilla są uważane za najlepszą opcję. Nie spożywaj także konserwowych różowych łososia. W tym produkcie, dużą ilość tłuszczów, a tym samym kalorii.

Proste przepisy na robienie łososia różowego

Łatwe i szybkie naczynie będzie w piecu zgodnie z następującą recepturą. Przygotuj kawałki ryb (skórki, kroj), marynujemy w soku z cytryny przez pół godziny. Pre-soli i pieprzu. Włóż łososia w folię, lekko smar z kwaśną śmietaną o niskiej zawartości tłuszczu i piec przez pół godziny w temperaturze 180 stopni. Możesz zrobić rybę z dekoracją warzyw. W tym celu wyjmij cebulę i marchewkę, dodaj trochę zieleni. Położyć na ryby warstwę warzyw i wlać mieszaninę szklankę mleka i jednego jajka. Piec w piekarniku. Delicious łosoś różowy łosoś uzyskuje się: posiekać filet ryby ze śmietaną serem i świeżym krojonym koperkiem. Wlać sok z cytryny, sól.